Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szoktak bűncselek...

Jehova tanúi szoktak bűncselekményekbe keveredni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor a közösség hogyan kezeli ezt?

2020. dec. 5. 21:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
78%

Igen, néha sajnos szoktak.


A retorzió: vasvillával kasztrálás.

2020. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%
Úgy mint 1 keresztény közösség esetén.
2020. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%
persze, ők is csak emberek, hiába érzik felsőbbrendűnek magukat
2020. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
az hogy hogy kezelik, az attól függ, mit követett el a tanú. van amiért ejnye bejnye jár, van amiért azonnali kiközösítés
2020. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
23%

Hogy milyen kedvesek az itt hozzászólók....


Egy Tanú igyekszik minden olyan dolgot elkerülni, ami miatt bűncselekménybe keveredne. Ha ez valamiért még is megtörténne, akkor ezt nem csak a Rendőrségen, hanem a gyülekezetének a felvigyázóival is közölnie kell, hogy segítséget tudjanak nyújtani.

Szándékosan nem hiszem, hogy valaki bűncselekménybe akarna kerülni, hiszen ez nem csak a testvéreire, a gyülekezetre, de magára Istenre hozna szégyent.

Ha az ügy kivizsgálásra kerül attól függően mi a kimenetele, az alapján járnak el a Testvérrel szemben. Ha vétlen akkor nem valószínű, hogy büntetést kap. Minden attól függ, mi történt.

2020. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Mi lehet a legnagyobb bűntetés és mikor?
2020. dec. 5. 22:13
 7/38 anonim ***** válasza:
0%
jah
2020. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
70%

"Szándékosan nem hiszem, hogy valaki bűncselekménybe akarna kerülni"

ja, véletlenül dugnak gyerekeket


#6 kitagadás. de az sose tart örökké, AKÁRKIT visszafogadnak, mindegy miért tagadták ki

2020. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
26%

"véletlenül dugnak gyerekeket"

Ez övön aluli volt Barátom.

Ha valóban Történt ilyen a Tanúknál, az nem jelenti azt, hogy egy-két beszivárgott betegelméjű ember miatt mindenki felett pálcát kell törni.

Nálunk magas erkölcsi törvények vannak, és tilos olyat tenni ami a világban természetes és elfogadott. Aki pedig ezeket megszegi azok után, hogy megtanulta, hogy tilos, és még is dafke megteszi, az repüljön csak ki innen, engem ne szidjanak miatta. Nyomorult ember az aki befeketít olyanokat, akik messze nem élnek az ilyen emberek szintjén, és testvérnek adja ki magát. Hogy is tud a tükörbe nézni....



Kedves Barátom, aki ilyet tesz, az beteg. Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor felmentést kell adni, a következményeit arassa csak le a tetteinek. Nem vagy igazságos, hogy néhány elvetemült miatt, engem is vád alá helyezel a Testvéreimmel együtt.

S, hogy tudd, nem értek egyet azzal, hogy eltusolásra kerüljön egy olyan ügy, ami még a világban is aljasságnak minősül.

Tanulj meg általánositás nélkül ítélni.

egyébként pedig Én soha nem dugtam meg senkit, nem csak mert Nőnek születtem, hanem mert szeretem Istenemet annyira, hogy igyekszek minden olyat elkerülni, amivel megbánthatnám Kedves személyét.

2020. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
73%

"Ha valóban Történt ilyen a Tanúknál"

történt, nem egyszer, nem csak egy országban. jelenleg is folynak bírósági ügyek


"az nem jelenti azt, hogy egy-két beszivárgott betegelméjű ember miatt mindenki felett pálcát kell törni."

nem az átlag tanú felett török pálcát. őket inkább sajnálom. a legnagyobb baj a governing bodyval van, illetve sokszor sajnos a vénekkel is.


"Aki pedig ezeket megszegi azok után, hogy megtanulta, hogy tilos, és még is dafke megteszi, az repüljön csak ki innen, engem ne szidjanak miatta."

tök mindegy, bárkit bármennyiszer visszafogadtok, ha azt hazudja hogy megbánta a bűneit.


"S, hogy tudd, nem értek egyet azzal, hogy eltusolásra kerüljön egy olyan ügy, ami még a világban is aljasságnak minősül."

örülök, hogy te így gondolok, egyetértek veled. de sajnos a watchtower nem így gondolja.



az első válaszommal arra céloztam, hogy nem létezik hogy van olyan ember ebben a világban aki nem tudja hogy a pedofília bűn. mégis elkövetik. tanúk, nem tanúk, férfiak, nők, tökmindegy.

2020. dec. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!