Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt Jehova Tanúi,hogyan...

Effre kérdése:

Volt Jehova Tanúi,hogyan élitek meg a karácsony közeledtét ?

Figyelt kérdés

komolyan kérdezem, semmilyen bántó ,vagy vallásalapú célzással.


A válaszaitok fontosak lennének -szerintetek van esély van arra,hogy rendeződhetnek ilyen időtájt pl a szétzilált családi kapcsolatok?tudtok-e valakihez fordulni segítségért ?



2020. nov. 24. 22:59
A kérdező szavazást indított:
esélytelen
igen
nem
2 szavazat
1 2
 1/13 SIDLER22 ***** válasza:
55%
Én 12 éves koromig tanúként nevelkedtem (sosem keresztelkedtem meg) és úgy érzem, hogy a karácsonynak nincs semmi értelme. Sőt nagyon semmilyen ünnepnek. Nem tudom, hogy ez a tanú háttér miatt van vagy én csak ilyen vagyok, de rajtam kívül senki nem mondja ezt.
2020. nov. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

#1

Miért gondolod, hogy nincs értelme? A Bibliában is tartottak számos ünnepet.

2020. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1

szerintem lehet, hogy a tanú háttér miatt van,hogy így érzed .A családi ünnepek nagyon szépek tudnak lenni, a legfontosabb a közös program, az együtt készülődés, a viszontátás öröme . A jó érzést pedig magával viszi az ember ,ami építő jellegű . Nekem nem tanú háttérből eredően voltak ezzel kapcsolatosan gondjaim ,én sem tudtam mit kezdeni ezzel, de idővel megtanultam kezelni és tényleg, igazán jó .

2020. nov. 26. 10:52
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Karácsony alatt arra a pogány ünnepre gondolsz, amit a katolikus szekta háziasított? Vagy inkább arra a kereskedelmi "ünnep"-re, ami miatt a plázákban tülekednek az emberek, s eszüket vesztve verik magukat adósságba, csak hogy megfeleljenek a környezetüknek?
2020. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4-es

mit szeretél volna elérni ezzel a beírással ?

2020. dec. 3. 15:00
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Amennyiben megvolt az általános iskola első osztálya, s látod a "beírás" végén az írásjelet, akkor elvileg értened kellene.


Bár, ha azt vesszük alapul, hogy ebben a rövid kérdésben három helyesírási hibát ejtettél (abból kettős súlyos), igazán nem csodálkozom a kérdéseden.

2020. dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
és mik lennének azok a súlyos helyesírási hibák ? vagy mi zavar ennyire , amiért ezt megkérdezem ?
2020. dec. 3. 15:33
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

#7

Szegénynek a szívén a sátán trónol, nem kell vele foglalkozni.

2020. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerinted ez válasz a kérdésemre?
2020. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

vagy talán az zavar, hogy valaki megkérdez egy volt tanút akinek esetleg a kapcsolatai tönkre mentek,vagy pl a családját rég nem látta és hiányolja őket, van-e esetleg aki segít neki ,mert biztos ,hogy nem lehet egyszerű az élete. .. csak csupán emberként .. hmmm ??mondjuk bunkózás nélkül ...

El tudsz ilyent képzelni?Esetleg azt is ,hogy a vallás miatt tönkrement családok tagjai is emberek még mindig ?

2020. dec. 3. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!