Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyorsan megy az idő?!

Gyorsan megy az idő?!

Figyelt kérdés
Érzem szinte szalad , 3 , 4 évvel ezelőtt nem éreztem ennyire szinte nem foglalkoztam vele, csak éltem szépen m, be leptem a hit gy-be 3 hónapot voltam ott tele tömtek a fejem mindennel. Ki leptem 3 hónap után azóta vissza tértem a katolikus vallasomhoz, ott mindennel tele beszéltek a gyülibe azóta érzem: rohan az idő, mindig a halálon gondolkodok mint valami 75-80 éves , mindig Túlvilág ilyen dolgok járnak az eszembe .... Z-ig gyakran a fulem ébredés után a legjobban . Szerencse vissza tértem a katolikus hithez. Kerestem pszihologust gyógyszert pedig antidepit aminek neve sertralin 50mg napi 1 tbl szedek, ezt pszyhiatrian kaptam , valamennyi el jobban vagyok .. de azt hiszem jól erősen tönkre tettek az idegeim pedig ennek már 2 éve
2020. nov. 23. 01:51
 1/5 anonim válasza:

Ez attól függ hogyan látjuk. Őszinte legyek én is estem át ehhez hasonlón, de az a munkahelyemen jött elő mint egyfajta pánikroham. Sokat is agyaltam hogy hogyan tudom a halál félelmet leküzdeni miközben ha sokat gondolkodok elő jön ennek a félelme. Először is nem szabad hitgyülisekkel foglalkozni mert szektásan képviselik az eszméjüket és a tanokat is félre magyarázzák. Én is Római katolikus vagyok emellett így tudom mit érezhetsz át mert ismerősöm egykor hitgyülis volt és igen eldurvult a gondolkodása. Azóta meg is találtam a megoldást a halállal szembeni félelmeim leküzdésében

1. ne gondolj arra hogy mi lesz utánad mert az csak jobban kihozza a pánikot, éld az életed és légy boldog (senki sem jött vissza a halálból, de nem is tudni miért, mivel az emberi által felfogott világ tök más mint a többi élőlény felfogása, gyakorlatilag soha nem fogjuk tökéletesen értelmezni hogy mi is az a halál utáni lét, csak elképzelni és egyfajta magyarázatot és az általunk felfogott tudománnyal való biológiai értelmezést).

2. tanulmányozd sokat a görög filozófiát és a tanításokat (nekem például sokat segített ezen tanok megismerése mint például Hérakleitosz, Parmenidész, az atomisták, milétoszi filozófusok, Phütagorasz tanai, Arisztotelész, Szókratész stb... ).

3. nem akarok téríteni hisz nem az a célom és hitvallásom mivel úgy gondolom hogy mindenki abban hisz amiben akar, de számomra egyre közelebb került az Ortodoxia mint a számomra legközelebb álló hit és sokat gondolkodok hogy Ortodox leszek mert céltudatot, reményt és hitet ad az életben való küzdésért.



Remélem tudtam segíteni, átérzem hogy nehéz amin átmész hiszen sokat szenvedtem én is, de néha el kell fogadni, vannak dolgok mire választ az emberiség soha életben nem fog találni és az így van rendjén.


barátaim szavai pedig tökéletesen leírják mit is tegyél: "ne gondolkodj sokat mert megbolondulsz".

2020. nov. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem
2020. nov. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a legjobb gyógyszer, ha az önmagad körül pörgés helyett valami hasznosat csinálsz.
2020. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

AZ idő múlása szubjektív.

Ha várunk valamit,m akkor lassan telik.

Ha megállítanánk az időt, mert jó dolog történik éppen, akkor gyorsan eltelik.

2020. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked komplex pszichiatriai es pszichoterapias kezelesre van szukseged.

Mar sokszor elmeselted ugyanezt itt. Ha nem vagy jol a sertralintol, menj vissza a pszichiaterhez, lehet, hogy masfele gyogyszerre lesz szukseged.

2020. nov. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!