Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed?

Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Evangélikus vagyok, sok rokonom. Csak élvezi az életet, pl a nagy bátyámék és hisznek Istenben , de Nem foglalkoznak vele, ő is felesége is nyitott házasságban élnek,, szórakoznak élik életüket , de ha baj van Istenhez fordulnak azt mondják nem kell ehhez meg térni mert Isten velük van megtérés nélkül is és sokszor Jézust Jézuskának mondják , Istent pedig Istenke néven...
2020. dec. 1. 05:48
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Bizony, elég volt abból, hogy a múltban a pogányok szokása szerint kicsapongásokban, kívánságokban, részegeskedésekben, dorbézolásokban, tivornyázásokban és szentségtelen bálványimádásokban éltetek. Azért csodálkoznak rajtatok, sőt káromolnak titeket, mert nem rohantok velük együtt a kicsapongásnak ugyanabba a posványába. De számot fognak adni annak, aki készen áll ítélni élőket és holtakat.

1Péter 4:3‭-‬5 RÚF


Mindenki számot fog adni az életéről. Figyelj arra, hogy te számot tudj adni a tiédről. És egyszer talán még a te példád is jó hatással lehet rájuk.

2020. dec. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

(Ézsaiás 48:17, 18) . . .„Én, ....vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetlek, amelyen járnod kell. 18 Bárcsak odafigyelnél a parancsaimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai.


Valószínű, hogy a családtagjaid Isten szavát a Bibliát nem tekintik annak ami. Isten nem azért íratta le a gondolatait, hogy ne az legyen az életükben a mérvadó.


Érdemes lenne felolvasni nekik a következőket:(Cselekedetek 3:19) 19 Bánjátok hát meg bűneiteket, és térjetek meg, hogy bűneitek megbocsátást nyerjenek, . . .

Ha nem hagynak fel a helytelenségükkel, akkor nem lesz megbocsájtás.

Isten nem támogatja azokat, akik nem tartják be Isten erkölcsi alapelveit.

Istent nem lehet megcsúfolni:

(Galácia 6:7) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet becsapni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is.

2020. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1es, 2es egyet értek veletek! Na de mindig azt mondják nekem:- Hagyjál már a hülyeségekkel nem vagyunk mi papok meg szentek, halandó emberek vagyunk , mi érezzük hogy velünk van az Úr nem kell ahhoz biblia , meg miért lennénk bűnösek? Amiért meg születtünk? Mi tudjuk hogy velünk az Úr és pont! SZÓVAL ÍGY MONDJÁK MINDIG AHOGY LE IRTAM
2020. dec. 1. 09:04
 4/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember így gondolkozik. Saját maguk kreálnak maguknak egy istenképet, ahogy az egó diktálja. Könnyedén belátható, h ez miért veszélyes.


Te mindenképp cselekedd a jót, azzal talán felnyitod a szemüket

2020. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenki saját maga ad számot magáról. Hagyd Őket, csak magadra haragítod Őket. Te tedd meg a Te részedet, mutass példát.
2020. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
Ha beszélsz velük, azért finoman, tapintatosan tedd! És igen, a jó példa fontos. Másrészt meg tényleg ők felelősek saját magukért.
2020. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ők így kapcsolódnak istenhez és jézushoz. Nekik mindegy, milyen kapcsolat van köztük és az ember között. Az számít, hogy pozitív legyen. Ők végtelen tökéletesek, megértik az összes gyermeküket, és egyaránt szeretik őket. :))
2020. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!