Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért hiszitek...

Effre kérdése:

Jehova Tanúi miért hiszitek azt el, ha kiléptek az Őrtorony szervezetből akkor Isten elfordul tőletek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 07:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Számukra az Őrtorony társulat nem csak egy vallási szervezet, hanem Isten népe. Ők úgy vélik, hogy aki a szervezetet visszautasítja, az magát Istent utasítja vissza.


De javítsatok ki, ha tévedek.

2020. nov. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
26%
Nem hiszem. Istent nem érdekli, mit követsz, így is úgy is a fejlődésben lévő gyermeke vagy.
2020. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

1

Szerintem nem tévedsz .Elgondolkodtató, hogyan juthat el valaki idáig, hogyan lehet ilyent -ilyen naív módon elhinni ? Nem tudom felfogni ,hogy ennyire csökönyösen meggyőzhetetlenek és mindennemű segítséget elutasítanak.

Mi a jó dologgal lehet őket gondolkodásra késztetni ?Egy icipicit is ..

2020. nov. 30. 08:00
 4/31 anonim ***** válasza:
14%

Az Őrtorony egy havonta megjelenő Folyóirat, Jehova népét pedig a nevéről nevezteti.

Jogilag azért van az Őrtorony folyórat nevén egy bejegyzés, hogy megvédje a szellemi érdekeket, jogokat, amit elkészitenek a nyáj táplálására.

Ha valaki egy "céget" alapit, akkor kell egy jogilag védett bejegyzés, ami nem a Személy neve alatt létezik, hanem egy "logo" alapján.


Ha valaki elzárkózik ettől a szellemi eledeltől, akkor Isten oktatása, vezetése elől zárkozik el, és más "asztalról" kiván táplálkozni.

Talán igy érthetőbb.

Amikor valaki megkeresztelkedik, akkor "Jehova Tanúja"-ként azonositják, nem az őrtorony folyóirat tagjaként.

Jézus elmondta, hogy e g y hű és bölcs szolga lesz aki szellemileg jól táplálja majd Jézus nyáját. Két asztal van. Harmadik vagy ezredik, nincs.

2020. nov. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Red Vixen .

Na ezt jól megfogalmaztad

"Istent nem érdekli, mit követsz, így is úgy is a fejlődésben lévő gyermeke vagy." - és a tanúk mégis elhiszik,hogy az Őrtorony a Nr1.

Mikor veszik már észre, mit tesznek saját magukkal,környezetükkel és családjaikkal az Őrtorony kedvéért?

2020. nov. 30. 08:12
 6/31 anonim ***** válasza:
80%
Az első amit elhisz egy leendő tanú az az, hogy minden igaz, ami le van írva az újságba és kiadványba, amit mutogatnak neki a beetetéskor. És utána ezt erősítik benne, a végén pedig már bármit elhisz. Szimpla pszichológia.
2020. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
2020. nov. 30. 08:35
 8/31 A kérdező kommentje:
Hogy tudja ezt bevenni egy értelmes ember ?Tanúk , nem értitek, hogy hányan próbáljuk ezt megmagyarázni nektek ?
2020. nov. 30. 08:43
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

"Ha valaki elzárkózik ettől a szellemi eledeltől, akkor Isten oktatása, vezetése elől zárkozik el, és más "asztalról" kiván táplálkozni"


Ez az érvelés nem egyedi, én egy neoprotestáns felekezetben voltam. Ott is hasonlót mondtak, csak máshogy fogalmazták meg. Ott azt mondták, hogy Isten azt az egyházat fogja megtartani.


Egy bizonyos szemszögből én érzelmi zsarolásnak tekintem ezt az érvelést, ami egyébként nem is igaz. Ezek a kisegyházak úgy akarják megtartani a híveiket, hogy lényegében egyenlőségjelet tesznek maguk, és Isten közé.


Máshogy nem is menne, hiszen annyi ezeken a helyeken a ferdítés, hogy csak tekintélyelvű alapon ragaszkodhatnak hozzájuk.

2020. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
12%

9.


Nos ez meglehet, hiszen a Teremtő nem vallások sokféleségében vezeti azokat, akiket vonz. Soha a történelemben nem volt vallási megosztottság, tanitások sokfélesége, hanem mindig egy oktatás imádat áldozat volt érvényes mindenkire, az Izraeliták, esetében, illetve más nemzetből való is az Izraelitákhoz kellett hogy tartzozzon, ha felismerte az Igazs Istent. Ugyan az volt , vagy lett érvényes, ami a Héberekre, és úgy kellett vele bánni mint a benszülöttel.

(2Mózes 12:49) 49 Ugyanaz a törvény vonatkozik az izraelitára és a köztetek lakó bevándorlóra is.”

(3Mózes 19:33, 34) 33 A bevándorlókkal ne bánjatok rosszul. 34 Olyanok legyenek nektek, mintha közületek valók volnának. Szeresd őket, mint önmagadat, mert ti is bevándorlók voltatok Egyiptom földjén. Én vagyok Jehova, a ti Istenetek.

Ez az új szövettséget illetően is igy van, nem másként. Egy igazság van, ezért nem lehet megosztott egy keresztény tanitás. Vagy az az igaz, hogy van pokol vagy az, hogy nincs, stb.

Isten nem megosztott tanitáson keresztül vezet, mert az Sátán asztala, hogy összeugrassza az embereket, vagy akár a családokat is.


Másrészt Istentől és nem Jézustól függ, kit vonz a Fiához. ebbe még a Megváltónak sincs beleszólása:

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem.. . .

Jézus soha nem mondta, hogy mindenki megmentésben fog részesülni. Nem világmegtérés lesz, ellenben szembe mennének azokkal a kijelentéssel mi szerint nagyon kevesen hallják és cselekszik amit kér Tőlünk.

Ezt maga Jézus is megmondta:

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

Jézusra hivatkozni, vagy elismerni mint megváltót egy dolog.

2020. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!