Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek alapján ti elhinnétek,...

Ezek alapján ti elhinnétek, hogy van Jézus és az Isten fia? És hogy van Isten?

Figyelt kérdés

Én eleve keresztény vagyok kiskorom óta, de sokan azt mondják, nincs bizonyíték Isten létezésére és arra, hogy Jézus Isten fia.

Én mára elég sok mindent találtam, ami engem bizony megerősített abban, hogy léteznek. Összegyűjtöm ide ezeket. A véleményetek érdekelne.


Írásos dokumentumok:

- Biblia

- [link]


Néhány beszámoló a sok közül:

https://www.youtube.com/watch?v=s5biKmkEpWw

https://www.youtube.com/watch?v=LWlxnWV2klc&t=1384s

https://www.youtube.com/watch?v=wzfVAb4q8ZU


Régészeti leletek:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Biztos linkelhettem volna mást is, de akkor nem is lenne elég hely.

Én úgy gondolom, hogy egyre több bizonyíték van Jézus isteni eredetére, régészeti szempontból is és én úgy vélem, hogy ha kutatók is merik állítani, hogy látták Jézust, vagy hogy létezik, akkor csak lehet ebben valami, mert egy kutató csak nem hazudozna, tönkretenné a hírnevét. Ami viszont nekem meggyőzőbb: egy (volt) muszlim vagy buddhista miért is mondaná, hogy Jézus létezik, Isten fia (akár azt is, hogy megjelent neki), ha nem lenne igaz? Tudtommal a muszlim (és buddhista) emberek nem dobálóznak csak úgy ilyen dolgokkal és gondolom esetenként nem térnének át a keresztény vallásra, elhagyva a sajátjukat, vállalva a történetüket a nyilvánosság előtt, ha maguk sem hinnének abban, amit elmondanak.



2020. dec. 31. 00:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A videók szerintem nagyon érdekesek, az egyikben például egy kutató beszél, aki Jézus sírjának feltárásánál ott volt. Mi érdeke lenne azt mondani, hogy megjelent neki Jézus, ha nem lenne igaz?

A többi eset kapcsán is ugyanezt gondolom.


Ha jobban megnézzük, az utóbbi 1-2 évben gyűltek fel a régészeti leletek is.

Egyre több dolog ad okot arra, hogy azt gondoljuk, létezik Isten és Jézus és Jézus Isten fia.


Ti mit gondoltok ezek alapján?

2020. dec. 31. 00:28
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem kár erőlködni.

Első nekifutásra talán tisztázd magadban, hogy mit nevezünk bizonyítéknak.

Kis segítség: ezek 𝐍𝐄𝐌 azok.

Úgy van tehát, hogy állítottad: 𝐍𝐈𝐍𝐂𝐒𝐄𝐍 bizonyíték még Jézusra sem. Istenre meg...


Ja, és nézd meg azt is, hogy milyen oldalon tájékozódsz. Ilyen Femina, meg hasonlók, azok nem igazán tudományosak.

2020. dec. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Van. Persze. Csak jó nagy a csend. Én legalább itt vagyok, bennem miért nem lehet hinni?
2020. dec. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Te Lucifer vagy, csak szólok.

Az már külön a te tragédiád, hogy elvesztetted a nevedet. Nagyon sajnáljuk mi is, nem csak te.

2020. dec. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Istennek úgy tetszett, hogy a torinói lepellel bizonyítékot hagy nekünk a feltámadásról.


Erre jön néhány nagyon béna tudós levágták a lepel széléről egy egy darabkát amit 14. Századi apácák pótolták ki, és kihozza a C14es vizsgálat, hogy 13. Századi a lepel anyaga.


A pollen vizsgálat már legalább 8. Század előttről beszél és a virágporok közül kettő: Gundelia tournefortii, Zygophyllum dumosum, együtt csakis a Jeruzsálem-Hebron régióban találhatóak meg. Az egyik (Gundelia tournefortii) éppen az, aminek szúrós leveléből a töviskoronát készítették.


Tehát nem lehetséges, hogy egy 13.-14. századi lepelre valaki hamisítás céljából rászorjon 8. Századi vagy korábbi pollen maradványokat.


Istennek úgy tetszett egyetlen bizonyítékot hagy nekünk Krisztus feltámadásáról, hogy a hívőket megerősítése, a hitetlenek pedig újabb ellentmondásokat keressenek.

