Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne az emberi élet célja...

Mi lenne az emberi élet célja és értelme az örök életben? Fel tudná dolgozni az emberi psziché az öröklétet?

Figyelt kérdés

1. Sokan egy földi, tökéletes királyságnak képzelik az öröklétet, ugyanolyan társadalmi hierarchiával, mint amilyen a mostani, csak sokkal jobban működne. Mi abban a pláne, ha megkapjuk ugyanazt a taposómalmot egy öröklétre véges-végtelen, amit már egyszer végigéltünk abban a hitben, hogy egyszer véget ér?


2. Elbírná-e az emberi psziché több millió év életnek a tapasztalatát?Úgy, hogy nem születnének már többé emberek, ugyanazok az emberek élnének örökké.



2020. dec. 18. 11:35
A kérdező szavazást indított:
Az örök életnek lenne értelme és elbírná a lélek.
Az örök életnek nem lenne értelme, és nem bírná el a lélek.
24 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Az agyi kapacitásunk pár száz év után betelne... szóval nem bírná senki se. Biológiai határokkal számolva a fizikai lét örökké valóságát.
2020. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

Az emberi psziché nem bírja el, de az emberi lélek, ami maga a lelkiismeret, az viszont elbírja, mert majdnem minden emberben ott van Krisztus óta, apáról fiúra, anyáról leányra száll.

Hamvas Béla szikrácskának nevezi ezt. Az emberi lélek (lelkiismeret) az örökké tartó.

2020. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Sztem lélekcse bírná ki mondjuk... amikor vannak olyan esetek mikor az ember megtörik szellemileg és lelkileg... 1.es voltam
2020. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Lelkileg nem lehet megtörni teljesen.
2020. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Az emberi nem bírná, de az örökben már 1 vagyunk.
2020. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen nem így néz ki az örök létezés, ahogy leírtad.


De azt is el lehet bírni. Mentális gyakorlatok által. Ima és meditáció által lehet egy emberi elmének toleranciája a nagyon hosszú létezésre.

2020. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a létet sem bírom feldolgozni. Alig várom, hogy vége legyen...


Még csak 25 éves vagyok...

2020. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok 23 évesen.
2020. dec. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak a létezők sóvárognak örök élet után. A nem létezők már a paradicsomban "vannak" igények, sóvárgások, vágyak és indulatok nélkül. A nem létezők beráncigálása a létbe hoz létre minden problémát, és a problémák maguk után vonják az örök lét utáni vágyat. Az örök lét célja a létezés hibáinak a javítása lenne, ami egyenlő a nem létezéssel.
2020. dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Az emberi lét egy életforma, ami nem áll több részből.

Isten által megalkotott test és az abban lévő szervek működtetése által lesz létező. Ha ezt az életerőt, vagy élethez szükséges funkciókat megvonja, akkor az ember mint az egyik teremtés forma, megszűnik. Az emberi testet nem egy másik életforma működteti. Miért zárna egy életformát egy másik életformába? Hiszen minden élőlénynek sajátos egyéni személyisége van. /utána meg megbüntetné a megmaradt életformát, a megszűnt életforma miatt/

Az embert a vére, a szervei működése élteti azzal az életerővel, amit Istentől kapott. Az ember személyiségét nem befolyásolja semmi, hanem az egyéni szabad akarata, döntési joga, amiért felelősséggel tartozik.

2020. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!