Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint a betlehe...

Jehova tanúi szerint a betlehemi csillag a Sátántól volt?

Figyelt kérdés
2020. dec. 24. 02:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Nahát, nem is tudtam, hogy ezek már a csillagba is belekötöttek. Ez számomra új infó.
2020. dec. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 szp72 ***** válasza:
90%

@ "Az, ami csillagnak tűnt, először Jeruzsálembe vezette az asztrológusokat."


A helyzet az, hogy a szűkszavú bibliai leírást elég sokan félreértik. A mágusok, nem a csillagot követve kerültek Izraelbe és Jeruzsálembe. A csillagot ugyanis csak napkeleten látták, az útjuk során nem. Nem a mágusok keresték fel Heródest, hanem ő hívatta őket magához, nyilván azért, mert a fülébe jutott, hogy miután kérdezősködnek mindenhol. Miután a királytól megtudták, hogy Betlehembe kell menniük és útnak indultak, akkor tűnt fel újból a csillag, aminek az újbóli meglátásán a szöveg szerint ugye "igen megörültek", nyilvánvalóan azért, mert már jóideje nem látták. Az újbóli megjelenés viszont már valóban vezette őket, egészen addig a helyig, ahol a gyermek volt. Ha nincs a csillag, igazából meg sem találják, fel sem ismerik a Messiást. A csillag tehát nem Heródeshez, hanem Jézushoz vezette őket.


A bibliai mágusok, akik nem igazán bölcsek, hanem éppenséggel pogány hiedelmeket követő babonás asztrológusok, akik téves meggyőződésüket őszintén és kitartóan követve, Isten csodás jele útján mégis megtalálják az igazságot, megtalálják Krisztust, nyilván felhagyva korábbi babonáikkal. Ugye Pál apostol is a keresztényeket üldözve, de téves lelkiismeretét őszintén követve Krisztus erőteljes megjelenésével végül felismerte az igazságot. A betlehemi csillag története is éppen erről szól, hogy a téves, de egyébként őszinte istenkeresés, végül Isten segítségével eljuttathat az igazsághoz.


Egyszer hallottam egy tanúságot, Szabó Ferenc hívták. Mesélte, hogy nagy ősmagyar sámánvallás hívő volt. S miközben révületben dobolva hívta a totem farkast vagy mi a fenét, megjelent neki Jézus, aki lényegében valami olyasmit mondott neki: hagyd ezt a hülyeséget, kövess inkább engem.

2020. dec. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12


Ez nagyon jó magyarázat! Köszönöm a leírást.

2020. dec. 24. 20:50
 14/14 effre ***** válasza:
0%
?..
2021. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!