Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mikor fognak...

A keresztények mikor fognak végre rájönni, hogy nem az iszlám jelenti a veszélyt rájuk, hanem a liberalizmus?

Figyelt kérdés

Személy szerint engem nem különösebben izgat a téma, mert már nem vagyok keresztény. Azonban régen éltem muszlim országban sokáig és liberális országban is.

Amikor kint éltem (és még keresztény voltam), akkor egy 99%-ban muszlim országban vasárnaponként néha elmentem templomban és igazából azt láttam, hogy fegyveres katonák őrizték a templomot. Senki nem utált vagy nézett le emiatt. Amikor az elején kimentem és megismerkedtem a kintiekkel, akkor megkérdezték, hogy milyen vallású vagyok, mondtam "katolikus" és ők erre egyből elkezdték mondani, hogy hol milyen templomok vannak és hova tudnék menni vasárnaponként ha akarok. De nem támadtak meg vagy ilyesmi, senki nem is fejezett le (különben most nem irkálnék ide).


Az igazat megvallva nem értem ezt a hisztit a keresztények részéről. Számomra érthetetlen amikor ilyen Németh Sándorok, hitgyüli, Pat Robertsonok és egyéb keresztények pánikolni kezdenek, hogy az iszlám mekkora veszélyt jelent a kereszténységre nézve.


Személy szerint én ezt egyáltalán nem látom. Azt látom, hogy Magyarország 150 év iszlám utalom után keresztény többségű maradt, Spanyolország 500 év iszlám uralom után szintén. Az évezrede muszlim uralom alatt álló országokban pedig a mai napig is több tízmillió keresztény él.

Ellenben a néhány évtizede liberalizmusra tért országokban évente több százalékkal zuhan a keresztények száma. Néhány évtized liberalizmus (mint pl a hitgyüli által támogatott SZDSZ) alatt több tízmillióval lett kevesebb a keresztények száma.


Miközben az iszlám szimplán megtűri maga mellett a kereszténységet bármeddig, amíg az nem jelent rá veszélyt, addig a liberalizmus nyíltan megsemmisíteni, de ami még rosszabb belülről megmérgezni akarja a kereszténységet.

Szerintetek melyik a rosszabb? Ha valaki itt-ott megtámad titeket, de alapvetően megtűr benneteket, vagy ha valaki belülről a legfőbb értékeiteket szeretné beszennyezni? (lásd melegbarát pápa, és homoszexualitást reklámozó papok terjedése stb)


Egyébként erről beszélgettem balkáni keresztény (ortodox) ismerőseimmel is. Ők is azt mondták, hogy szerintük az iszlám sokkal emberségesebb és közelebb áll a kereszténységhez mint a nyugati vad liberalizmus.


Azért ez érdekes párhuzam: A liberalizmus néhány évtized alatt nagyobb rombolást képes végbevinni a kereszténységben mint az iszlám évezredek alatt. És ti komolyan az iszlám miatt féltek?



2020. dec. 19. 08:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

A kereszténységre a keresztény fundamentalizmus jelenti a legnagyobb veszélyt, mert az járatja le őket az tudománytagadással, az apokaliptikus jóslatokkal, stb.


Már az ókori kereszténység is harcolt a szekták ellen. Tertullianus egy komplett művet is írt, "Pergatló kifogás az eretnekek ellen" címen.


Ma persze rosszabb lehet a helyzet, mint akkor, hiszen a kereszténység darabokra szakadt, és egyik felekezet fanatikusabb, mint a másik.


Nem irigylem a normális híveket...

2020. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 kzs ***** válasza:
21%
Figyelj, az iszlám hatalmas veszélyt jelent (mint keresztény mondom ezt)
2020. dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#2


És miben jelent nagy veszélyt pontosan? Mibel jelent nagyobb veszélyt a hagyományos értékeket preferáló iszlám a melegházasság és vallásellenes liberalizmussal szemben?

