Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halál után egyből a mennybe...

A halál után egyből a mennybe vagy a pokolba vagy a purgatóriumba kerülünk, vagy alvás van a Feltámadás napjáig?

Figyelt kérdés
Lehetőleg mindeki írja le a Bibliai verset (vagy verseket) amire alapozza a válaszát.

2021. jan. 8. 03:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%

Melyik vallásnak melyik ága szerint?

A "kereszténység" is gyűjtőfogalom, ágazatai nem egyformán értelmezik a Bibliát, hiszen saját szájízük szerint írták át.

A mennyet sem egyformán értelmezikmég az ábrahámita vallások sem.

Az izraelita. a sok keretyény ágazat és az iszlám Mennyországa sem egyfoma, pedi ugyanaz az Isten a főnök.

2021. jan. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Arra alapozom a válaszom, hogy még senki nem jött vissza, vagyis nem tudjuk az igazságot, csak találgatunk és hiszünk, hogy pont az, amit a saját hitünk, vallásunk állít, az az igaz. Végülis pont ezt nevezik HITnek, mikor nem TUDSZ valamit, csak elhiszed...
2021. jan. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

A hit azt jelenti, hogy az ember elhiszi, amit még nem lát. Ennek a hitnek pedig az a jutalma, hogy látni fogja azt, amiben hisz. -- azaz, ha a helyes dologban hisz..

[link]

2021. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%

Az 'Úrban való elalvás' (ApCsel 7,60) és a 'mennybe kerülés' (Jn 11, 25, Fil 1, 23) egy és ugyanazt jelenti.


A Katolikus Egyház Katekizmusa szerint (1023-1029) a mennyország az örök boldogság állapota, a Isten színről színre látása.


Ez az állapot azonban - pl. a szent egyháztanítók szerint - nem teljes, hisz az emberhez a test is hozzátartozik. Ezért van szükség feltámadásra. Az 'elalvás' valószínűleg arra utal, hogy ez a fizikai világtól való elszakadt állapot nem annyira aktív, mint az angyaloknál, akiknek ez a természetes állapotuk.


Persze, lehet, hogy ez csak okoskodó gügyögés ahhoz képest, ami a valóság, ami csak hit számára tárul fel. Tehát maradjunk annyiban:


"Szem nem látta, fül nem hallotta, emberi szív föl nem fogta, amit Isten azoknak készített, akik őt szeretik." (1Kor, 2, 9)

2021. jan. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%

A lélek a halál pillanatában elválik a testtől és Isten ítélete szerint a mennybe/pokolra/purgatóriumba - majd mennybe kerül.

A feltámadáskor Krisztus feltámadt testéhez hasonló megdicsőült testet kapunk és így vagy az üdvösség állapotában vagy a kárhozat állapotában leszünk.

2021. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, de én már a purgatoriummal is megbékülnék, persze a menny nyilván jobb lenne, de ne legyünk telhetetlenek.
2021. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%

"A halál után egyből a mennybe vagy a pokolba vagy a purgatóriumba kerülünk, vagy alvás van a Feltámadás napjáig?"

Egyéni szempontból nem érzek különbséget a kettő között, hisz alvás közben sem érzékeled az idő telését, az is egy pillanatnak tűnik, meghatározhatatlan, de semmiképpen sem hosszú időnek. Én legalábbis még soha nem éreztem úgy, hogy már túl régóta aludnék, unalmas lenne tovább aludni.

Technikailag van köztük különbség? Van jelentősége, ha egyik vagy másik? Függ tőle az üdvösséged például? Vagy valami más?

2021. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Blackice75 ***** válasza:
17%

Kedves kérdező és kedves válaszadók!


Amikor az ember valamilyen vallási szemszögből teszi fel a kérdéseit az Írással(biblia) kapcsolatban , legyen az a kereszténység valamelyik ágazatának szemszögéből, vagy a világ bármelyik egyházának, vallásának , hitrendszerének szemszögéből, sajnos SOHA nem fog egyenes és IGAZ választ kapni a kérdéseire!!!

Ez azért van kedves embertársaim, felebarátaim mert az egyházak,vallások, hitrendszerek nem a Teremtő SZAVÁNAK IGAZSÁGÁRA, vagyis nem a TORAH mint a Teremtő Atya Parsncsolataira , rendeleteire hívatottak épülni , megakakulni, hanem a mi mennyei Atyánk IGAZSÁGÁNAK TORÁJÁNAK és a Megváltó tanításának kifordítására , elferdítésére és ezzel a tömegek vagyis a világ megtévesztésere hivatottak létrejönni.

Ezért van az hogy a keresztény világ is még mindig ilyen alapvető kérdésekre keresi a választ, és abból a hamis tanításból igyekszik választ keresni,kapniamit a elméjébe beleégettek generációk óta!

Ezért van az, hogy csak a lehet a talán meg ki tudja bizonytalanság marad útravalóúl a kereszténynek.

Mert nem értik az Írást , nem értik meg az Atya Igazságát, csak olyan magyarázatot akarnak töbnyire elfogadni ami tetszik a fülüknek, és kényelmes nekik!!!


2Tim 4:3 Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük;


2Tim 4:4 És az igazságtól elfordítják az ő fülüket, de a mesékhez oda fordulnak.


Vallások ennyire sokszínű választékát azért hozta létre az ellenség SÁTÁN, hogy biztos legyen mindenkinek a sötétségben tartása, és útja biztos legyen a kárhozat,az örök megsemmisülés felé!

Akik nem képesek ez a rendszer alól kimászni, belőle kifutni, azok sínen vannak oda, ahova maga Sátán is kerül, az örök megsemmisülésbe!!


