Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsinagógába, szertartásra...

Zsinagógába, szertartásra hogyan lehet bejutni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje érdekel a judaizmus és úgy érzem, hogy megtaláltam magam benne. Természetesen még rengeteg dolgot nem tudok, de egy álmom idővel betérni. :)

Az érdekelne, hogy hogyan kezdhetem el a folyamatot. Biztos nem olyan egyszerű, mint a templomokba bemenni vasárnaponként. Hogy működik pontosan?



2020. dec. 14. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a hozzád közel eső zsinagóga rabbijánál érdeklődnék, biztos megtalálod az elérhetőségét, hogy mi a menete, meg egyáltalán most van-e rá lehetőség? Környékünkön a református és katolikus szertartások is online mennek most.
2020. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
kippah biztos kell
2020. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Besétálsz a péntek esti imára az ajtón. Előtte egy kipát szerezz valahonnan.
2020. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Egyébként lány vagyok szóval tudtommal nincs szükségem kipára.

Az első válasz az jogos, valószínűleg most nincsenek szertartások személyesen, de majd lesz valamikor. :)

2020. dec. 14. 22:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a zsinagógába és kész.Nagyobb gyülekezetekben senkit nem fog érdekelni, kisebbekben esetleg majd furcsán néznek rád, de ennyi.
2020. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A covid miatt egyes hazai zsido kozossegek is elkezdtek online terben mukodni amennyire lehet.

Zsido.com Youtube oldalara menj fel,

Rengetek fele-fajta video van, tobbek kozott online tanulasok is. Ennek a neve a csatornan belul: Virtualis Bet Midras.


Amiket ajanlani tudok:


-ismerkedes a zsido filozofiaval:

Megyeri Jonatan


-ugyanezt kovetheted eloben facebookon minden hetkoznap vasarnaptol csutortokig este 8:00 tol:

A.J.Megyeri a facebook oldal neve.

(Keresztenyek es muszlimok is kovetik)


-kerdezd a rabbit:

Oberlander Baruch videosorozata ahol kerdesekre valaszol.


-heti szakasz a kabbala tukreben:

Oberlander Baruch videosorozata ahol az aktualis hetiszakaszt a zsido misztika szemszogebol targyalja (hetiszakasz: Mozes 5 konyvenek 1 ev alatt torteno felolvasasa heti szakaszokban)


-Zohar, a Ragyogas konyve, a zsido misztika alapmuve:

Oberlander Baruch


-Faith Asher tanulasai


-Napi Talmud:

Koves Shlomo


Tovabba: Kovesd a Rabbit youtube csatorna, Koves Shlomo szereplesei / eloadasai, ezen belul: Kerdezd a Rabbit sorozat.

Bonusz: Lekvar & Jam Blog illetve Podcast Megyeri Jonatannal.


Bonusz + neked mivel No vagy: :)

Youtube: Feldman Mussie - A zsido otthon es az unnepek noi szemmel

2020. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Egyébként igen, Youtube-on nagyon sok magyar tartalom érhető el.Érdemes követni még Radnóti Zoltán blogját, illetve nagyobb könyvtárakban is sok könyv érhető el a zsidóságról.Raj Tamás könyvei IS ilyenek például.Ha valami kérdésed van írj nyugodtan.

2020. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szavakat sem találok, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Rengeteget segítettetek! 🤩
2020. dec. 15. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Zsinagógába, szertartásra hogyan lehet bejutni? ... Biztos nem olyan egyszerű, mint a templomokba bemenni vasárnaponként."

DE. Csak a zsinag+og+aban a "vasárnap" szombaton van és ha fiú vagy, valamilyen fejfedõ kell, tökmindfegy mi, lehet akár baseball sapka is, vagy bármi.

Ha lány vagy, akkor ing v blúz v pulcsi stb ujja legalább a könyököt takarja, váll semmiképp se legyen szabadon és a szoknya térd alá érjen.

Elvileg Szombaton nem szabad semmit hordozni, ezért a zsinikben mindig van egy doboz papírzsepi, mert azt sem szabad a szebedben hordani. Meg persze mást se. (Nyugi, nem kutatnak át senkit, de az igazán vallásosak tényleg nem visznek Szombaton még személyit se. De ez csak Szombaton)

A többit már megírták.

Raj Tamás könyvei közül elsõsorban a "100+1 jiddis szó" címût ajánlom, ebben 100+1 jiddis szó, mint egyenként 2-3oldalas szócikk köré felépítve bemutatja a vallást és a zsidó életet. Minden szócikk végén néhány zsidó vicc.

Sok közülük megvan a neten:

[link]

Raj Tamás könyveit a zsido.hu -n találod, ezt sajnos már ott nem láttam, talán elfogyott, de a z elõbbi linken sok megvan.

2020. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amiket a 6-os sorolt fel,azokat èn is szoktam hallgatni pedig nem vagyok zsidó.Református vagyok,de szoktam zsidó tanításokat is hallgatni.
2020. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!