Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok gyakorolták-e a...

Az apostolok gyakorolták-e a rozsafűzért,ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 20:55
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
69%
Igen, de volt egy-két vitatott eset. Például Pál imádkozta, hogy "akit téged, Szent Szűz, a mennybe fölvett". Erre János közbeszólt: "vette a fenét! Fél órája találkoztam vele a piacon, semmi baja nem volt."
2020. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
75%
Gyakorolták, általában este lefekvés előtt imádkozták. Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést.
2020. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
53%

NEM. Az apostolok korában még nem létezett.

Középkori fejlemény (13-14. század): az írástudatlan emberek ájtatossága volt eredetileg, lévén hogy a zsoltárokat nem olvashatták,mert még nem voltak nyomtatott könyvek.

2020. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
81%

A rozsafuzert nem GYAKOROLJA az ember.

A rozsafuzer egy imadkozashoz hasznalt segedeszkoz, tulajdonkeppen szamolni segit az ismetelt imakat.


Hasznalnak ehhez hasonlot az ortodoxok, az evangelikusok, az anglikanok, sot a muszlimok es a szik vallasuak is.


A korai kereszteny egyhazatyak kimentek a sivatagba, es a Jezus imat ("Uram Jezus Krisztus, Isten fia, konyorulj rajtam") szamoltak vele, 50x, 100x, "szuntelenul" imadkozva, ahogy a Biblia keri. Eleinte kavicsokat raktak egyik helyrol a masikra, de sokkal egyszerubb es hordozhatobb volt egy madzagra csomokat kotni, es azzal szamolni.


Ha esetleg veletlenul azert irtad ki, hogy a romai katolikus egyhaz ellen provokalj, akkor ez mellement. Majdnem ezer evvel az egyhazszakadas elott mar hasznalatos volt.


- egy nem-katolikus

2020. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
88%
Netezni sem neteztek, főleg este...
2020. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
64%
12# Szerintem ő sosem fogja megbánni sem a hazugságait, sem a rosszindulatú gonoszságát. Amíg azt hittem, hogy elmebeteg, addig sajnáltam. De ő nem az, teljesen ép elmével követi a sátánt. Persze, imádkozni kell érte, de nem hiszem, hogy valaha megtér.
2020. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
2020. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
83%
Hogy tarthatja bármi rettegésben a Bibliát?
2020. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
88%

Nem értelek. Azt értem, hogy nem vagy katolikus. De van reológiai ellenvetésed az imádsággal? A szentolvasó során az Úr imáját mondjuk, amit Jézus meghagyott. Az Üdvözlégy első szakasza egy konkrét idézet a Bibliából, a titik pedig szintén az evagéliumi eseményekre hivatkozik.


Tehát az egész gyakorlatilag egy folyamatos elmélkedés az evangéliumon. Akár igehelyekkel is behelyettesíthetőek az imasorok.


Ha az egészet nem hívnák így, és nem lenne hagyomány, akkor elfogadható lenne? Hogy gyak. "most lapozz ehhez vagy ahhoz a vershez" jelleggel lenne megírva? Őszintén érdekel.

2020. dec. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
85%

Reológia = teológia


Titik = titok


Csak telefonon nem bírok gépelni.

2020. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!