Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg létezik?

Isten tényleg létezik?

Figyelt kérdés

Na most, én ezzel a kérdéssel senkit sem akarok megbántani, mindenki abban hisz amiben akar, ez az én életemet nem befolyásolja, hogy Mari néni hisz-e vagy sem Istenben. Viszont lenne pár kérdésem Isten létezésével kapcsolatban, amit egyszerűen nem értek...

Első sorban, a dinoszauruszokról egy szót sem ír a Biblia, akkor azoknak a csontjai mégis hogyan kerültek a földbe? Mármint, gondolom hogy senki sem tette őket oda, mert nem volt mit csinálnia. Ezt hogyan lehet megmagyarázni?

Másod sorban, ha Isten tényleg olyan hatalmas, akkor miért hagy ilyen sok embert szenvedni? És én most nem feltétlenül egy felnőtt emberre gondolok, aki ki tudja miket csinált, hanem újszülött gyerekeknek is szörnyű sorsa van, akik semmi rosszat sem csinált még ebben a világban. Miért nem szünteti meg az összes rosszat a világban, ha tényleg olyan erős, és teszi az életünket szebbé ebben a rövid életben? Mert több millió évvel ezelőtt két ember leszakított egy almát egy fáról, amit Ő maga tett oda, és emiatt büntet minket a mai napig? Egyáltalán mi a célja ezzel? Komolyan, olyan mintha élvezné a szadizásunkat... :/

És végül, de nem utolsó sorban, miért nem történek most semmi? Mármint, az Ószövetségben csomószor szólt Isten az emberekhez, jelent meg álmukban stb. Az Újszövetségben pedig Jézus tette-vette a dolgokat. Most miért nem számol be senki semmi ilyesmiről?



2021. jan. 10. 21:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Ádám-Éva story-t már az értelmis hívől sem veszik szó szerint, egyetértenek abban, teológiai tanítást közöl, lásd itt:"


Mert aki szó szerint veszi az már nem is értelmes hívő?

Miért nem az?


"Ebből fakadóan a Biblia semmi konkrétat nem mondd a kezdetekről,..."


De igen sok konkrétat mond a kezdetekről. Pl. az egyik legelső konkrétum az hogy volt kezdet! És ezt a tudomány is állítja!

És vannak még konkrétumok, persze ha meg sem vizsgáljuk csak elfogadjuk amit valaki állít akkor igen simán el lehet hinni ezt az állítást!

- De ez nem tudás lesz hanem hit! Mert nem járt utána az egyén csak elfogadta azt amit mondtak neki!


"...a fundamentalista hívők mégpróbálják belmagyarázni a dinoszauruszokat is, pl. Jób könyvébe. Valószínűbb azonban, hogy csak mitologikus állatról van szó."


Te sem tudod biztosra. És így hited szerint úgy magyarázod hogy mitologikus állatról van szó! Valószínűbb! Ez a tudományos megfogalmazás?

Egyébként meg attól függ hogy mit értesz dinoszauruszon! Ugyan is maga a szó az egy gyűjtőfogalom és nem konkrét állatot jelöl!

Tyrannosaurus rex rex is egy dinoszaurusz! (látható a Jurassic park c. filmben)

Triceratops is egy dinoszaurusz és szintén látható a filmben!

- Szóval maradjunk a tényeknél! Sok állat él a földön még napjainkban is vannak ismeretlen szárazföldi fajok. És így lehet ez a rég kihalt állatok esetében is!

Tehát ha biztosan tudnánk hogy milyen állatokról írnak Jób könyvében akkor az is lehet hogy simán beleférne a dinoszaurusz kategóriába! De tény hogy nem tudjuk biztosan. És ha már valószínűség, akkor inkább valószínű hogy valamikor élő állatokról van szó a leírásban és nem mitologikus állatokról.

Ugyan is ezek az állatok leírásra kerültek és nem egy történetben szerepelnek mint olyan állatok akiknek szerepük van!

2021. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Vidirpi, te több hozzászólásod alapján elég fanatikus hívőnek tűnsz, így inkább kihagynám a veled való vitát. Tipikus példája vagy annak, hogy a vallás mennyire káros bizonyos emberekre nézve.


Az értelmes (pl. katolikus vagy ortodox) hívőkkel való vitától nem zárkózom el, de az ilyen sültbolondokat, amilyen te vagy, inkább hagyom.

2021. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


Ez mindig tetszeni szokott hogy engem néznek bolondnak. De akkor azok akik nem hisznek és még csak nem is vallásosak idejönnek a vallás kategóriába, és csodálkoznak azon meg kiakadnak ha nem értenek velük egyet!