2020. dec. 19. 08:40
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Kzs egészen pontosan hitgyülis, szóval valahol érthető a "logikája".
2020. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
51%
A keresztények többsége ma már szinte semmiben nem különbözik egy liberális elveket valló embertől. Ha megkérdezik tőle, azt mondja hisz Istenben és nagyritkán talán betéved egy templomba de ezen kívül nem fogod tudni megkülönböztetni egy liberális ateistától. Sok keresztény az abortuszt is támogatja és a melegházasságot is. Az iszlám ugyanazt az egy Istent hirdeti mint a keresztény vallás és az erkölcsi tanítások is nagy mértékben ugyanazok mint az eredeti keresztény tanításban, ennek ellenére az átlag keresztény az iszlámot tekinti ellenségnek. A keresztényeknek teljesen megfelel ez a belülről rohadó, értékeitől kiürített keresztény vallás. Nem is lesz itt egy keresztény sem aki igazat adna neked.
2020. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Mansour ***** válasza:
100%

Amit az iszlámról írsz, azzal egyetértek, viszont szerintem nem is a liberalizmus az, ami bármilyen veszélyt jelentene a kereszténységre. Legalábbis nem az eredeti értelemben vett liberalizmus, ami vallás-, szólás- és gondolatszabadságot hirdet. A veszélyt az jelenti, hogy a nyugati világban ez az eredeti értelemben vett liberalizmus egyre inkább teret veszít, illetve átalakul, és átadja a helyét valami kultúrmarxista, vagy nem is tudom minek nevezhető ideológiának, amiben már ténylegesen teret kap a vallásellenesség, és távlati célként a vallások teljes megszűnését vázolja fel, a vallást kiáltva ki a társadalmi konfliktusok legfőbb forrásának.

De emellett én meg vagyok győződve arról, hogy a kereszténységet legjobban a saját belső válsága fenyegeti, és nem elsősorban az, amit az 1-es ír (bár az is jelentős probléma), hanem az, hogy nem tud a mai világ problémáira megfelelően reflektálni, nem tud egy pozitív, a mindennapi életben is érvényesíthető értékrendet hitelesen felmutatni, és egyáltalán, nem érezhető benne az az erő, ami által a társadalomban bármilyen szinten meghatározó tudna lenni. (Ami az iszlámban egyébként megvan, de ezt én nem fenyegetésként, hanem inkább egészséges kihívásként értékelném keresztény szempontból.)

2020. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Mansour ***** válasza:
68%

"A keresztényeknek teljesen megfelel ez a belülről rohadó, értékeitől kiürített keresztény vallás."

Igen, sajnos úgy tűnik, hogy ez az igazság.


"Nem is lesz itt egy keresztény sem aki igazat adna neked."

Én igazat adok neki. Ja tényleg, én nem is vagyok gyakorló keresztény...

2020. dec. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig az iszlámot a kereszténység annak legfőbb riválisának tartotta. Majd a kereszténység kitermelte a maga ellenpólusát, a felvilágosodást. És fokozatosan lebontotta saját magát.


Mondjuk egyébként érdekes, hogy az új liberalizmus mennyire védi az iszlámot, holott elég távol állnak ideológiailag egymástól.


"A keresztények mikor fognak végre rájönni, hogy nem az iszlám jelenti a veszélyt rájuk, hanem a liberalizmus?"


Egy két világháború közti, integrista katolicizmus számára ez még evidencia volt. Gyakorlatilag valami hasonlót akartak Európában, mint ami jelenleg a muszlim országoknál a valóság. De azóta már eltelt több, mint 50 év. Most csodálkozik rá erre az itthoni egyház, hogy a vasfüggönyön túl milyen változásokon mentek át a nyugati társadalmak és egyházak.

2020. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség aközött, hogy egymásra, vagy egymás nézeteire támadunk rá.

Majd akkor elfogadom az iszlámot, ha éles durva kritikát nem fenyegetéssel vagy kivégzéssel kezel.

Persze ezt az emberek teszik. De a bigott kereszténynél miért nem a penge villan?

2020. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként meg minden ami nem a belső értékekről az szól az csak sallang vagy felszíneskedés. Nem szabadna sem imádattal, sem babonás hiedelmekkel hozzáállni. Gondolok itt szertartásokra, hagyományokra, öltözködésre stb..

Majd ha lehet női elnök és biztonságban lehet bírálni a prófétákat, akkor nem lesz vele bajom.

2020. dec. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!