Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventi gyertyagyujtás ??

Adventi gyertyagyujtás ??

Figyelt kérdés
Ugy tudom,hogy advent 1. vasárnapján 1 db.gyertya.2. vasárnapján 2.db gyertya,3. vasárnapján 3.db.gyertya és a 4. vasárnap 4 db gyertya ég egyszerre.A google-n nem találtam erre vonatkozó egyértelmü adatot!Lehet.hogy rosszul tudom?? A gyertya szinek magyarázatánál is ugy emlegetik,hogy egy gyertya ég,sosem emlitik,hogy egyszerre több gyertya is ég,pl.a 3. vagy a 4. vasárnapon.

#adventi gyertyagyujtás #meggyujtott gyertya darabszáma
2020. nov. 30. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen 1.vasàrnap 1 gyertya.

2.vasàrnap 2 gyertya és így tovább.

3 egyforma színű szokott lenni és 1 másszínű

A màsszínűt a 3.vasárnapon gyújtják meg. De nem tudom miért

2020. dec. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehàt

Pl van 3 rózsaszín és 1 lila


1.vasàrnap gyújtasz 1 rózsaszínt

2.vasàrnap gyútod újra a már meggyújtott rózsaszínt és még egy rózsaszínt

3.vasárnapon a 2 meggyújtott rózsaszínt és a lilàt

4.vasárnapon mindet

2020. dec. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Prókátor ***** válasza:
100%

Az, hogy meggyújtják a 2., 3., 4. gyertyát, azt úgy kell érteni, hogy az addig égőkhöz csatlakozik a meggyújtott gyertya. Tehát a korábban meggyújtottak égnek, plusz az új.

Bár az ádventi koszorú református találmány, de a katolikus egyházban az egyes elemek jelentéstartalmat is kaptak. A gyertyaszínek lila színe a bűnbánati időszak lila miseruhájára utalnak, a harmadik, rózsaszín tyertya pedig a rózsaszín vasárnapot jelzi. Az ádvent ugyanis egy bűnbánati, készületi időszak, a rózsaszín viszont a remény vasárnapja (a nagyböjt színe is a lila, de ott is van egy rózsaszín vasárnap)

2020. dec. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ezeket kerestem,de nem találtam.Kb. tíz adventi gyertyagyujtási magyarázatot olvastam el,egyikben sem emlitették az egyszerre égő gyertyákat.Mégegyszer köszi a válaszokat,békés adventi időszakot és Boldog Karácsonyt kivánok.
2020. dec. 1. 09:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!