Csak azt nem értem hogy még is mire számítanak! Szerintem pont az ilyen emberek élnek álomvilágban! Mert ez egyáltalán nem reális.

2021. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Ez mindig tetszeni szokott hogy engem néznek bolondnak"


Ezt jegyezze meg az, aki veled vitába kezd. Mert ebből kiolvasható a vita minősége is.

2021. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

#23 a kérdező nem kifejezetten vallásosak választát várja, legalábbis nem tette egyértelművé, ő maga is láthatólag minimum kételkedik, ha nem ateista. amúgy nem tudom kivel találkoztál aki kiakadt azon hogy vallásos emberek is megszólalnak ezen az oldalon. a vita az nem kiakadás amúgy.


"Ez mindig tetszeni szokott hogy engem néznek bolondnak"

ne haragudj, de képtelen vagy normálisan érvelni, semmilyen logikát nem követnek a válaszaid, vagy buta vagy, vagy vak a tényekre. tehát mit vársz?

2021. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
61%

Vidiripi


24. Kommentelő!

És még is vitába szállnak.


25. Kommentelő!

Akik bolondnak neveznek azok szoktak kiakadni. Hiszen szerintük nem vagyok értelmes. De a poén az hogy pl. tény hogy nem tudjuk biztosan milyen állatokról ír Jób könyve. És én nem értek egyet azzal hogy nem mitikus állatról van szó akkor már is sültbolondnak titulálnak.

Nem várok semmit! Mit kellene várnom tőled? Hogy valamiben esetleg egyetértesz? Nincsenek illúzióim!

2021. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Vidirpi, nem Jób könyve értelmezése miatt tekintek valakit sültbolondnak. Fent leírtam, hogy a hozzászólásaid (=GYIK-es tevékenységed) alapján mit gondolok rólad, ezért nem vállalom a vitát. Tehát az egy összesítő megjegyzés volt. Viszont a béke kedvéért visszavonom az erősebb kijelentéseimet, meg a sültbolond és a fanatikus jelzőket, DE azt állítom, hogy elfogult(!) ember vagy. Egyébként meg nem szégyen bolondnak lenni, akkor, ha az ember felismeri az állapotát. Én pl. vállalom azt, hogy bolond voltam évekkel ezelőtt, de elkezdtem gondolkodni, sőt, még mindig van hová fejlődnöm.


De nem kell szétoffolni ezt a topikot, szóval remélem ezt a vonalat itt elvágtuk.


Maradjon a topik az eredeti kérdésnél.

2021. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Viszont a béke kedvéért visszavonom az erősebb kijelentéseimet, meg a sültbolond és a fanatikus jelzőket, DE azt állítom, hogy elfogult(!) ember vagy."


Csak hogy tisztázzuk én nem haragszom egyik kijelentésedért sem! Nem te vagy az első és nem is te vagy az utolsó aki így fog vélekedni! Nincs ebben semmi különös!


"Egyébként meg nem szégyen bolondnak lenni, akkor, ha az ember felismeri az állapotát. Én pl. vállalom azt, hogy bolond voltam évekkel ezelőtt, de elkezdtem gondolkodni, sőt, még mindig van hová fejlődnöm."


Írtál arról valahol, hogy hogyan zajlik ez a folyamat nálad?

2021. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Olvastam pár hozzászólást. Hogy hol van isten. Nem hiszek benne, nem vagyok katolikus, de azért olvasok. Tehát, ha szeretnél egy autót, akkor isten nem ad egyet, hanem kapsz olyan lehetőséget, hogy megdolgozz érte. Ha problémád van kapsz még többet, hogy rutinos legyél. Tehát a vallás megmagyarázza, hogy hol van isten. Nem lehet belekötni. : Hogy hol voltál, mikor gyalogoltam a sivatagban, hátra néztem, és csak az én lábnyomaim láttam!! Isten azt felelte: azért látszik csak egy lábnyom, mert nem melletted mentem, hanem a hátamon vittelek. Tehát igen gyermekes dolognak állítja be, aki nem éri fel ésszel, hogy hol van, mikor meghal vki, vagy katasztrófa van... Ott van ő, csak nem érted. Fura. Ha meghal vki, akkor. Az emberek kedvesek lesznek egymáshoz. Az nem isten?! Bennünk?! Filozófiai alapon megközelíthető. Nem kell kereszténynek lenni. Érdekes dolog.
2021. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!