2020. dec. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

5

"Istennek úgy tetszett, hogy a torinói lepellel bizonyítékot hagy nekünk a feltámadásról."

Isten nem használ ilyen bizonyítékot. Mert akkor az már nem hit kérdése lenne. És miért "Torinói" a lepel?

Mózes és több hű szolgájának a testét is elrejtve hagyta, hogy Sátán ne tudjon belőle "vallási célzattal" bálványt csinálni. Ezért Jézussal volt is egy balhéja.

A keresztények a szent szellem által irt Biblia igazságaihoz ragaszkodva élik az életüket.

2020. dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

A hit alapvetően nem bizonyítékokról szól. Ezért tévednek az ateisták is, akik kézzel fogható bizonyítékokat várnak, s tévednek egyúttal a különböző szektások is, akik mindenben kézzelfogható bizonyítékot látnak. hívő keresztényként szoktam mosolyogni azon, amikor mindenre Pál apostol "minden írás...." mondatát idézik, mintha bármit bizonyítana, s ő maguk se értik.

A hit ennél sokkal több és mélyebb dolog. Jézus is azt mondta, boldogok akik nem látták és mégis hisznek. Ezért nem ítélem el azokat se, akik nem hisznek, mert Tamás apostol se hitt, amíg nem látta a feltámadt Krisztust. Pedig Tamás látta mindazon csodákat, amiket előtte tett.

2020. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én személy szerint őszintén hiszek Jézusban és Istenben, nekem nem is kellett ehhez bizonyíték, de szerintem azért ezek a linkek, szövegek, kutatási eredmények, beszámolók (szerintem igazán érdemes végighallgatni,) már épp elég okot adnak arra, hogy az is nyitott legyen Jézus iránt, aki eddig nem olyan volt.
2020. dec. 31. 12:33
 9/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
#8 de vannak akik megsemmisitenek a bizonyitekokat inkabb csak hogy elfedjek az igazsagot, hirdethessek a hazugsagaikat
2020. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyitott ateistának vallom magam, ez azt jelenti számomra, hogy nem zárom ki egy feljebbvaló entitás jelentését, de ok nélkül nem fogok hinni benne, azt viszont biztosra állítom, hogy ezt az entitást nem emberek által írt könyvekből ismerhetjük meg.


A linkek alapján a válaszom nem, nem fogadom el sem a keresztény isten, sem Jézus bibliában leírt módon történő létezését, indoklásaim:

1) A Bibliát nem tekinthetjük hiteles forrásnak, rengeteg pontban téves információkat közöl és nyilvánvalóan kiszínezett történetekből áll. Ennek ellenére egy remek könyv és ajánlom mindenkinek, aki nem olvasta még.

2) A linkben szereplő szövegek a létezésének feltételezésére adnak okot, nem arra, hogy Istentől való vagy különleges képességekkel bíró személy lett volna. Létezését egy ilyen személynek már az ignoranciát képviselő ateistákon és nem keresztény vallást hívőkön kívül senki sem tagadja. Azt viszont joggal kérdőjelezhetjük meg, hogy valóban rendelkezett e bármilyen különlegesnek mondható tulajdonságokkal.


Videó linkekre a válaszom:

1) Majdnem mindenki találkozik az élete során megmagyarázhatatlannak mondható eseményekkel. A keresztények Jézust látják, a muszlimok Allahot, a pogányok meg Odint meg valkűröket. Én szellemeknek vélt dolgokat láttam gyerekkoromban sokszor, ez nem bizonyíték a létezésükre.

2) Ironikusan a videóban szereplő személynek a fizetős projektjéről jött be egy hirdetés a videó előtt. Ehhez szerintem nem kell sokat hozzáfűzni, rengetegen pénzszerzésre használják a vallást.

3) Kb. ugyanaz a helyzet, mint az elsőnél, csak itt az is rájátszik, hogy egy megtört, meggyötört nő vallomását halljuk, aki szinte bármilyen kapaszkodót elfogadott volna.


Ezt követő linkjeid pedig csak a Bibliában leírt történeteknek adnak egy kis alapot, amely történetek nagy részét a mezopotámiai kultúra már régebben leírta, a Bibliába csak változtatott formában kerültek bele.


A bibliai isten létezéséről semmi nem tudna meggyőzni, mert már a Biblia maga cáfolja több pontban is. Viszont nyitott vagyok a világunk megismerésére és úgy gondolom jóval több van a létezésünk mögött mint amit mi fel tudunk fogni.

2020. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!