Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Samael, Lucifer és a Sátán...

Samael, Lucifer és a Sátán valóban azonos karakter lenne?

Figyelt kérdés

Samael jelentése Iten mérge

Lucifer azaz Helél ben Shalar a Fény hozó, vagy ragyogó a hajnal fia. Gyakran a Vénusz bolygónak volt a megfelelője.

Míg a Sátán egyszerűen csak ellenséget jelent.

Keresztény iskolában tanultam így nagyjából tudom a történetet, s részben emiatt is néztem utána és még kevésbé értem miért kellett összemosni a fényhozót Lucifert az ellenséggel azaz a Sátánnal.


Legalábbis erősen sántít. Ha A sátán Isten mérge Shamael lenne, azt megérteném de akkor sem Isten ellensége lenne, hisz miatta végzi azt a "munkát".

Megmérgezi a tudatot bűnös gondolatokkal, vágyakkal stb. és az ember így próba elé van állítva, hogy képes e ellenállni a kísértésnek (ez utóbbit én fűztem hozzá a "méregből" kiindulva, meglepően kevés adatot találtam)


Míg Lucifer a fényhozó vagy mint Vénusz az ég legfényesebb csillaga az nem illik ebbe a képbe. Mióta rossz bármelyik?

Jézus nem akkor érkezett és tér majd vissza mikor a földön a legnagyobb volt s lesz a "sötétség"? Ő hozta a "fényt", Isten tanítását, igéjét, nem? A Vénusz, sarkcsillag ami napnyugtától napkeltéig irányt és reményt ad hogy reggel felkel a Nap. (még lehetne misztifikálni, de nem fogom)

Vagy a megvilágosodás, mikor világosodik? hajnal, legalábbis ehhez szokták haszonlítani. vagy a feloltott lámpához.

Ebben az értelemben Lucifer, vagy csak a nevének a jelentése rossz? ellenséges? Valóban ugyan az lenne a két személy, mármint Lucifer és a sátán (a Fényhozó az Ellenség? akkor ki az imádott?)


2020. nov. 29. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ahhhh ohhh yeahhh baby
2020. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akárcsak Baphomet... hogy vinné el az ördög...
2020. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a Bibliában valóban nincs kijelentve, hogy Lucifer és a Sátán ugyan az a személy lenne.
2020. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Konkrétan a Lucifer sincs benne a Bibliában ez egy latin szó.
2020. nov. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lux morulus ***** válasza:

Egyhazi iskolaban tanultad...Tehát dogmatikusan rosszúl.

Egyszerűen. Minden, ami az emberiség fejlődéséhez, felemelkedéséhez, védelméhez kapcsolható, az Sátánhoz kapcsolható.( csak azért írom ezt a nevet, mert a zsidó keresztény kultúrkörben ez a leg ismertebb)

És minden, ami az ember elnyomásához, elpusztításához, rabszolga állatkent való létéhez kapcsolódik az pedig a zsidó keresztény istenhez Adonaj, Jahve, Inri...stb hez kapcsolódik.


Sátán a leg spiritualisabb fejlődés, Adonáj a legbrutálisabb elnyomás jelképe.

Ez van röviden.0

2020. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lucifer Sátán bukása előtti neve.


»Leestél az égrõl, fényes hajnalcsillag (latinul: lucifer)... pedig azt gondoltad magadban: ...odaülök az istenek hegyére a messze északon« (Ézs 14,13kk)

2020. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :)
2020. dec. 19. 13:30
 8/8 A kérdező kommentje:

Na nem csak én gondolkoztam el ezen. De most dobta fel...

https://www.youtube.com/watch?v=wc47JDmpWt0

2020. dec. 23. 09:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!