Jel 18:4 És hallék más szózatot a mennyből, amely ezt mondja vala: Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból:


Én nem akarom senki hitét vagy vallását bántani vagy rágalmazni kedves felebarátaim, de az Teremtő Atyánk nem igazól egyetlen egy vallást sem az Írással(biblia)!

A vallások akarják igazolni magukat az Ìrással, az Atya Szavával!

De akinek van hozzá értelme, van hozzá füle az hallja és megérti az igazságot, és észreveszi a csalást!!

Ha meg szeretnétek ismerni az Írást, vagyis megérteni az Atya üzenetét, akkor ki kell vessétek magatokból a kevélységet, büszkeséget, makacsságot:


Zsolt 5:6 Nem állhatnak meg szemeid előtt a kevélyek, gyűlölsz te minden bűnt cselekedőt.


Zsolt 40:5 Boldog ember az, aki az Úrba vetette bizodalmát, és nem fordul a kevélyekhez és a hazugságra vetemedettekhez!


Zsolt 119:21 Megdorgálod a kevélyeket; átkozottak, akik elhajolnak parancsolataidtól.


2Tim 3:2 Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, KEVÉLYEK, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,


1Pét 5:5 Hasonlatosképpen ti ifjabbak engedelmeskedjetek a véneknek: mindnyájan pedig, egymásnak engedelmeskedvén, az alázatosságot öltsétek fel, mert az Isten a kevélyeknek ellene áll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ad.


Ahhoz hogy bárki is megértse az Atyát vagyis az Írást(biblia) ahhoz olyanná kell lennie mint egy kisgyereknek, tisztának , mint akit még nem fertőztek meg a vallások dogmái, filozófiái és egyéb szennyes fertőző tanításai amelyek olyan édesek mint a mézesmadzag, és vonzzák követőiket milliárdszámra mint állati tetem a legyeket, és úgy tapadnak hozzá hogy szinte lehetetlen elszabadulniuk!!


Nemhiába takarták ki a Teremtőnk nevét, és cserélték ki a Megváltó igazi nevét az Úr Jézus Krisztus névre az Ìrásból a "kedves" bibliafordítók.

Továbbá bizonyos fogalmakkal bíró szavakat és igéket szándékosan fordítottak le másképp, pont azért hogy a jelentősége , értelme megváltozzon,vagy abszolút értelmetlen legyen, mert ezek félremagyarázásval tudták megalapozni a pogány keresztény egyházakat, és elérni több mint 1milliárd ember félrevezetését a kereszténységgel!!!

A többi 6 milliárdot másféle vallási úton vagy egyéb filozófiával elmélettel csalják lépre!!!

Ezért nincs tisztában pl a keresztény azzal , hogy mi vár az emberre a halál után!!

Nincs tisztában azzal hogy a megtartottaknak, választottaknak hol lesz a menyország ahol élhetik örök életüket!!!

Nincsnek tisztában azzal hogy nincs purgatorium, sem pokol a szó olyan értelmében ahol a kárhazatra jutok örökre szenvednének!!!

Sőt maga a pokol az egy téves fordítás, pont azért hogy köré tudták építeni azt a keresztény mesét, hogy létezik egy Sátánnak fenntartott örök világ ahol az embereket tűzben sütögeti örök időkig!!

Ez egyenesen örök életet jelentene Sátának is meg az elkárhozottaknak is, még ha szenvedésekkel is.

De ez nem így lesz:


Máté 10:28 És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.


Tehát elveszik, megszűnik a lélek es a test is a gyehennában kedves felebarátaim!!!


És végezetül kedves kérdező itt egy részlet az Ìrásból, hogy hova kerülnek az emberek lelkei a haláluk után a feltámadásig, olvasd el aztán rádbízom hogy mit gondolsz ezután erről, egyet azonban előzetesen megjegyzek ezzel kapcsolatban, azt hogy ez az eset a Megváltó mennybemenetele után történik, és benne van Ábrahám akivel kötötte a Teremtő az ÖRÖK Szövetséget, és benne van Mözes mint a TORAH vagyis az Atya parancsolatainak, törvényeinek kijelentője, annak ellenére hogy azt hazudják hogy ezeket már eltörölte a Megváltó!!

Es itt a történet:


Lukács16 19-től 31-ig


19 Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

20 És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21 És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22 Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23 És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

24 És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

25 Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

26 És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

27 Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;

28 Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

29 Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.

30 Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!

31 Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.

2021. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
# 8 Jehova tanúira nem vagyok kíváncsi.
2021. márc. 13. 01:20
 10/30 Blackice75 ***** válasza:

Nem vagyok jehova tanúja :D

A Teremtőnk neve amúgy sem Jehova

És a jehova tanúi Úr Jézus Krisztusoznak!!!

És ha figyeltél így kezdtem:


Amikor az ember valamilyen vallási szemszögből teszi fel a kérdéseit az Írással(biblia) kapcsolatban , legyen az a kereszténység valamelyik ágazatának szemszögéből, vagy a világ bármelyik egyházának, vallásának , hitrendszerének szemszögéből, sajnos SOHA nem fog egyenes és IGAZ választ kapni a kérdéseire!


Tehág a világ bármelyik VALLÁSA!!!

És szerintem a jehova tanúi is egy vallás a szennyes hazug ideológiáival, mint bármelyik a világon, megismétlem: MINT BÁRMELYIK A VILÁGON!!!

Tehát én egyiket sem követem, soha nem is követtem és soha nem is fofom egyiket sem követni!!!

Én az Atya szavában hiszek!!!

Nem holmi vallásokban

2021. márc. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!