Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású vagy? Mit...

Milyen vallású vagy? Mit gondolsz a másik vallásokról, arról hogy mások másban hisznek? És te miért hiszel a te vallásodba?

Figyelt kérdés
Tudom érdekes fajta kérdések, de attól még engem érdekelnek hogy az emberek hogy állnak hozzá a valláshoz.

2020. dec. 7. 19:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Provokatív téma ezen kategóriába és témakörbexd
2020. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Keresztény vagyok, kevésbé foglalkoztat más vallása. Nyilván minden ember a saját vallását tartja igaznak, hiszen azért azon vallás tagja. Ezzel én is így vagyok.
2020. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Ateista vagyok.

Mások vallása a mások magánügye. Amíg nem erőlteti a magánvéleményét rám, addig én is tiszteletben tartom a rítusait.

2020. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%

A vallàsosok igen nagy resze beleszuletik az adott kulturkorbe es vallasos nevelest kap a kerdesedre ennyi a valasz, nem tobb nem kevesebb.

Sokkal erdekesebb lenne az h ki az aki felnott fejjel 120as IQ felett felvett vallast es milyet es miert

2020. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

A Biblia Íróját, Jehovát képviselem, és a királyát Jézust támogatom.


" Mit gondolsz a másik vallásokról, arról hogy mások másban hisznek?"

Azt amit Isten is gondol Róla, és ezt Pállal le íratta.

(Róma 10:2) 2 Mert tanúsítom, hogy buzgón szolgálják Istent, de nem pontos ismeret szerint.

Isten nem tanit két féle dolgot, egy igazság létezik. Az egység szoros kötelék, Isten mindig is igy vezette és tanította a népét. Ezért a Fia által bevezette, hogy a választott népe tanítsák meg másoknak az igazságot Istenről és a szándékáról.


Miért ebben hiszek? Mert a Biblia alapján ez az igazság, és minden prófécia ez alapján teljesedik. Egyetlen más "vallás" vagy tanitás nem része Isten Szavának, és igazságának.

2020. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Metionin ***** válasza:
71%
Nincs semmilyen vallásom és az sem érdekel hogy mások miben hisznek amíg nem akarják rám erőltetni.
2020. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%

Ateista vagyok, szerintem minden vallás hülyeség, de nem különösebben zavar, ha valaki hisz valamiben, amíg engem kihagy belőle.


Mondjuk nem értem, hogy intelligens ember hogyan hihet valamiféle vallásban, de érdekes módon vannak intelligens hívő emberek.

2020. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Unitárius vagyok.

Azt gondolom, hogy mindannyian (beleértve a többistenhívőket is) ugyanabban az istenben hiszünk, csak más arcot festünk neki (olykor egyszerre többet is).

Hogy miért vagyok unitárius? A családom református, amikor megismerkedtem az unitárius hittel, akkor jöttem rá, hogy abban pár pontban, ahol a két vallás eltér egymástól, én mindig is az unitáriusok elveit vallottam anélkül, hogy tudtam volna, hogy ezek így összerendezve egy másik vallásban egyesülnek.

2020. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

Hát... jó akkor én is kifejtem ha mindenki összefújt a szélxd.

Régen az iskolám révén református hitet gyakoroltam, iskolám elhagyva még volt bennem valamennyi hit egy isten íránt, de rá 3évre kiveszett belőlem. Picit tönkretett hogy mindenbe rá támaszkodtam és ha nem úgy ment valami amit akartam akkor idegroncs lettem. Végül kiveszett belőlem szerencsére, azóta nem stresszelek sok dolgon mint az előtt. Szóval az én életembe a vallás 1 stresszforrás volt, sosem éreztem magam tisztának sem jónak, 1 olyan vallás miatt ami nem mindenkinek való. Úgy látszik nekem sem. Ateista lettem az elmúlt 2 évbe, és sokan járnak a cipőmbe hogy stresszforrás a vallás, vagy maga a szemlélet miatt vagy a lelki pásztoruk miatt, még ha nem is valják be. Ezért habár szoktam úgy ateistává téritőem megnyilványulni az oldalon, de ha tudok a volt ismeretem alapjan megfelelem a kérdést, de amennyibe az ateista felelet előnyősebb lenne a kérdésfeltevőnek ha mem is tud róla akkor nem sajnálomxd Magához a valláshoz úgy állok hogy addig pozitiv dolog amíg nem fejt ki az emberen negativ hatást, sajnos gyakori probléma a hívők körébe ha nem is látják be.

2020. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Kstolikusnak szulettem. Mersekelten gyakoroltam a vallasom. Erdekeltek a kulombozo vallasok. Mikor a buddhizmusrol eloszor olvastam, szinte foldbe gyokeredzett a labam: Ez az! Megtalaltam! Hiszen en mindig kicsit buddhista voltam, anelkul,hogy tufzam volna rola.
2020. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!