Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen történelmi események...

Milyen történelmi események vannak megírva a muszlimok által használt Koránban?

Figyelt kérdés

Már amennyiben vannak ilyenek!

Történelmi esemény alatt olyan eseményt értek amire van régészeti bizonyíték! Tárgyi vagy írásos emlék!


2020. dec. 11. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék.
2020. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teremtés, özönvíz.
2020. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Teremtés, özönvíz." Ami kb. az összes létező mondavilágban megtalálható, beleértve a Bibliát is, amiből merít a Korán.


Szerintem semmi olyan, nincs a Koránban, ami kizárásos alapon bizonyítaná az igazát. Amire van bármi bizonyíték is, azok a történetek megtalálhatók a Bibliában is, amiből merít. pl. Létezett Dávid király és volt Salamon nevű zsidó király is. De, az olyan, egyedi állításokra, amik tényleg bizonyítanák a hitelességét vagy a könyv pontosságát az elődjével szemben, nincs bizonyíték. pl. A Kába szentély egészen Ábrahámig, sőt Ádámig nyúlik vissza. Magáról Mekka városa is annyira jelentéktelen volt és annyira nincsenek rá még utalások sem a Mohamed előtti időkből, (még térképeken sincs feltüntetve) hogy egyesek szerint, amikor a Koránban a kibláról van szó, talán nem is Mekkára gondolt a szerző és csak a későbbi muszlimok nevezték ki Mekkát a szent várossá. Ugyanis a Koránban nincs név szerint említve Mekka. Most gondolj bele! A legszentebb szentélynek, amifelé imádkozni kell naponta 5x, még a helye sincs megjelölve! Van szó szentélyről, de, hogy az tulajdonképpen hol van, az nincs leírva, csak a későbbi Mohamed életéről szóló történetek alapján, amik a születési helyét Mekkába teszik, meg ott van a fekete kő, ami elvileg a szentély sarokköve volt, mindenki feltételezi, hogy Mekkáról van szó. Már olyat feltevést is hallottam, hogy egyszerűen csak odavitték a követ és a Korán nem is Mekkáról ír. Ennyire elnagyoltak a beszámolók a Koránban, hogy még ez is egy életképes feltevés, mert tényleg, még csak meg sincs nevezve a város.

2020. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Ugyanis a Koránban nincs név szerint említve Mekka." Ezt rosszul írtam. Egy helyen meg van nevezve Mekka (48:24), de igazából ebből szorosan nem következik az ismert történet többi része. A Koránból egyértelműen nem derül ki, hogy hol van a Kibla. Mindegy, erre mondhatjuk, hogy mert annyira egyértelmű olt, hogy meg se kellett nevezni. Nem is ez a mondandóm lényege, ezt csak egy példa, de azért javítottam, nehogy ezen akadjon egyszer fenn valaki.
2020. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!