Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi (és a többi...

Jehova tanúi (és a többi világvéget váró személy) kihasználják a világi embereket?

Figyelt kérdés
Ki és miből csinált nekik honlapot, amikor webszerkesztés tanulása helyett a Bibliát is lehetett volna tanulmányozni?

2021. jan. 9. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
93%
A világi embereket nem tudják, de egymást rendszeresen kihasználják. Pontosabban a magasabb rangú embereik kihasználják az egyszerű híveket, ingyen dolgoztatják őket, a szüleimnek például építkezésen kellett segíteniük, a szabad idejükben teljesen ingyen felújíttattak velük egy komplett családi házat, de mindenféle egyéb munkát is végeztettek velük. Úgy állítják be, hogy ez "önkéntes szolgálat", de valójában ha nem szeretnél valamit elvállalni, vagy időben nem fér bele a magánéleted mellett, akkor lelkileg zsarolnak, azzal jönnek, hogy Jehovának ez nem tetszik és gyűlölni fog, meg el fogsz kárhozni, extrém esetben kiközösítéssel is fenyegetnek. Ex jehovás vagyok a családommal együtt, szerencsére már megszabadultunk tőle és elköltöztünk abból a városból, ahol jártunk hozzájuk, úgyhogy pár éve már nem zaklatnak.
2021. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
86%

Csak az ostoba hiszékeny embereket lehet kihasználni.

Attól,hogy vakaki világi ember,nem feltétlenül sötét.

2021. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy az első mondta, egymást használják ki. Hihetetlen, hogy amit az 1-es kommentben olvashatunk, az velem is megtörtént!


Én is ilyen végidő váró szektában voltam, és ingyen dolgoztam a gyülekezet kinti részének a felújátásánál. Azt reméltem, majd kapok egy kis fizetést, hát nem kaptam semmit. Ingyen végeztem nehéz fizikai munkát!


Már akkor furcsa volt nekem ez az egész, de nem szóltam inkább semmit. Természetesen fizetést később sem kaptam. Ez nagyon csúnya dolgok volt, amin az sem változtatott, hogy a későbbi másik önkéntes munkám során, ahol a rászorulóknak pakoltam cuccokat pl. spagetti tésztát, kaptam én is ajándékként az élelmiszerből, (meg egy emléklapfélét...).


Ezt ugyanis a Magyar Postán is megtették év végén, akkor teát kaptam ajándékba, és - ez a legfontosabb - a munkámért pénzt kaptam, kifizetettek.


Szóval vigyázni kell ezekkel a szektákkal, mert kihasználnak!

2021. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
13%

Vajon Isten népe, mikor is hozott Fizettségért áldozatot, ha pl Isten házának felújításán, vagy építésén dolgoztak? Mindenki örömmel, és önként tette, hogy részt vehet Isten imádati helyének felépítésében, szándékában. Sőt, saját megélhetésükből adtak adományokat, hogy az megvalósuljon.

Az áldozatot Istennek fizettségért teszem? Na szép. Vajon Jézus, vagy az első tanítványok, mennyi fizetést kaptak?

Szeretném elmondani, ha le is nulláznak, hogy sokszor vettem részt építkezésen, hiszen szívügyem, hogy Isten háza rendezett és tiszta legyen, hiszen magam is használom.

Minden alkalommal kaptunk reggelit, ebédet, uzsonnát, süteményeket hoztak a testvérek, amit megsütöttek a dolgozók számára. Ami megmaradt, azt szét is osztották. Mélyen elkeserítő, hogy az első válaszoló ilyen lealacsonyítónak tünteti fel, az Istent szeretők munkáját.

2021. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
89%
4# ahham, és amikor a szervezet eladja a sima tanúk által felépített épületet, akkor a kapott összeget szétosztja, ugye? :)))
2021. jan. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

#4 csak az idő pénz. Ha valaki munka helyett Jehova szolgálja, akkor nem lesz mit enni. (nem mindenki tudja szórni a vagyonát, vagy nyugdíját, vagy a gyerekei ösztöndíját).


"Minden alkalommal kaptunk reggelit, ebédet, uzsonnát, süteményeket hoztak a testvérek, amit megsütöttek a dolgozók számára."

Nekik honnan volt erre pénzük?

2021. jan. 9. 12:41
 7/62 anonim ***** válasza:
27%

"világvégét váró"


Jehova Tanúi nem világvégét várnak. Hanem a jelenlegi rendszernek a lezárását, amit Jézus uralma vesz át az emberektől. Erről szól a Biblia, ha valaki nem olvasta volna.

Tedd a szívedre a kezedet. Bizonyos mértékben mindenki, még azok is akik az égbe készülnek a "világvéget" várják, mert a Bibliában Isten és Jézus is beszélt erről. S azért tanította Jézus imádkozni a követőit, hogy legyen "világvége". Sátán világának a vége, Isten akaratának megvalósulása által lesz.

TE nem várod? Örülsz hogy igy kell élned? Nem hiszem el.

2021. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
30%

"Nekik honnan volt erre pénzük?"

Mit gondolsz? Abból költöttek nagyobb részt amit az adományokból elkülönítettek erre a célra. Valamint Önkéntes felajánlásokból, hogy megköszönjék a Testvéreik munkáját.

Isten népe mindig is a saját anyagi javaiból adakoztak Isten szándékának céljára, és nem fizetségért tették.

Gondolj bele, amikor felépítették a Jeruzsálemi Templomot. Miből építették fel? Az egész nép adakozott. Szerinted mennyit Fizettek a templom felépítéséért a munkásoknak? Meg mondom: semmit. Örömmel önként tették mert Isten a vidám adakozót szereti. Az első keresztények miből költöttek? Az adományaikból amit adakoztak. Nem mentek a világba kéregetni. Isten megáldotta Őket.

A fizetségről mit mondott Jézus? Azt hogy a messiási királyságban örök életet boldogságot egészséget kapsz. Ezt pénzben nem veheted meg.


De csak gúnyolódjatok. S mi vagyunk az anyagiasok. Istennek Mi nem világi javakért dolgozunk.

2021. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 effre ***** válasza:
88%

4

Ne haragudj, de megnéztétek ,hogy az épület tulajdonlapjára mi van írva ?

Valahogy kétlem, hogy a földhivatalban Isten van bejegyezve a név -vezetéknév rovatban

2021. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
90%

"Vajon Isten népe, mikor is hozott Fizettségért áldozatot, ha pl Isten házának felújításán, vagy építésén dolgoztak?"


Eszednél vagy, Tanú?


A zsidók kaptak a perzsa királyi kincstárból pénzt, hogy építsék fel az egész várost, meg templomot, tehát nem ingyen dolgoztak. Ami megmaradhatott, azt meg nem kellett visszaadni, hanem zsebre tehették. A másik meg az, hogy ha jól tudom, Heródes uralkodása alatt újították fel a templomot. Szerinted a rómaiaknak olyan jó lehetett dolgozni? Fizetés gyanánt örülhetettek, ha nem haltak bele a rabszolgamunkába. Akkoriban ugyanis rabszolgatartó társadalom volt. A Római Birodalom ideje alatt szinte is nem létezett a középosztály. A lakosság vagy gazdag, vagy szegény volt. Az alja munkát nyilván ez utóbbiak végezték, akik többen is voltak.


Akkor hogy is van ez Tanú? Szerinted a 21. században a munkás embert rabszolgaként kell kezelni? Nem. A 21. századi embert ki kell fizenti!

2021. jan. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!