Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mise szimulátor létezik?

Mise szimulátor létezik?

Figyelt kérdés
Szívesen élnél virtuálisan egy templomban?

2021. jan. 11. 02:57
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem. A vallás nemcsak lelki kapocs, hanem felekezeti közösség is.
2021. jan. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor lenne benne online mód is...csak hittanra kell beülni, amikor beszélgetni szeretnél vagy megosztani valamit....
2021. jan. 11. 03:24
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Hogy értve?

Mintha én lennék a pap, aki szentmisét bemutat? Szerintem ehhez nem kell szimulátor, aki rendszeresen jár szentmisére az el tudja ezt képzelni.

2021. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Persze, hogy van 21. Században élsz. Minden hülyeség létezik amit ember ki tud találni


[link]

2021. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
online mise és van sok pap, akivel online is lehet beszélni kérés esetén, a járvány miatt is..
2021. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Maga a mise már eleve egy "szimuláció", eljátsszuk, hogy ott vagyunk Jézussal az utolsó vacsorán. Ez is játék, csak komoly.
2021. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mivel mára a természettudomány és a logika totálisan megbuktatta az abiogenezist és a törzsfejlődést, már csak kizárásos alapon is Isten teremtette a világot"

- egyrészt egyáltalán nem buktatta meg, legalábbis néhány kereszétény "tudóst" leszámítva. Másrészt még ha meg is bukott volna abból sem következne, hogy akkor valamiféle isten teremtette volna. De ha még ez is bebizonyosodna abból sem következne, hogy pont a keresztény isten követte volna el.


"Minden dolognak van tervezője és alkotója, még a legegyszerűbb szerkezet sem jön létre magától, robbanásra."

- ezek szerint istennek is van tervezője és alkotója, mert ha még a legegyszerűbb szerkezet sem jön létere magától, akkor nyilván a legbonyolultabb főleg nem. Sőt még ennek az istenteremtő istennek is van teremtője stb.


"Ha bele gondolsz, abban a többség egyet ért, hogy véletlenül nem alakulhatott ki egy ennyire determinált rendszer amit életnek hívunk."

- a többségre hitvakozni az egyik legtipikusabb érvelési hiba. A többség minden hülyeségben képes hinni, például, hogy lapos a föld, vagy hogy vannak sárkányok, vagy hogy a villámokat és betegségeket egy dühös isten szórja a népre.

2021. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#4 Köszi a választ, megmosolyogtam :)

Ilyesmire gondoltam én is...

2021. jan. 12. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!