Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz erről? Cseri...

Mit gondolsz erről? Cseri Kálmán lelkész tanítása épp most olvastam fb-on

Figyelt kérdés

Jézus tanítása a halottakról💞

A kegyelem harmatja -


,,💞...közöttünk... nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni..., ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki.,, (Lk 16,26)


A gazdag és Lázár történetében Jézus Krisztus nagyon fontos igazságokat tanít arról, hogy mi van a halál után, mit tudhatunk az elhunytakról.

Egészen természetesen tanítja, hogy van folytatása az emberi létnek a biológiai halálunk után is. Jézus szerint a halál nem pont az élet mondatának a végén, hanem kettőspont: folytatása következik. Más létformában, de tovább létezik minden ember, a nem hívők is, akár akarjuk, akár nem.


De nem mindenki ugyanolyan körülmények közt létezik tovább. A gazdag a pokolba, Lázár az üdvösségbe került.

Az előbbi szenvedett, az utóbbi boldog volt. Ne feledjük, hogy már itt is két különböző állapotban létezünk: Istennel közösségben vagy Isten nélkül. Ez válik véglegessé a halálunkkor. Jézus tehát világosan tanítja: van üdvösség és van kárhozat.


Van összefüggés az ember földi élete és örök sorsa között. „Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta." (Jn 3,36) Mindnyájan Isten haragja alá születünk, innen lehet megtérnünk hozzá.


Jézus azt is világosan tanítja, hogy örök sorsunk eldől a halálunk pillanatában, s utána már ezen nem lehet változtatni. A történet mindkét szereplője azonnal odakerül, ahol el kell töltenie az örökkévalóságot.

S hiába próbálna a gazdag akárcsak enyhülést is kérni, utána már nem lehet változtatni semmin.


Jézus tanítása szerint egy életünk van, ez megismételhetetlen, ebben van lehetőségünk megtérésre.

A Szentírástól távol áll a reinkarnáció elképzelése és a halottakért való imádkozás gyakorlata is.

Hiszen a sorsuk végleg eldőlt.

(Imádkozzunk az élők üdvösségéért)


2020. nov. 28. 14:08
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
53%
Értelmetlen halandzsa.
2020. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
68%

Már oviban is akartam írni valami jó könyvet, hogy párezer év múlva fejtegethessék majd az emberek...

De ezt felülmúlni nehéz lesz...

2020. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Nem teljesen értek vele egyet, de van amiben igaza van.
2020. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
51%

Vagyis ha valaki nem hisz mondjuk pont a keresztény Jézusban, de ettől függetlenül jó emberként éli le az életét, az a pokolba kerül pusztán a hite megléte/nemléte miatt?

Ez hasonló ellentmondás szerintem a keresztény vallásban, mint a keresztes háborúk pogányirtó ideológiája.

Ha egy Isten jóságos egy vallás szerint, akkor az nem fogja azt akarni, hogy a nevében háborúkat vívjanak. Továbbá ha valaki tetteiben keresztényi, de nem vallja magát kereszténynek (tetszőlegesen leszűkíthető vagy behelyettesíthető az adott vallás megnevezése), akkor valóban ne számítana az, hogy jó emberként, másoknak segítve élte le az életét? Mindez abban a vallásban, ahol azt is tanítják: bánd meg bűneidet és kérj bűnbocsánatot, és akkor feloldozást nyersz?

Paradox.

2020. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
51%

#4

Nem paradox, mert nem teljesen ezt mondja a keresztény vallás. Lásd Jézusnak a juhokról és kosokról szóló beszédét.

2020. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
5# Az pont arról szól, hogy aki jót cselekedett másokkal, az mennybe megy, aki meg nem, az a pokolba.
2020. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Ez nem Cseri Kálmán tanítása. Ez egyszerűen a keresztény tanítás.
2020. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen egyetértek Kálmán bácsival. Minden szó megáll az Íge fényében.

"Én Vagyok az Út az Igazság és az Élet senki nem mehet az Atyához csak is Én álltalam." Vagyis annak van örökélete, Aki Jézus Krisztusnak átadta az életét, bűnbánatot tartott, bűnbocsánatot nyert, és elfogadta Őt személyes Megváltójának.

"Kegyelemből van üdvösségetek a hit által, hogy senki se dicsekedjék!" Ez a kulcs ehhez a kérdéshez. Vagyis

Isten kegyelmez nekem a Fia váltsághaláláért cserébe, Rá való tekintettel, és én ezt elfogadom, hiszem ezt, ezért Isten örökélettel ajándékoz meg. ÉÉÉSSS

Ennek a következménye a gyümölcs, vagyis a jó cselekedet. Mert jót cselekedni csak Krisztusban tudok, hiszen az Atya egyedül Őt fogadja el Szentnek és Igaznak.

És a megtérés által, mintegy Krisztuson keresztül lát engem, el vagyok rejtve az én bűnös voltam együtt Krisztusban. És így lehetek én is Szent és Igaz az Atya szemében, és így lehetnek az Úrtól kapott szolgálati feladataim jó és igaz cselekedetek.

De értsétek meg egyszer s mindenkorra, nem lehet jó cselekedetekért üdvösséget vásárolni. Isten nem lehet lekenyerezni, hittél a Fiában szeretted Őt, meg vagy váltva, örökéletŕe szült? Akkor tiéd az Atyánál való örök élet. Ha nem akkor örökkárhozat a sorsod.


A történetben a gazdag és a Lázárban, nem az volt a baj a gazdaggal, hogy gazdag volt, hanem, hogy nem látta meg a kapujában a fekélyes Lázárt azzal a Szertettel amivel Krisztus szerette volna. Lázárnak volt örök élete, a gazdag meg nem ért rá erre, hiszen neki mindene meg volt minek gondolni a jövőre.

Utána már látja, hogy mi volt a baj vele, halála után gyorsan tisztába jött a dolgokkal.

De már késő!

"Az alkalmas időt áron is megvegyétek, mert az idők gonoszak!"

Itt még elnyeheted az örök életet,

"Siessetek hamar lejár! Kegyelme már régóta vár. Ma még lehet, ma még szabad. Borulj le a kereszt alatt!


Ha elkésel,mi lesz velef? Ki menti meg az életed? Bezárul a kegyelmi út, Lelked örök halálba jut.


Elszáll a perc, az életed, ma még ha jössz, elérheted. Ne késs tovább, ne várj tovább, Ma kérd Atyád bocsánatát!

2020. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

"örök sorsunk eldől a halálunk pillanatában"

Ha ez így van, akkor nincs feltámadás és Utolsó Ítélet?

2020. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
0%

"A történetben a gazdag és a Lázárban, nem az volt a baj a gazdaggal, hogy gazdag volt, hanem, hogy nem látta meg a kapujában a fekélyes Lázárt azzal a Szertettel amivel Krisztus szerette volna. Lázárnak volt örök élete, a gazdag meg nem ért rá erre, hiszen neki mindene meg volt minek gondolni a jövőre.


Utána már látja, hogy mi volt a baj vele, halála után gyorsan tisztába jött a dolgokkal.


De már késő!


"Az alkalmas időt áron is megvegyétek, mert az idők gonoszak!"


Itt még elnyeheted az örök életet,


"Siessetek hamar lejár! Kegyelme már régóta vár. Ma még lehet, ma még szabad. Borulj le a kereszt alatt!"


Tehat a mennyorszagba jutas kulcsa: szegeny fekelyes nyomoreknak aki vak es suket is kell szuletned kulonben a pokolba jutsz. Problem solved

2020. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!