Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt Jézus Krisztus eredeti...

Mi volt Jézus Krisztus eredeti, igazi neve, a saját nyelvén? Hogyan hívta, hívhatta Őt például Mária vagy a barátai?

Figyelt kérdés

2020. nov. 22. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Jesue,Yahushua, vagy essua,magyarul izzás.
2020. nov. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Yeshua vagy Y'shua (héberül: ישוע‎).
2020. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Jizz
2020. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jesua nevet, Názáreti Jézusnak is hívják, édesanyja, Szűz Mária szülővárosa után, A 'NÁZÁRETI' JÉZUS, A ZSIDÓK KIRÁLYA, . A legvalószínűbb, hogy Jézus fogadalomban élő személy volt, és a NAZOREUS elnevezés is erre utal. Ugyanis a tanítványának, Júdásnak a származására utaló kifejezésnél az evangéliumok nem így használják a szóösszetételt Máté 26, 14.

A Krisztus a görög Χριστός (Khrisztosz) magyar alakja, mely a héber מָשִׁיחַ (Mossíaḥ, Māšsîªḥ, Mesiekh); magyarul Messiás szó tükörfordítása. Jelentése: „felkent”: az Ószövetségben a papokat és a királyokat olajjal kenték fel, mely aktus isteni megbízatásukat jelképezte, Az ókeresztény időkben a görög hal (IXΘYΣ) szó kezdőbetűiből a következő rövid hitvallás keletkezett:


„ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΘΕΟΥ ΥΙΟΣ ΣΩΤΗΡ (Jészúsz Khrisztosz Theú Hüiosz Szótér)


A sor jelentése „Jézus Krisztus, Isten fia, Megváltó”. A hal sokáig volt Jézus szimbóluma. A kereszténységben Jézust a mai napig szimbolizálják ☧ a XP (khí-ró) betűkkel, amely az egyik legrégebbi Krisztus-monogram vagy krisztogram.

A Krisztus a Király cím egy római katolikus teológiából származó kifejezés, ami arra utal, hogy Krisztusnak az életünk minden megnyilvánulását uralnia kell, a politikai életet is beleértve – emiatt ez a szekularizmus, azaz a vallástalan politikai kultúra ellentétét képvisel, A „Messiás” a héber מָשִׁיחַ másíach (mósiakh), valamint az arámi מְשִׁחָא mesíkhá magyar alakja.


hu.wikipedia.org › wiki › Jézus_nevei

Translate this page

Jézus nevei – Wikipédia

2020. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Blackice75 ***** válasza:

Beszélgessünk az Ő nevéről


A mennyei Atya (YAHUAH) és fia (YAHUSHA) neve


Az Atya neve - YAHUAH


-"Ki ment föl az égbe, és ki szállt le onnan? Ki fogta össze markába a szelet? Ki kötötte köntösébe a vizet? Ki szabta meg a föld minden határát? Tudod-e, mi a neve, és mi a fiának neve?" Példabeszédek 30: 4


A fenti versben Salamon király, a Példabeszédek könyvének szerzője retorikus kérdést tesz fel. Retorikus volt, mert Salamon király a Teremtő nevét a következő négy héber betűként ismerte: יהוה (YAHUAH). Mindegyik betű adott hangot ad, és „Yah-úú-ah” a helyes kiejtése. Ez azt jelenti, hogy „létezik”, és a héber gyökszóból származik, ami azt jelenti: „Aki volt, aki van és aki lesz”.


Annak bizonyítására, hogy Salamon ismerte Yahua nevét, arról tanúskodik néhány vers ugyanebben a fejezetben ahol a kérdés is elhangzik. Példabeszédek 30: 8-9 versei bizonyítják, hogy Salamon ismerte a nevet:


"A hiábavaló és hazug beszédet messze távolítsd tőlem. Se szegénységet, se gazdagságot ne adj nekem: táplálj engem hozzám illő eledellel, hogy megelégedve meg ne tagadjalak, és azt ne mondjam: kicsoda YAHUAH? Szegénységre se hagyj jutnom, hogy ne lopjak, és meg ne vessem Istenem nevét!"

