Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi (és a többi...

Jehova tanúi (és a többi világvéget váró személy) kihasználják a világi embereket?

Figyelt kérdés
Ki és miből csinált nekik honlapot, amikor webszerkesztés tanulása helyett a Bibliát is lehetett volna tanulmányozni?

2021. jan. 9. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
63%

Vidiripi


"Egyes gyülekezetek vették fel úgymond kölcsönt a főhivataltól. De nem az, amit te mondtál, hogy minden esetben, minden termet így építenek és minden építkezés költséget vissza kell fizetni."


Az oké ha valamiben nem értünk egyet! Na de hogy már olvasni sem tudsz az nagyon gáz!

Én nem írtam olyat hogy minden JT közösség kölcsönt vett fel! Ezt te írtad de én nem! És én ettől elhatárolódom és tagadom hogy ilyesmit írtam volna!


"A szervezet pénze nem a gyülekezet pénze. Az egyes gyülekezeteknek saját pénztáruk van. Azzal ők rendelkeznek."


Kapjál már a fejedhez ember! Kik adták azt a pénzt a szervezetnek? Igen a szervezet pénze de csak azért mert adományok formájában megkapta! De nem is erről volt szó!


"Igen, sem Hitler, sem a gyilkos kommunizmus nem tudta elpusztítani szervezet működését. De ha nincs pénz, nincs nyomtatás. Ha nincs pénz, nincsenek költségkifizetések. Ha nincs pénz, nincs karbantartás. Ezért kell visszafizetni."


Igen egy újságkiadó vállalatot valóban fent kell tartani és az pénzbe került!

- De a Biblia szerint Jézus nem újságkihordókat képzett hanem tanítványokat! És pénz nélkül küldte el őket prédikálni. Nekik nem volt szükségük pénzre a prédikáláshoz! És még is Pál dolgozott és eltartotta saját magát! Viszont nem volt szüksége pénzre azért hogy tanítványokat tudjon képezni!

Hitler vagy kommunizmus a katolikus egyházat sem tudta elpusztítani! Pedig sem Hitler sem Sztálin nem volt kibékülve a vallásossággal!


"Ne hasonlítsd egy csodatételhez a világi dolgokat (pénz). Ha te nekem 10 dollárból 10 milliót csinálsz most, egy szavaddal, akkor eskü, hogy igazad adok neked."


Jézus tanítványai is használtak pénzt. És azért annyi mindig volt hogy ne haljanak éhen! A szükség az nem világi dolog. És a önmagában nincs gond a pénzel sem. A pénz szeretetével van probléma! Ezt írja a Biblia!

Jézustól is azt kérték hogy tegyen jelet de Ő nem tett! Ha nem hiszed el hogy Isten képes a szükséged betölteni azzal nem tudok mit kezdeni. Te vagy a hitetlen! Én hiszen hogy Istennek az sem lenne akadály hogy 1 milliárdot adjon ha arra van szükség!

De Jézus egyháza nem pénz alapokon nyugszik és soha nem is fog!


"Tudod pusztán hitből senki nem élt még meg. Ha józanul gondolkodsz és nem állsz neki most vádaskodni üresbe, akkor belátod, hogy egy egyház sem tartotta fent magát imákból. Igen, Isten segíti a szervezet működését. És akkor te ölbetett kézzel vársz, mert majd elintézi Isten? Nem így van ez."


Pedig az igaz ember hitből él olvashatod a Bibliában! De persze aki nem hisz! Annak ez semmit nem jelent!

Én hiszek abban hogy ha épp arra van szükség és imádkozik a hívő ember Isten meghallgatja az imáját és bizony meg lesz a működéshez szükséges adomány! Van erre példa!


"Ember... Jóska ad Pistának 100 eurót kölcsön, majd elmegy Pista testvéréhez, Gyurihoz és ad neki 50 euró kölcsönt. Gyuri akar venni egy háztartási eszközt, 70 euróért. Történetében találkozik Pistával, és kér tőle 20 eurót. Akkor nem kell visszaadja, mert ugyanattól a személytől kapták? Vagy mert rokonok?


Azt hiszem fogalmad sincs arról, hogy mit beszélsz..."


- Neked nincs néhány dologról fogalmad! Pl. arról hogy a saját adományodat megkapod kamatra az enyhén szólva nem tisztességes!

2021. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
50%

61

Pedig rohadtul általánosítottál és en ezt szűrtem le belőle.

Kik adták? Az emberek. És? A gyülekezetnek külön adnak, a főhivatlank megint külön. Nem ugyanoda megy a kettő. Elmondtam a példámat. Attól, hogy Jóska ad Pistának is és Gyurinak is pénzt, Gyuri nem rendelkezhet Pista pénze fölött csak úgy.

Nem újságíró vállalat vagyunk.

Nem volt szüksége? Persze. Biztos a széltől kapott enni, a Naptól kapott ruhát és a Hold szállította ingyen át a tengeren. De, volt pénze, s keményen meg is dolgozott érte.

Én hitetlen? Röhej.

Na, akkor te most imádkozz, hogy hulljon az öledbe Bill Gates vagyona. Meg fog történni? Nem. De ha azért imádkozol, hogy Isten megsegítse a munkádat és megáldja azt, akkor sokszorosan is felülmúlhatod Bill Gatest. Istentől nem várható, hogy helyetted dolgozzon, helyetted küzdjön és helyetted élje a te életed. Neked is kell tenned.

1 milliárdot? Honnan? A bankszámlái csak úgy sok nulla jelenik meg? Égi csoda?

Ahhoz az embereken keresztül kell gyakorolja a hatalmát, de ha az ember otthon ül és a Tv-t nézi, akkor hidd el, nem lesz belőle semmi.


Mi nem tisztességes, ember? John Walker New Yorkban ad adományt. Sokat. Ezt odaadják Balázs Pistu gyülekezetének Miskolctapolcán,hogy bővítsék a termet. Pistu pedig mivel nem a saját adományát költi és nem is a gyülekezet pénzéből gazdálkodik, így jelzi a gyülekezet véneinek, hogy majd vissza kell fizessék a pénzt. De a pénzt mondjuk csak 10 év után tudják visszaadni. Gondolkodjunk kicsiben, mondjuk 100 ezer dollár. Az a főhivatlank startból pl egy felújítás kiesése vagy többmilliós folyóirat előállításának összege. Ezt miután visszaadják, még kérnék ezer dollárt, hogy csekély profit de legyen, máskülönben ott vannak, ahonnan elindultak.

2021. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!