Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi (és a többi...

Jehova tanúi (és a többi világvéget váró személy) kihasználják a világi embereket?

Figyelt kérdés
Ki és miből csinált nekik honlapot, amikor webszerkesztés tanulása helyett a Bibliát is lehetett volna tanulmányozni?

2021. jan. 9. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 effre ***** válasza:

ja, van itt még egy

[link]

2021. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 effre ***** válasza:

inkább a forrás helyét is felteszem ,akit érdekel ,olvasgasson kedvére


[link]

2021. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó. Igen és? Akarod hogy olyan hirdetést mutassák amit 14 órája tettek ki, vagy olyat, amelyiket 1 éve?

Mit akartál ezzel mutatni?

Két lehetőség van: vagy az adott településen csökkent a hívek száma, ezért nem tudnak fenntartási ekkora termet és fölösleges egy ekkora helység, vagy pont fordítva (ahogy pl az én városomban is) megnőtt és fognak építeni egy nagyobbat. Látszik, hogy az épület volt használva, tehát van múltja. Ez a két lehetőség játszik.

Nálunk kellett építsünk egy emeletes épületet először, mert a gyülekezetünk 80-ról 200-ra nőtt, majd létrehozták a város déli részén egy újabb gyülekezetet, mert még 150 ember csatlakozott a szervezethez. Ahol van lehetőség (pl nálunk a déli gyülekezet jelenleg) bővítik az épületet, ahol nem, vagy nem éri emg, ott eladják és újat építenek.

2021. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 effre ***** válasza:
100%

53

hát,úgy néz ki, más városokban a tények megcáfolják azt amit írtál.

2021. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Jehova tanúi adakoznak a szervezetnek! A szervezet ebből a pénzből vesz ingatlan és építenek rá Királyság termet.

- Kik építik az épületet, hát tanúk. Illetve bizonyos munkafolyamatokat elképzelhető hogy külsős emberek végzik. De a legtöbb Királyság terem esetében nincs szükség külső segítségre! Mert akár még külföldről is érkeznek tanúk hogy elvégezzék a szükséges munkákat! És azt se feledjük hogy ezek a termek igen csak hasonlítanak egymásra tehát egy szabvány szerint épülnek nem sokat kell a terveken változtatni és gyorsan felépíthetőek.

A pénz amit a szervezet adott azért régen még kamatot is felszámoltak!

Talán 2008-ig működött ez a kamat felszámolás.

- De gondoljatok bele. Adományt adnak a tanúk a saját pénzükből. Amit kölcsön ad az Őrtorony szervezet a saját tagjainak hogy Királyság termet építsenek és ezért a kölcsönért kamatot számít fel! Na ez a durva!

A saját pénzükért kamatot fizetni! Ez a nem semmi!

- De mint írtam ez a gyakorlat már megszűnt!

Ja igen és hab a tortán hogy mielőtt egy JT közösség Királyság termet építene azt engedélyezni kell az Őrtorony szervezetnek!

És a Királyság termek karbantartását kik végzik? Természetesen Jehova tanúi a saját adományaikból. Egy külön pénzügyi alap van erre létrehozva.

Tehát a tanúk a saját pénzükből építik fel a saját kezükkel a Királyság termüket. Amely nem a helyi közösség tulajdonába kerül hanem az Őrtorony szervezet tulajdont képezi! És akkor is az Őrtorony tulajdonát képezi ha egyébként egy fillért nem kellett kölcsönkérni a szervezettől az építkezésre!

2021. jan. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó. 30 éve vagyok tanú, de ekkora baromságot még nem hallottam. Nem feltétlenül te vagy a hibás, csak téves a forrásod, mert ilyesmiről szó sem volt soha.

Lehet arra gondolsz, amikor a gyülekezetek közti együttműködési program volt: ha egy gyülekezetnek nem volt elég pénze terjeszkedni, másik gyülekezettől, vagy a főhivataltól kért kölcsön, valóban. És ez valóban megszűnt még a gazdasági világválság előtt.

2021. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%

54# Ilyen ez az összevonás :) Amikor több kicsi, haldokló gyülekezetből egy nagy lesz rá utána tapsikolnak, hogy hű de nagyon nőnek :)))))


56# Saját felekezeten belül kamat? Ezt nem hallottam még, de sehol, csak itt és most. Durva és még egyet is értesz vele.

2021. jan. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

57

Nálunk nem összevonása történt, hanem bővült a gyülekezet (mint mondtam még egy új is létrejött).