Példabeszédek 30: 8-9


Majd ezt is mondta Elohim Mózesnek: Így szólj Izrael fiaihoz: „Yahuah, atyáitok Elohime, Ábrahám Elohime, Izsák Elohime és Jákob Elohime küldött engem hozzátok. Ez az én nevem mindörökké, és ez az én emlékezetem nemzedékről nemzedékre. 2Moz 3:15


A történelem folyamán a YAHUAH (יהו Név) nevet rejtették, titokban tartották és álcázták. A legtöbb Biblia változatban a יהוה (YAHUAH) helyébe az „Úr” lépett egy tévesen alkalmazott hagyományból, tudni illik, hogy így megakadályozzák az embereket, hogy káromkodjanak, vagy hiába kimondják a Nevet.


" Ne használd hiába az ÚR, a te Istened nevét, mert az ÚR nem hagyja büntetés nélkül azt, aki a nevét hiába használja." ~ 2Móz 20: 7


Bárhogyan is volt, eme parancsolat nem igazolja a YAHUAH név helyettesítését az Úr szóval. Ez a helyettesítés hatékonyan elrejtette az elkülönített nevet az emberiségtől. A parancsolat szándéka az volt hogy Elohim népével megértesse, és figyelmeztesse őket arra, hogy pusztítást vonnak magukra amennyiben a Teremtő nevét káromkodva kimondják és/vagy értéktelenné teszik. Tilos volt ezt a nevet méltatlanul használni, vagy úgy kezelni mint valami semmiséget. A hamisan beszélés az Atya elkülönített nevével kapcsolatban (Márk 3:29), félreértelmezni az Atyának a nevét, amely gyermekeinek nevében jelenik meg (2Sám 12:14; Jakab 2: 7), átkozni nevét (3Móz 24:10), vagy az ő különválasztott nevének a pogány bálványokra való alkalmazása (2Móz 32: 4-6) csupán 4 példa arra, hogy mit jelent az, hogy "[YAHUAH] nevét hiába felvenni, használni".


Ha figyelembe vesszük a károk mértékét, melyet a Biblia fordítók és hittudósok okoztak azzal, hogy a YAHUAH nevet felcserélték egy címmel, a kép elkezd világossá válni. Például tény, hogy a YAHUAH nevet alkotó 4 héber betűt ( יהוה ) a Károli fordítás Ószövetségében több mint 6800 alkalommal cserélte le az „Úr” címre. Más szavakkal, a Szentírásban mindenütt, ahol az "Úr" kifejezést látod, ezt a címet valójában nem az, ami a héber nyelvben van ott. Amit a héberben láthatunk, az יהוה (YAHUAH). Ez az egyszerű csere az oka annak, hogy manapság oly sok ember nem ismeri a Teremtő valódi nevét.


Tudtad, hogy a Teremtő személynevének „az Úrral” való felcserélésére rámutat egy Bibliai prófécia részlete, amelyet Jeremiás próféta több mint 2500 évvel ezelőtt megírt?


„ Meddig még? Van-e valami a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik saját szívük csalárdságát prófétálják? El akarják feledtetni népemmel a nevemet álmaik által, melyeket elbeszélnek egymásnak, ahogyan atyáik is elfelejtették nevemet Baál miatt?”~ Jeremiás 23: 26-27 (Káldi fordítás)


Járj utána a következőknek. Az a héber szó „Ba'al” = „úr”. Ba'al a kánaaniták és a föníciaiak, pogány istenének neve volt. E két nemzet Yahuah szövetségeseinek közvetlen közelében élt. Amint láthatjuk, a „Ba'al” a meghatározás szerint egy pogány cím, ami „urat” jelent, valamint egy hamis istenség nevét. Tény, hogy a „Ba'al” szónak színtiszta pogány gyökere van, és NEM a Teremtő neve. Jeremiás 23: 26-27 azt prófétálja, hogy a YAHUAH szövetségese elkezdi keverni az Ő elkülönített nevét a Ba'al nevű pogány istenség nevével. YAHUAH világosan megmutatja, hogy elutasítja ezt az illetéktelen névváltoztatást. Ezért jogos a kérdés, miért folytatja csaknem minden mai hívő tudatosan ezt a bűnös gyakorlatot? Ne hívjuk őt "Úr" -nak. Ő NEM hagyta soha ezt jóvá !

