Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, szerintetek ez...

Keresztények, szerintetek ez valóban "kereszténygyalázás"?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a szatirikus videót próbálja meg szánalmasan erőltetett és visszataszító módon beállítani "kereszténygyalázó/sértő" tartalomnak az egyébként a keresztény tanításokat hírből sem ismerő Vadhajtások nevű, inkább nem is mondom milyen oldal (még ezt az értéktelen valamit sincs értelme gyűlölni). A keresztényektől kérdezném (tehát nem politikai fanatikusoktól, akik most per pillanat éppen "keresztények"), hogy ez szerintetek nem visszataszító már, hogy ilyen undorító, gyűlölettől fröcsögő stílusban próbálnak meg ők a nagy "keresztény" szerepében tetszelegni és egy ilyen poénosnak szánt kis szatirikus videó miatt már rögtön "kereszténygyalázást" vizionálnak? Mindeközben úgy beszélnek egy másik emberről, ahogy én még egy patkánnyal se tenném. Mi a véleményetek erről? Engem kifejezetten dühít, bár tudom hogy sok értelme nincs ilyenekkel foglalkozni, legyenek csak el az ilyen emberek a maguk primitív gyűlöletével és áltassák csak magukat azzal, hogy ők éppen a karácsony és a kereszténység "megsértett" méltóságát védik, miközben épp ők köpik szembe a gyűlölködésükkel és morális felsőbbrendűségi tudatukkal magát az Istent is, csak nem is látnak már semmit a politikai fanatizmusuktól. Számomra felfoghatatlan, hogy nem veszik észre magukat, nem képesek egyszer végre tükörbe nézni.


(A kategóriával nem voltam tisztában, hogy mi lenne a megfelelő, azért írtam végül ide a vallásba, mert elsősorban keresztényekhez szól a kérdés és ez is a lényege a témának, nem pedig a politikai állásfoglalás.)



2020. dec. 15. 15:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Pottyondy Edinának is pont azt kívánom, amit ő a karácsonynak.

Nyilván a linkelt oldal se keresztény, ez jól látszik számtalan megnyilvánulásokból. De ha ez alapján ítélném meg egy trash ember ocsmány állítását, akkor az relativizálás lenne.

Nem tudom amúgy mi értelme van egy primitív oldalt támadni egy pont annyira primitív ember védelmében.

2020. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

A cikkíró vajon kereszténynek tartja magát?


Elég proli stílusban ír. Ha keresztény lennék, szégyenkeznék miatta.

2020. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
18%

A Stílussal nem értek egyet. Nem igy kell valamit neki vágni az embereknek.


Ami nem keresztény, azt Isten szava a Biblia fényében kell elmondani másoknak, Mivel az Igazság Jézus szerint is Isten szava.

Jézus mindig az írásokra hivatkozott, amikor az "ellenségeivel" beszélt, mert annak van Tekintélye. Ő is elítélte a Rabbik szájhagyomány útján beleerőszakolt dolgait az Istennek járó imádatba, és azt tartották fontosabbnak, mint Isten Szavában leírtakat.


A családi, baráti kapcsolatoknak nem ünnepekhez kellene kötődnie. Jézus születését sem ünnepelték meg, és az emberek Jézusnak vittek ajándékot, akkor egyszeri alkalommal, nem egymásnak. Ez pedig az írások fényében Isteni gondoskodás volt, hiszen hamarosan Egyiptomba kellett Józseféknek menekülni. S bizony jókor jött a segítség a szegény családnak.


A keresztényellenes kifejezés pedig számomra azt jelenti, hogy minden ami nem Krisztusi, vagy Biblia tanitás szerinti.

2020. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%
Szegény csaj nagyon odavan:) Látszik, h nem bírja idegileg a karácsonyt. Ezeknek általában az a bajuk, hogy egyik pasi sem "kezelgeti". Ez a "mindenkit utálok" ismert a pszichológiában. Valójában önmagát gyűlöli, csak még nem tudatosult benne, így ezt a világra vetíti ki.
2020. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Első!


Nekem elsősorban nem Edina személyének védelme volt a célom, arról szó sincs, hogy minden megnyilvánulásával egyetértenék és azokat védeném a Vadhajtások fröcsögésével szemben, a célom úgy általában az emberi méltóság tiszteletben tartása, a józan kommunikáció és hasonló, a médiában népszerűtlen dolgokra felhívni a figyelmet. Az, ha valakit nem kedvelsz vagy nem értesz vele egyet, teljesen természetes, mivel képtelenség mindennel egyetérteni, de mindezt normálisan is ki lehet fejezni, engem egyszerűen az szomorít el, hogy mindenki csak a saját felsőbbrendűségét akarja bizonygatni mások szidalmazásával, de normális párbeszéd alig fordul elő. Keresztényként az ilyen mértékben elfajult gyűlölet pedig egyszerűen megengedhetetlen.

