Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelő után, utólag...

Keresztelő után, utólag adhatok mégis második, azaz kereszt nevet a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Nem adtunk, mert maga a keresztneve és védőszent. De most, apukám elhunyt, így az ő nevét adnám neki. Sajnálom, hogy nem adtam az ő nevét. Van erre lehetőség szerintetek így utólag? 3 éves a gyermekem és 1 éves korában volt a keresztelője.

2021. jan. 2. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez szerintem nem a keresztelőtől függ, hanem az anyakönyvezéstől, amit az állam végez.
2021. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bérmanévként majd annak idején.
2021. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem a sima névre gondoltam, amit kap születéskor, hanem a kereszteléskor, amiről keresztelő papírt kap. Felhívom a plébániát és megkérdezem, inkább, hátha.
2021. jan. 2. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább ne...
2021. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ez szerintem nem a keresztelőtől függ, hanem az anyakönyvezéstől, amit az állam végez."

Az Egyház is vezet anyakönyvet. :))

Egyébként szerintem nem változtatják meg, mert ott egy akkori tényt rögzít, ezt utólag nem lehet módosítani. ahogy a keresztszülőket sem lehet módosítani, mivel akkor ott ők voltak. Bérmanévként majd választhatja ezt a nevet, de azt meg jobb, ha ő maga választja...

2021. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha protestáns, nincs bérmaneve!
2021. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen nevet adhatsz még, de az anyakönyvben nem lesz nyoma.
2021. jan. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!