YAHUAH már elmondta nekünk, hogy mi az Ő neve, és ez így lesz "mindörökre" (2Móz 3:15). YAHUAH a neve. Soha nem adott jogot arra senkinek, hogy egy hamis pogány bálványhoz kapcsolódó címet, a neve helyére állítson. Ezenkívül remélhetőleg azt nem hiszi senki hogy rendben van az „Úr” használata az Ő elkülönített, magasztos neve helyett, csak mert kitaláltuk hogy nagy „Ú” betűvel írjuk. Őt nem lehet ilyen módon átverni, csak saját magunkat.


"És most mit tegyek itt – így szól YAHUAH –, hiszen népemet ok nélkül vitték el, és a rajta uralkodók ujjonganak, és gúnyolják nevemet mindennap szüntelen."~ Ézsaiás 52: 5


YAHUAH megígérte, hogy eltávolítja népe szájából ezeket a pogány címeket („Isten”, „Úr” stb.).


„Akkor majd tisztává változtatom a népek ajkát, hogy mindnyájan YAHUAH nevét hívják segítségül, és őt szolgálják egy akarattal." ~ Sofoniás 3: 9


Az Atya mindenki felett szuverén, és Ézsaiás próféta által kijelentette, hogy helyreállítja nevét az utolsó napokban.


"Ezért az én népem megismeri majd nevemet azon a napon, hogy én vagyok, aki azt mondtam: Íme, itt vagyok!”~ Ézsaiás 52: 6


Néhány más igehely, amely bizonyságot tesz az Ő nevéről...


"Vitéz harcos YAHUAH; az ő neve YAHUAH." ~ 2Móz 15: 3


"Azt mondja YAHUAH, aki a földet alkotta, YAHUAH, aki formálta és megerősítette; YAHUAH az ő neve." Jeremiás 33: 2


"Áldjad, én lelkem, YAHUÁT, és egész bensőm az ő szent nevét!" ~ Zsoltárok 103: 1


YAHUAH kijelenti nevét Ézsaiás könyv 42. fejezetében is.


„Én vagyok YAHUAH, ez a nevem, és dicsőségemet nem adom másnak, sem dicséretemet a bálványoknak.” ~ Ézsaiás. 42: 8


Az Ézsaiás 42: 8 első részének Károli fordítása azonban így hangzik: „Én vagyok az ÚR, ez a nevem… ”. Ez a vers egymagában ki kellene hogy zárjon minden kétséget afelől, hogy mennyire nevetséges helyettesíteni az Ő nevét egy címmel. Bárki, aki olvassa ezt a verset, azonnal láthatja, hogy az „Úr” nem név - ez egy cím. Ezenkívül ez a vers is bizonyítja, hogy a Szentírás ősi héberei tudták a Teremtő valós nevét. Úgy tűnik hogy YAHUAH neve felőli totális tudatlanság csak a mi modern időnkre jellemző. De ahogy meg van ígérve, YAHUAH felébreszti népét és helyreállítja nevét a Föld egész területén.


Még egyszer érdemes hangsúlyozni, egy cím csak mert nagybetűvel írjuk nem lesz attól az az Ő neve. Ugyanez vonatkozik az „Isten” szóra. Tiszteletlenség, a Teremtőnek olyan nevet adni, amelyet Ő maga nem adott saját magának és sosem hirdetett ki.


Következményekkel jár amennyiben nevét megsemmisítjük, visszaélünk vele és más névvel helyettesítjük azt. YAHUAH komolyan veszi nevét. Ne feledjük, hogy a 3. parancsolat is ezt támasztja alá:


„Ne használd hiába az YAHUAH, Elohim nevét, mert YAHUAH nem hagyja büntetés nélkül azt, aki a nevét hiába használja.” ~ 2Mózes 20: 7


További személyes tanulmányozáshoz olvasd el a 3Mózes 24: 10-16-ban szereplő történetet az istenkáromlás, és a YAHUAH neve gyalázásának súlyos következményeiről. Manapság lehetőségünk van arra, hogy ne csak megtanuljuk az Atya nevét, hanem esélyünk van arra, hogy megbánjuk korábbi viselkedéseinket, elkülönítettnek tartsuk az Ő nevét és tanítsuk meg azt másoknak. Ez YAHUAH követőjének a kötelessége, hogy hirdesse az Ő magasztos nevét.