2020. dec. 15. 16:17
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

" a célom úgy általában az emberi méltóság tiszteletben tartása, a józan kommunikáció és hasonló"

Tehát akkor az említett Edina ilyen lenne, akin látszik a józan kommunikáció és az emberi méltóság tiszteletben tartása? Amikor a második legnagyobb keresztény ünnepről ilyen minősíthetetlen hangnemben beszél? Hol itt a méltóság? Hol benne a tisztelet?


ha én mások hitével kapcsolatban ennyire ocsmány és embertelen hangnemben beszélnék, akkor egyáltalán nem lepődnék meg, ha kapnék utána hideget és meleget.


Amúgy érdekes, hogy ezek az Edina stílusú gyűlölködő emberek csak a kereszténységgel szemben merik ilyen mocsokra nyitni a szájukat. Hiszen mi történik? Legfeljebb mocskolódást kapnak vissza. Ha az iszlámot gyaláznák így, akkor könnyen lehet, hogy rövid életük lenne.

2020. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Amúgy érdekes, hogy ezek az Edina stílusú gyűlölködő emberek csak a kereszténységgel szemben merik ilyen mocsokra nyitni a szájukat."


Kissé túlzónak tartom még a te reakciódat is egy szatirikus videóra. Jó ideje ez megy a médiában, hogy áldozatszerepben láttatják a keresztényeket (úgy értve hogy itt Magyarországon, és nem például Szíriában vagy valamelyik hasonló helyzetű országban, ahol mindez még indokolt is lenne). Mindezt pedig csak azért, hogy magukat határozhassák meg a kereszténység (és a keresztény kultúra) védelmezőiként. Szimpla politika. Szerintem nem kéne ezt a demagóg módon az emberek fejébe vert gondolkodásmódot felvenni, mert ezzel csak megosztottság alakul ki (bár ez már réges rég megtörtént).


"Tehát akkor az említett Edina ilyen lenne, akin látszik a józan kommunikáció és az emberi méltóság tiszteletben tartása? Amikor a második legnagyobb keresztény ünnepről ilyen minősíthetetlen hangnemben beszél? Hol itt a méltóság? Hol benne a tisztelet?"


Nézd, ez csak egy szatíra volt, egy cinikus hangnemű, szórakoztatónak szánt, de érdemi tartalmat nem közvetítő videó, ezer más okból is be lehetne sértődni bármilyen más karácsonnyal kapcsolatos témán: ha egy fundamentalista neoprotestáns csinálna videót arról, hogy szerinte a karácsony ünneplése (legalábbis a hagyományos értelemben vett karácsonyozás) bálványimádás, akkor arra is besértődhetnének, pedig ebben az esetben éppen egy keresztény "sértene" meg minket. Azaz téged, mert engem aztán nem. És ha valaki csinálna egy tényleg gyűlölködő videót a karácsonyról, akkor nekünk keresztényként rögtön hirtelen indulataink alapján kéne reagálni, hogy "de hát mégis mit képzel magáról a mocskos kereszténygyalázó?!" Ugyan már. Annyi mindenen lehetne vérig sértődni ebben az agyhalott világban, szerintem ilyen banális dolgokon nem érdemes felhúzni magunkat.

2020. dec. 15. 17:18
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem egy intelligens nő szatirikus videója...épp arra való, hogy a nézők gyakorolhassák a keresztényi szeretetet és megbocsátást.


Bírom a lányt 🙂

2020. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Mansour ***** válasza:
81%
Ez nem intelligens szatíra, hanem egy kínos vergődés. Még amiben igaza lenne, azt is tönkrevágja a kényszeredett stílusával és az erőltetett jófejkedéssel. Én egy jól megcsinált, humoros szatírát akkor is szívesen megnézek, ha a tartalmával nem értek egyet, de ez egy minősíthetetlen hulladék. Kár volt egyáltalán foglalkozni vele a Vadhajtásoknak. Akiknek persze semmi közük a kereszténységhez, és ráadásul ezzel nagyon melléfogtak: ez nem kereszténygyalázás, ez szatíragyalázás.
2020. dec. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#3: Az ünnepek alkalmat adnak arra, hogy egy időre kikapcsolódjunk a hétköznapokból, illetve a szokásos heti ritmusból.

Nagyobb ünnepeken azok a családok is össze szoktak gyűlni, ahol vannak messzire szakadt családtagok. Egy időpont, amikor mindenki ráér egy találkozóra. Ti úgy látszik, nem tartotok ilyen találkozókat, akik messzire szakadtak, azokat ti sosem látjátok viszont, mivel az ünneplést ti bűnnek tartjátok.

Ha nincs ünnep, akkor mindenkivel időpontot egyeztetni nehéz, hogy egyszerre össze tudjon gyűlni az egész nagycsalád. A nagycsaládot vendégül is kell látni; máris elkészül egy ünnepi ebéd, és a családi találkozó ünneppé válik, mivel csak ritkán gyűlnek össze így az emberek.

2020. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!