Nyilván,ha a gyülekezetnek nincs pénze fedezni a költségeket, akkor valahonnan kell kérjen. Ha a banktól kér, ugyanúgy kamatot fizet. Ha a szervezettől, akkor gyakorlatilag elvesz a szervezet pénzéből, ami miatt lehet kevesebb kiadványt tudnak nyomtatni vagy más területen gátolja őket. A kiesést pedig kamattal hozzák helyre.

2021. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
84%

Vidiripi


"30 éve vagyok tanú, de ekkora baromságot még nem hallottam."


Leírod hogy baromság amit felhoztam!

- Aztán meg elismered hogy hát végül is volt ilyen csak megszűnt! Amit én is írtam!

30 év az hosszú idő!


58. kommentelő!


"Ha a banktól kér, ugyanúgy kamatot fizet. Ha a szervezettől, akkor gyakorlatilag elvesz a szervezet pénzéből, ami miatt lehet kevesebb kiadványt tudnak nyomtatni vagy más területen gátolja őket. A kiesést pedig kamattal hozzák helyre."


De itt elvileg nem bankról van szó! Ébresztő!

Ezek a pénzek adományokból vannak és nem befektetésről van szó amit az emberek odaadnak egy brókernek hogy fialtassa meg a pénzt! Sőt elvileg a képben van még Isten is.

Isten aki az Univerzum teremtője és nem utolsó sorban Mindenhatónak is nevezik!

Elvesz a pénzéből? Kinek a pénzéből vesz el? Hogy mi van? Hát nem Jehova szervezete az Őrtorony szervezet? Akkor kinek is a pénzéről van szó? Meg mi az hogy el vesz? Hát nem Jehova tanúinak épül az az épület?

Kiadványok? A nem ihletett kiadványokból kevesebbet tudnak nyomtatni? Hű micsoda veszteség! Gátolja őket? Amikor Jehova tanúi sokszor túlbuzgó módon hangoztatják hogy Hitler sem volt képes őket elpusztítani!

Tudod amikor csak 5 kenyér volt és 2 hal hogy enni adjanak több ezer embernek és még is jutott mindenkinek étel sőt 12 kosárnyi maradékot szedtek össze!

- Ennyit az Őrtorony szervezet TAGJAINAK a hitéről! Csak és kizárólag emberileg tudtok gondolkodni!

- Hozd helyre a kiesést kamattal. Olyan pénzre kérsz kamatot amit Jehova tanúi adtak össze és ezt a pénzt adták a rászoruló Jehova tanúinak kamatra!

- Testvérek, hát persze!

2021. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

59

Nem. Nem az volt amit te írtál. Egyes gyülekezetek vették fel úgymond kölcsönt a főhivataltól. De nem az, amit te mondtál, hogy minden esetben, minden termet így építenek és minden építkezés költséget vissza kell fizetni. Mert nem így volt és nem így van.

A szervezet pénze nem a gyülekezet pénze. Az egyes gyülekezeteknek saját pénztáruk van. Azzal ők rendelkeznek.

Igen, sem Hitler, sem a gyilkos kommunizmus nem tudta elpusztítani szervezet működését. De ha nincs pénz, nincs nyomtatás. Ha nincs pénz, nincsenek költségkifizetések. Ha nincs pénz, nincs karbantartás. Ezért kell visszafizetni.

Ne hasonlítsd egy csodatételhez a világi dolgokat (pénz). Ha te nekem 10 dollárból 10 milliót csinálsz most, egy szavaddal, akkor eskü, hogy igazad adok neked.

Tudod pusztán hitből senki nem élt még meg. Ha józanul gondolkodsz és nem állsz neki most vádaskodni üresbe, akkor belátod, hogy egy egyház sem tartotta fent magát imákból. Igen, Isten segíti a szervezet működését. És akkor te ölbetett kézzel vársz, mert majd elintézi Isten? Nem így van ez.


Ember... Jóska ad Pistának 100 eurót kölcsön, majd elmegy Pista testvéréhez, Gyurihoz és ad neki 50 euró kölcsönt. Gyuri akar venni egy háztartási eszközt, 70 euróért. Történetében találkozik Pistával, és kér tőle 20 eurót. Akkor nem kell visszaadja, mert ugyanattól a személytől kapták? Vagy mert rokonok?

Azt hiszem fogalmad sincs arról, hogy mit beszélsz...

2021. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!