„Ámde azért tartottalak meg, hogy megmutassam neked hatalmamat, és hogy hirdessék nevemet az egész földön.” ~ 2Móz 9:16


Mózes 9:16-ból láthatjuk, hogy a Magasságos soha nem szándékozott lecserélni különválasztott nevét egy címre, csak hogy megóvja az embereket annak hiábavaló használatától, ellenben ezt az óvintézkedést a Bibliafordítók önkényesen megtették. Nem, Ő ilyet sosem tett sőt ellenkezőleg, az ige szerint az Atya azt akarja, hogy elkülönített neve "az egész földön hirdetve legyen".



A Fiú neve - YAHUSHA

Történelmi tények :


TÉNY:Tudtad e hogy az eredeti héber nyelvben nincs „J” (ejtsd dzs) vagy „V” betű? (Forrás - Wikipedia: „Héber ábécé”)


TÉNY: Tudtad e hogy a 14. század előtt egyetlen nyelvben sem volt „J” (ejtsd dzs) betű? (Forrás - Wikipedia: „J betű”)


TÉNY: Mivel sem a „J” (ejtsd dzs), sem a „V” betűk, sem ezek hangzásai nem léteztek a héberben, a „Jehova” [ejtsd Dzseh-ho-vah] névnek pontatlannak kell lennie.


TÉNY: Tudtad hogy a „Jézus” név csak 500 éves, az 1611-es King James verzióban található név, I-E-S-O-U-S betűkkel jelenik meg, „J” nélkül? (Forrás: 1611 KJV Biblia)


TÉNY: A „Jézus” név az „Iesous” görög névből származik, amelyet „Hey-soos” -ként ejtenek. Nincs J (dzs) hang.


Gondolatébresztőnek: Ha a Messiásunk héber származású, héber szülőknek gyereke, és héberként élte az életét, miért hívjuk őt görög néven Jézusnak? A válasz? Hagyomány!


Héber Megváltónknak nem volt görög neve, mert Ő nem volt görög. Szülei nem hívták őt „Jézusnak”, sem a tanítványai. Héber neve YAHUSHA (ejtsd: „Yah-ú-sha”), ami azt jelenti: „YAHUAH megment/megszabadít”. A neve az Atya "Yahu" nevének kezdete, és a "-sha" végződés, ami azt jelenti üdvösség. A YAHUSHA azt jelenti, hogy "YAHUAH az üdvösség" vagy "YAHUAH megszabadít". Ennek az üzenetnek egyedülálló jelentése volt azoknak a héber embereknek, akik spirituális és fizikai megszabadulást / megváltást vártak elnyomóik alól, mindazonáltal megtörték a Magasságossal velük kötött szövetségét. Valójában szükségük volt egy Megváltóra. És a Fiút az Atyától küldték, hogy pontosan ezt hozza el számukra ... az üdvösséget.

A hírnök (angyal), Gábriel átadta Józsefnek (Yosef) az üzenetet, hogy mi lesz a Messiás neve, és elmagyarázta, miért lesz az az ő neve.


„Fiat szül, és nevezd őt YAHUSHA-nak (aminek jelentése "YAHUAH megszabadít"), mert ő szabadítja meg népét bűneiből.” ~ Máté 1:21


A Messiásnak nem volt saját neve. (Mint ahogyan nem volt saját akarata sem.) Apja neve, YAHUAH volt az ő nevének gyökere, YAHUSHA. Ez adja meg az értelmét a Messiás következő kijelentésének:


„Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be; ha más jön a maga nevében, azt befogadjátok.” ~ János 5:43


A Fiú azért jött hogy kijelentse az Atya nevét.


„És megismertettem velük a te nevedet, és ezután is megismertetem, hogy az a szeretet legyen bennük, amellyel engem szerettél, és én is bennük legyek.” ~ János 17:26


Ha a Messiásunk kijelentette az Atya nevét, nem kellene hogy mi is azt tegyük? A helyzet az, hogy semmilyen más névben nincs üdvösség vagy szabadulás.


