Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy meg lehet tudni az...

Igaz, hogy meg lehet tudni az őrangyalunk nevét?

Figyelt kérdés
Azt mondta valaki hogy ha meditálunk akkor megjelenik az őrangyalunk neve. Ez igaz vagy valami ezoterikus tanítás? Az ezoterikusak miért ilyen angyalmániásak?

2020. nov. 28. 19:03
 1/6 KZitus ***** válasza:
13%
nem
2020. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Minden vallásos ezotériás de nem minden ezotériás vallásos. Ezért kérdező.
2020. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Az ezoteriások merítenek innen is, onnan is, összeszednek mindent és kevernek belőle egy nagy rakás kakit. Hogy miért? Azt senki se tudja.
2020. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

"ezoterikus tanítás"

Szebben hangzik, hogy ezoterikus téveszme.

Bár komoly összegekért én is olvasok neked neveket...

2020. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Ez ezoterikus dolog. Ne foglalkozz vele!


Szerintem az ezoterikusok azért kevernek mindent, hogy eladhatóbb legyen a mondókájuk. Úgymond mindenki ízlését kituják szolgálni és hogy népszerűek tudjanak maradni. De, az elv mindig ugyanaz. Az angyalmánia egy keresztény köntösbe csomagolt mágia. Angyalmágia,(így is hívják) melynek a lényege, hogy a módszereiken keresztül, oltárt építesz vagy füstölögtetsz vagy elmondasz egy szöveget stb., kapcsolatba lépsz szellemi lényekkel, (jelen esetben elvileg angyalokkal) akik majd segítenek neked. A nevük megtudása, gondolom az első lépés, hogy azután majd szólítani tudd azt a lényt. De, elég ebbe belegondolnod: meditálsz és megjelenik neked egy név. Tegyük fel, megtörténik és valahonnan kapsz egy nevet. Honnan veszed, hogy az az őrangyalod neve?

Ezt már írtam más kérdés kapcsán is, de a keresztényeknek nem kell keresniük az angyalokkal a kapcsolatot. Istennel legyél kapcsolatban és majd ő elküldi a megfelelő angyalt a segítségedre, ha szükséges. Ha van egyáltalán őrangyalod, (bár ez nem igazán bizonyítható a Bibliából, lehet hogy van, lehet hogy nincs) de, ha van, akkor valószínűleg nem szeretné, hogy a neve után kutakodj. Meg egyébként is mit akarsz tőle? Az angyalra nézve is sértő, hogy feltételezed nem képes a munkáját végezni, ha nem zargatod. Istenre nézve is sértő, hogy nem tőle várod a segítséget. A kérésekkel Istenhez kell fordulni. Ráadásul ez könnyen angyal imádatba csaphat át. Olvastam olyat, ahol írják, hogy építs kis oltárt, rakjál ki kis áldozatot (étel, ital), füstölögtetés, meg ilyenek. Ez már konkrétan bálványimádás. (Gondolj bele: Oltárt építesz és más lénynek áldozol Istenen kívül?)

2020. nov. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Meg lehet, de jó 'fül' kell hozzá. Bármi jöhet meditáció során amit hagynak fentről.

Nem vagyok angyalmániás, pedig már beszélgettem egyel. Vannak, cső. Mit számít.

2020. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!