Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásukat komolyan vevő...

A vallásukat komolyan vevő 20-n éves fiataloktól kérdezném, akik erkölcsi okokból házasságon belül szeretnék elveszteni, és már együtt vannak a jövendőbelijükkel. Házasság előtt mit, mennyit engedtek meg egymásnak, magatoknak intimitás terén?

Figyelt kérdés
Akár privát üzenetben is megírhatjátok.
2020. nov. 28. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Szeretkezünk házasság előtt, mi több, védekezünk is.

Az egyház álláspontja sokat változott (mondhatnám úgy is, hogy modernizálódott) az elmúlt időszakban.


[link]


[link]

2020. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Mi így szuzen házasodtunk, sajnos petting is volt esküvő előtt. Nem nyertünk vele semmit, viszont sok lelki küzdelmet okozott. Ha újra kezdenénk, biztosan nem aludnánk együtt, és nem pettingelnenk.
2020. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
2-es? ÚÚ, pettingeltetek házasság előtt? Ez borzasztó... Mivé lesz ez a világ, mind elkárhozunk. Én is elkárhozom, mert én meg sokat szexeltem.
2020. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
3# A második válaszoló hívő, nekik szólt a kérdés, nem neked, mert neked semmi közöd Istenhez. Úgyhogy állj szembe szépen a tükörrel és akit ott látsz, annak dumálj, ne olyannak, akinek fontosabb Isten, mint az, hogy dugjon.
2020. nov. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

#4


Az alapvető probléma ott van, hogy nekünk, akik nem vagyunk keresztények, bár semmi közünk nincs ahhoz, hogy a hívők mikor/kivel, ők azonban igencsak szeretik az ókori, zsidó erkölcsi nézeteiket terjeszteni a világban.


Ha a keresztények is olyanok lennének, mint a modern zsidók, akik nem térítenek, akkor senki nem gúnyolódna azon, hogy a "házasság előtti pettinget" kisebb traumaként élik meg. Maximum furcsának, különcnek tartanánk, legalább is a többség.


Így azonban, hogy 2020-ban azt akarják elhitetni, hogy van egy Isten, aki annyira maradi, hogy az i.e. 5. századi, közel-keleti népnek összerakott, Tóra erkölcseit akarja érvényesíteni ma is - nevettséges. A keresztények ugyanis csak lemásolták a Tórát ebben a kérdésben, annyi különbséggel, hogy a nem szűz, hajadon lányokat már nem kövezik meg.

2020. nov. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Mi terjesztjük a világban??? Már ne haragudj, de szerintem a csapból is a világi szexualitás folyik. Máskülönben én nem beszelek erről úton útfélen, de nem fogom szégyellni magam, ha alkalomadtán elmondom, alkalmazkodom én eleget a világi mentalitáshoz.

És még egy ilyen kérdésnél is jönnek és belém állnak, mikor a kérdésre válaszoltam. Aztán meg jön a kioktató agymenés, hogy mi hittérítünk. Nevetséges.

Kérdezőnek, 28 éves vagyok, 3 éve házasodtunk.

2020. nov. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

Annyira a szex folyik mindenhonnan és annyira kényszeren akarják ezek mindenkire erőltetni, hogy ezt a mondatot sem volt képes értelmezni a kis kefélő gép: A vallásukat komolyan vevő 20-n éves fiataloktól kérdezném


Sikerült értelmezni?


Látjátok? Ide vezet a túl korai és túl sok szex, hogy az agy elkocsonyásodik és ilyen egyszerű dolgok sem mennek már a végén.

2020. nov. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
7es. Téged nézve ha az övé elkocsonyásodott, akkor neked már régg kifolyt a füleiden keresztül xd
2020. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
2,4,6 :D Köszönöm!
2020. nov. 29. 09:32
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

"Már ne haragudj, de szerintem a csapból is a világi szexualitás folyik"


"Ide vezet a túl korai és túl sok szex"


----------------



Nos, ott talán tévedtem, hogy ti terjesztitek, de: a világban a szexuális anyagok inkább az átlag embernek készülnek, akik természetesnek veszik, hogy pl. a szexualitás egy komoly párkapcsolat része. Amikor egy szakember megír egy cikket a szexről, akkor eszébe sem jut, hogy kifejezetten a keresztényeket célozza meg, mint olvasócsoportot (persze nem zavarja, ha ők is elolvassák az írást). Ti ellenben gondolom, hogy szívesen beszéltek arról a térítés során, hogy pl. az a szerelmes pár, akik 2 éve tisztességesen élnek, miért bűnösök (=mert lefekszenek).


A világban azért (is) van annyi szó a szexről, mert megértettük, hogy ez egy fontos téma. A keresztényeknél a szex tabu. Azon kívül, hogy folyamatosan a teológiai körítést nyomjátok, semmit nem mondtok róla, így a híveitek nem csak gyakorlati, hanem elméleti tudást sem szereznek. Soha nem beszéltek arról, hogy hol van a G-pont, hogy miként kell felizgatni egy nőt, hogy milyen egy jó orális szex, milyen pózok vannak, stb. Amik főként a nőknek lennének fontosak, akik nehezen hozhatóak izgalomba.


A mélyen hívő keresztények szexuális analfabétaként lépnek a házasságba. A kicsit bátrabbak használnak világi forrásokat, más kérdés, hogy lehet, időnként bűnnek élik meg talán annak használatát.


A korai szexről meg annyit, hogy nemrég volt egy kérdés, amiben levezették, hogy Sedékiás király kb. 14-15 évesen nemzetet gyereket. A kérdés alá kommenteltem, hogy a középkori európában a fiatal lányokat 14-15 évesen férjhez adták, (legalábbis nemesi körökben) akik 20 évesen több gyermekes anyák voltak, ha életben maradtak. E dolgok az ókori Izraelben, és a keresztény európában történtek. Ezek nem voltak korai dolgok?


Amúgy a szekuláris (mai) európában nem szívesen nézik, ha valaki kiskamaszként apa lesz, és nem adjuk a kamaszlányokat sem férjhez , hanem iskolába járnak, és tanulnak.

2020. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!