" Nincsen üdvösség senki másban, mert nem adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk." ~ ApCsel 4:12


„Ha Elohim nevét elfeledtük volna, ha más istenek felé tártuk volna kezünket, nemde számonkérné azt Elohim? Hiszen ő ismeri a szív rejtekeit.. ”~ Zsoltárok 44: 20-21 (Káldi fordítás)


Következtetés: Nem kell folytatnunk ezt a bűnös utat, azt hajtogatva hogy annak hívom aminek akarom hiszen úgyis ismeri szívem gondolatait. Nem hozakodhatunk elő azzal a béna kifogással sem, hogy „magyarul beszélünk, nem pedig héberül.” Az Atya az Igazság, és a János 4:24 szerint igazságban és szellemben kell őt imádnunk. Ez azt jelenti, hogy el kell hagynunk azokat a doktrínákat, hagyományokat és gondolkodási mintákat, amelyek hamisak és az Ő akarata ellen vannak. Másodszor, ha azt állítjuk, hogy a Messiás követői vagyunk, akkor mindig készen kell állnunk arra, hogy életünket megváltoztassuk a Szentírásokban talált igazság szerint, mert az Övé a végső szó és hatalom, nem az ember alkotta hagyományoké. (És ha ez azt jelenti, hogy például meg kell tanulnunk kiejteni héber szavakat, hogy ezáltal tiszteletbe tudjuk tartani YAHUAH személyes nevét, és így el kell hagynunk belénk fásult pogány gyakorlatokat, akkor nem ez kellene legyen a legkevesebb amit megtehetünk?) Végül, de nem utolsósorban, az emberi szív hajlandó arra hogy továbbra is a rossz úton vezessen bennünket, mert csalárd. De nem kell ennek feltétlenül így történnie, mi döntjük el hogy kit követünk.


„Csalárdabb a szív mindennél, és romlott az, ki ismerhetné ki?" ~ Jeremiás 17: 9

2021. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az Isten eredeti neve eredeti nyelven "El".

A JHVH - YHWH Isten örökkévalóságát, tulajdonságát fejezi ki ill. jelenti. Isten az Örökkévaló! (Én vagyok az, Aki öröktől vogva van)!

2021. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Jézus pedig saját személyében jelentette ki és ismertette meg az emberekkel az Istent! Jézusban rejlik Isten Maga!
2021. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Blackice75 ***** válasza:

Isten es az Úr meg az Úr Jézus Krisztus = Baál , mammon, Molok vagyis Sátán!!!

Az @5 válaszban ott van minden a nevekről!!!

És ha valaki elolvassa, akkor nem válaszol további hülyeségeket, hiszen azokból van már elég, sajnos!!!

2021. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idő telt el Krisztus földi itt tartózkodása óta, és az emberek még mindig a nevek jelentését keresik, kutatják. Nem arra figyelnek, nem azt próbálják meg az Igazság Szavának kegyelmével meglelni ami a termőföldben van elplántálva, hanem a látható dolgokra tekintenek.


Krisztusnak a valódi neve nem az, amelyek ma olvashatók, fellelhetők teológia értekezésekben, vallástudományi cikkekben, hitvitákban. Direkt nem írom le, mert említeni sem szeretném az elnevezéseket, titulusokat. Egyet szoktam használni, ami egy jelző, az a Krisztus. Sehogy máshogy nem hívom őt emberi szóval. Az, hogy az ő neve itt köztünk élve mi is volt igazán, senki sem tudja pontosan, de ez nem is lényeges. Minden ember kap egy nevet, amikor megszületik. Ez az az elnevezés, megszólítás, amire hallgat, amely megkülönbözteti őt az embertársaitól. Ezt a nevet emberek, a szülők adják neki. Ez nem Istentől ered! Az ő neve sosem volt ez az egész világon elterjedt ikonikus J-betűs elnevezés, de a másik Y-nal kezdőd sem. A neveken vitáznak sokan, azt kutatják, nem pedig a láthatatlanra figyelnek lélekből. De aki így tesz, az még mindig rabja a saját emberi rendszerének, az a vallása.


