Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz erről?

Mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Római katolikus vagyok, munka helyemen már minden embert végig kérdeztem a munka helyem 30% református , 68% római katolikus és 2% baptista.... legfőbb az idősebbeket kérdeztem 60-62 éveseket járnak templomba , azt

mondják mennybe készülnek, bíznak abban hogy halál után oda jutnak.... de azt is mondták előre nem tudni hogy pontosan oda jutnak e! Ezt nem tudja senki...


Ki milyen vallású? Ird le legyszives a vallasod, korodat és hogy mit gondolsz tulvilagrol! Köszönöm előre is! Üdvözlettel: Fodor Péter


2020. nov. 24. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Mi igazából a kérdésed?


"mondják mennybe készülnek, bíznak abban hogy halál után oda jutnak.... de azt is mondták előre nem tudni hogy pontosan oda jutnak e! Ezt nem tudja senki..."

Jól mondták. A keresztény ember fő célja, hogy üdvözüljön. Ha valaki nem a mennybe készül, akkor baj van. Azt is jól mondták, hogy nem tudjuk előre, ki hova jut.

2020. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem készülök meghalni. Megfagyott bennem minden gyűlölet, ezért csak a fájdalom maradt, szúró hideg tél...a bűnöket nem lehet lemosni...a bűnökért mindenkinek bűnhődni kell...Istennek és embernek is...
2020. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

"Jól mondták. A keresztény ember fő célja, hogy üdvözüljön. Ha valaki nem a mennybe készül, akkor baj van. Azt is jól mondták, hogy nem tudjuk előre, ki hova jut."


Ez nem képmutatâs? Olyan mintha csak azért lennél szent mert félsz hogy ne égjen a férges húsod örökké a tüzes tóba...

2020. nov. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2 Álmodj királylány
2020. nov. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2es. Melyik vers idézet ha az? Tetszik
2020. nov. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy írtam, ami eszembe jutott...de a lelkemben tomboló vihart, könyörtelen telet vagy temetőt már sokan megírták vagy megzenésítették...mondjuk a többi részét is, hogy Istennek is felelni kell...lényeg, ami lényeg, örülok, hogy tetszett egyébként...
2020. nov. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Istenben és a Szavában mélyen hívő ember vagyok. A Biblia eleje azt írja le, hogyan veszítette el az ember a tökéletes életét, amellyel örökké élhetett volna.

Isten a földet az embereknek alkotta, nem is akár milyen lakhelynek! Krisztus a halálával MINDEN embernek lehetőséget adott, arra, hogy visszanyerje amit Ádám miatt elveszítettünk. Itt tudom az életemet élvezni, itt tudok az élet apró örömeinek is örülni, megcsodálni mennyi mindennel tette a Teremtő élhetővé, élvezetessé a földi életet. Az állatok humoros kinézetéről, viselkedéséről és a növények álom szépségről már nem is beszélve.És amikor az állatok növényekre, a növények állatokhoz hasonlítanak? Mit árul el ez a Teremtőről? Nem az irántunk érzett szeretetét mutatja aki ezzel is? Hiszen mindazt ami körülvesz, nekünk embereknek hozta létre, nem az angyaloknak! Akkor mi okom lehetne arra, hogy elvágyódjam onnan, ahol élvezhetem az életet, az emberek, rokonok, férj, feleség, gyermekek szeretetét már nem is említve.

Itt szeretnék élni egészségesen, betegség, öregség és fájdalom nélkül, ahogyan azt a jelenések 21:3,4 verse ígéri

Írod:" mondják mennybe készülnek, bíznak abban hogy halál után oda jutnak.... de azt is mondták előre nem tudni hogy pontosan oda jutnak e! Ezt nem tudja senki..." - de írja a Biblia, kik jutnak oda, mit tesznek ott majd, és arról is ír, hogyan élhetünk örökké itt a földön, akár úgy, hogy feltámaszt majd Krisztus a Királyságában a János 5:28,29 szerint, vagy úgy, hogy élve bemegyünk, ahogyan a Jelenések 7:9-17 leírja.

A túlvilágról is azt hiszem el, amit a Biblia mond róla. A Prédikátor 9:5: „az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak”. Vannak érzéseik a halottaknak? A 6. vers ezt a választ adja: „Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.” Figyeld meg azt is, hogy ugyanennek a fejezetnek a 10. verse szerint „sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy”. Az itt használt „seol” héber szó az ’emberiség közös sírját’ jelenti. Érdekes, hogy ennek a szónak a görög megfelelőjét, a „hádesz” szót használja a Szentírás, amikor arról a helyről beszél, ahol Jézus Krisztus a halála után volt egy ideig :Cselekedetek 2:31.


Jehova Tanúja vagyok évtizedek óta, és tényleg Zita a nevem :-)

2020. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 sajnos a foldon nem sokan fognak elni mint noé idején mert az isten a tobbit kegyetlen modon kivegzi mint ahogy az oszovetsegben is gyilkolâszta a szerinte "gonosz" népeket . Isten nem valtozik ugyanaz a morbid tömeggYilkos bosszúálló szörny maradt csak változtak a gyilkolási módszerei. Covid járványt felhasználva vakcinával megjelöli embereket (fenevad bélyege) és aki beadassa ezt magának az a tüzes tóba fog kerülni mivel felvette a bélyeget magára ami egy mikrochip
2020. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Isten direkt rendezte igy hogy keves ember jusson a mennybe ha tobb milliardan oda jutnanak akkor semmi ertelme nem lenne a biblianak. Attol bogy szenvedsz es ég a husod a tuzes toba orokkon orokke attol meg szeret
2020. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

# 8,9

Nyugi senki sem fog a pokolban égni, szenvedni.:-) Ha kicsit jobban ismernéd Istent, akkor dicsérnéd éjjel és nappal a jóságáért és szeretetéért.

Az előttünk álló nagy nyomorúságot egy nagy sokaság fogja túlélni, közöttük lehetsz te is. Ha mégsem leszel, az azért lesz, mert így döntöttél. Ezért nem Istent kell hibáztatni.

Jelenések 7:9–12, 14-15 "Ezek után láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből. A trón előtt és a bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltották hangosan: „A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a báránynak!”

Erre a vének egyike megkérdezte tőlem: „Kik ezek, akik fehér köntösbe vannak öltözve, és honnan jöttek?” Én azonnal ezt mondtam neki: „Te tudod, uram.” Ő pedig így szólt hozzám: „Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették a bárány vérében. Ezért vannak Isten trónja előtt, és éjjel-nappal szent szolgálatot végeznek neki a templomában. Az, aki a trónon ül, ki fogja feszíteni fölöttük a sátrát."

2020. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!