Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanácsolsz? Minden nem...

Mit tanácsolsz? Minden nem keresztény , és keresztény válaszát várom, kivéve a Jehova Tanúi és a Hit gyülekezetesek ne kommenteljen ezen kívül bárki írhat.

Figyelt kérdés
Fiatal keresztény hívő vagyok, 20 éves. Római katolikus vagyok, 12 évesen voltam első áldozó, néha járok szent gyónásra. Erkölcsösen élek... (nincs ital, nincs cigi, nincs drog,)... békére törekszem, pl ma is meg bántott egy kollegám pletyizett rollam és én jó szívvel meg bocsajtottam, !... de pl szeretek bulizni, természetesen ital nélkül, cola, narancsot iszok buliban. Még eddig 1 lánnyal feküdtem le a barátnőmmel. Akivel 3 éve együtt vagyok. Igaz nem hazasodtunk még össze , de fiatal független vagyok addig nem várhattam volna. Tisztelem a másikat, senkinek se artok, ha tudok segítek másokon. Mindenben nem tudok anyagilag hisz nekem is van rezsim, meg élhetőség,,,. De mindenben nem akarom Istent követni. Pl hogy házasságban szex, nincs buli, szórakozás... úgy gondolom ez is az élethez tartozik. Ezzel nem veszem el senki pénzét, nem bantok vele senkit. Élni kell az életet én így látom a dolgokat. Mert aki vakon hívő az már el veszti önállóságát ami lelki roncshoz vezet.....
2020. nov. 19. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, pontosan mi a kérdés, de szerintem tévedsz a saját vallásod előírásairól. Ki mondta például, hogy egy katolikus nem ihat alkoholt? Vagy nem bulizhat? A szex mondjuk tilos házasságig, az igaz. Ezt kifejezetten rossz tanácsnak tartom.
2020. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Most mi a kérdés?
2020. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

De most mi a kérdés? Úgy élsz, mint bármelyik tisztességes ember, aki mintegy mellékesen hisz Istenben, de olyan nagyon ez nem befolyásolja semmiben. Elég sokan vannak így rajtad kívül, nincs ebben semmi.

Amúgy szerintem a Bibliában nincs benne, hogy nem szabad bulizni, sőt még alkoholt inni is szabad, csak lerészegedni nem. Szóval a buliba járás egy józan határig még annak is beleférhet, aki amúgy komolyan veszi a vallását.

A szex mondjuk más téma, de sokmillióan gondolkodnak erről is hozzád hasonlóan.

2020. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
26%

Úgy gondolom, ha az ember követ egy vallást, tisztában van azzal mit tehet és mit nem.

Kereszténynek vallod magad, mégis paráználkodsz és házasságon kívül folytatsz nemi életet. Nem iszol alkoholt nem drogozol mégis olyan emberek körében mozogsz akik ezt csinálják. Meghívod a gonoszt az életedbe, mert direkt ellenállsz és nem tartod be ami előíratott az erkölcsös életről és annak megéléséről.

"De mindenben nem akarom Istent követni. Pl hogy házasságban szex, nincs buli, szórakozás..."

Az élet nem egy buli. Az étel/ital/szex nem élvezet hanem szükséglet.

Jézus meghalt érted a kereszten, te pedig mégsem akarod mindenben követni Istent?

Oké, az ember halandó, gyenge és gyarló. De azért ez más, hisz te kijelentetted, hogy csak bizonyos pontokat nem szándékozol követni, tehát semmibe veszed a szabályokat, törekedni se vágysz rá.


Szerintem gondold át miben is hiszel, mert ez így nem valami komoly.


~egy pogány szavai voltak ezek.

2020. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Bohóc
2020. nov. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem mondanálak normális embernek. Azok rosszabbak, jobb ember vagy:)
2020. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Prókátor ***** válasza:
43%

Honnan veszed, hogy hjvőként nincs buli, nincs ital? Jézust is a környezete nem éppen az aszkéziséről ismerte. Sokkal fontosabb, hogy tanulj meg mértéket tartani! Bulizzál, közben ihatsz alkoholt is... csak ÉSSZEL! A cigit én sem javaslom, jobb ha kihagyod, de ezt sem az egyház vagy a Biblia mondja, hanem csak én, a saját tapasztalom alapján. Éld az életet! Senki sem követel aszkézist tőled, bár... ha ivós buliban ellenállsz az italnak, azt akár fel is ajánlhatod Isten dicsőítésére. Nem kell ezt tenned, de megteheted.

Ami a szexet illeti: a házasságban való együttlétnek nem az az alapja, hogy nem élheted ki a vágyaidat, mert különben irány a pokol. Az egész a szeretet legmagasabb emberi formájáról szól. Igyekezz azon, hogy ne csak egy tornagyakorlat legyen számotokra, csak mert a többség szerint hozzá tartozik az ilyen torna az emberi élethez. Hanem legyen számotokra egy intim kis ünnep minden együttlét. Valamint, ha idővel "lepapirozzátok" a kapcsolatotokat emberek előtt is, gyerekeket vállaltok és felnevelitek őket, és addig sem csaljátok meg egymást, és a házasság után sem, hanem egymás támaszai és társai lesztek, akkor nemm követsz el semmi bűnt vagy rosszat.

2020. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nos első sorban hallgass a lelkiismeretedre és imádkozz néha őszintén a Szentlélekhez, hogy mutassa meg merre kell menni. Az hogy feltetted a kérdést, azt jelenti, hogy van benned egy pár kétely.


„Ne hátrálj meg, vagy ami még rosszabb: ne állj meg, miközben fölfelé haladsz az élet kálváriáján. Jézus ki fogja nyújtani kezét, hogy megerősítsen.”

„Ami Istentől származik, üdvös félelemmel kezdődik és lelki békével végződik. Ami a sátántól származik, nyugalommal kezdődik és viharral, közönnyel, apátiával végződik.”

„A könyvekben keressük Istent, az imádságban kell rátalálnunk.”


Szent Pió atya mondásai..

- [link]


Isten áldjon!

2020. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

@8


A "szentlélekhez" imádkozni? :D :D :D


Miért nem inkább a Teremtő Istenhez?


Jézus sem a "szentlélekhez" imádkozott, hanem a Teremtőjéhez, Atyjához, a Mindenható Istenhez (akit nem mellesleg a magyar nyelv Jah / Jahve / Jehova néven nevez), s arra utasította a követőit, hogy ők is ezt tegyék.


Miért akarsz te itt új szabályokat bevezetni, félredobva a Jézus által hagyott, követendő példát?

2020. nov. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9

A Szentírás szerint a Szentlélek is közbenjáró és meghallgatja az imát.


Az egy dolog, hogy nem vagy keresztény, de legalább ne akarnál ilyen túl okosnak látszani.


"Gyöngeségünkben segítségünkre siet a Lélek, mert még azt sem tudjuk, hogyan kell helyesen imádkoznunk. A Lélek azonban maga jár közben értünk, szavakba nem önthető sóhajtozásokkal. S ő, aki a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten tetszése szerint jár közben a szentekért."


Pál apostol szavaival intelek téged:

"Gondolhatjátok, mennyivel súlyosabb büntetést érdemel az, aki lábbal tiporja az Isten Fiát, semmibe veszi a szövetség vérét, amely megszentelte, és kigúnyolja a kegyelem Lelkét."


Aki kigúnyolja Szentlelket, az a legsúlyosabb büntetést fogja kapni Istentől.

2020. nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!