A Biblia egy óriási szimbólum-halmaz. Rejtjeles nyelvezettel íródott, telve a költői eszköztár széles spektrumával, hogy csak az jusson megértésre, aki kisded lelkületű. A legtöbbeknek fogalma sincsen arról, mit olvasnak. Persze az írott kijelentés csak egy könyv, még ha oly fontos is az emberiség életében, de olyan passzusai vannak, úgy van összeállítva, hogy az szépen lefedi az ember életének fontos mozzanatait. A Biblia nem Isten Szava, sosem volt olyan formában, ahogyan az ma elfogadott. Az Ő kijelentéseiről embereken keresztül tesz bizonyságot a könyv! Isten Szava Él-Ő. Él, és aki Őt kérdezi Krisztuson keresztül, válaszokat fog kapni.


Ez azért lett így érintve, mert le van írva, több helyen is az Igazság. Azt mondja az Úr Ézsaiás próféta könyvében, hogy: "Adok nékik házamban és falaimon belül helyet, és oly nevet, a mely jobb, mint a fiakban és lányokban élő név; örök nevet adok nékik, a mely soha el nem vész;" Az a név, amit ember ad, az különbözik attól, amit Isten adományoz! Csak nem elhiszi azt valaki, hogy Krisztust a Mennyben így meg úgy hívják? Meg vannak angyalok, démoni hierarchia, azoknak is ilyen neveik vannak és lehetne sorolni. Az ilyen spirituális, babonás dogmákat illetni sem szabadna. Egyrészt nem is léteznek, másrészt nem is így hívják őket.


Az ember földi neve embertől van, és egy megkülönböztető név. Ezt a száj mondja ki. És ez a lényeges: megkülönböztető! Isten viszont nem ezt teszi, habnem magához hív, és aki már lelki, annak nem szükséges név, földi, mert a lélek neve teljesen más. Krisztusnak nem szükséges név, mert az Ő neve: Isten Lelke, a Szent Lélek! És erre hallgat mindenki, aki követi Őt, és így jut el az Atya irgalmába. Az olvasható az Apostolok cselekedeteiben, hogy: "És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk." A név, amelyben üdvösségünk van, az nem egy J-betűs meg Y-nak kezdődő név. Az a test neve, ha az lett volna valamelyikük, de egyik sem igaz. Nem az a fő, hogy Krisztust hogyan nevezték földi nyelven, mert nem az a neve és nem arra hallgat! De amikor már valaki újjászületett víztől és Lélektől, akkor Isten őt a nevén szólítja, Krisztus Lelkén keresztül. Az a neve annak, aki már újjászületett kisded. Csak nem hiszi azt valaki, hogy amikor az Atya előtt állunk majd, akkor ő földi kifejezésekkel hív bennünket? Nem. Mivel ő nem megkülönböztet a nevek terén, hanem egy egységes, örök és egész állapotba hív, ami nem más, mint a Mennyország. Mert ez egy lelki állapot. Ez nem elsősorban egy hely, hanem állapot. Az Atya akkor tud valakit hívni, ha az adott illető lelke gyermeki. Krisztuson keresztül szólít meg, ez az igaz név. Minden egyes lelki ember igaz neve a Szent Lélek lelki minősége! Így szólítható meg valaki Isten által. Ez egységes, nem különböző. Ott nincsen már hierarchia, pénz, másság. Erre hallgat mindenki, aki már ilyenné vált lélekben. Senkinek sem az az igazi lelki neve, amit adnak neki születéskor. Az csak a testi neve.


Óvakodni szükséges, mit kutat az ember, mibe öli az életidejét, energiáját, mert egyrészt falakba ütközik, másrészt ítéletet is von a saját lelkére. Így Istent soha senki meg nem lelki és az Igazságot sem fogja érteni, amikor tudományos okoskodásokat hisz igaznak, és ezeket részletekbe veszően idézgeti, másolja, kutatja, elemzi. Isten ott van, ahol a világ (tudomány, vallás, mű-vész-et) véget ér! Ha valakinek adatott fül, akkor hallja. De ha valaki azt személyesen Tőlük kérdezi, megértésre jut majd.


Mindenkinek legyen meg a hite szerint!


Az Atyának és a Fiúnak a Lelke segítse meg ebben a kisdedeket!


Üdv.

okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
okt. 19. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!