Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedvenc Bibliai idézeteid?

Kedvenc Bibliai idézeteid?

Figyelt kérdés

2021. jan. 12. 18:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Sámuel I. könyve:15:3 Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat.
2021. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
Zsoltárok könyve:137:9 Áldott legyen, aki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!
2021. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
"Ne gyűlöljem-é, Uram, a téged gyűlölőket? Az ellened lázadókat ne útáljam-é? Teljes gyűlölettel gyűlölöm őket, ellenségeimmé lettek!" (Zsolt 139,21-22)
2021. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%

Máté 6:26


Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek – mennyei Atyátok táplálja őket. Nem többet értek ti náluk? Ugyan ki toldhatja meg életét csak egy könyöknyivel is, ha aggodalmaskodik? Hát a ruházat miatt miért nyugtalankodtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. Ha a mezei virágot, amely ma virít, holnap pedig a kemencébe kerül, így öltözteti az Isten, akkor benneteket, kishitűek, nem sokkal inkább?

2021. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
"De Hér, Júdának elsőszülött fia gonosz vala az Úr szemei előtt, és megölé őt az Úr." (1Móz 28,7)
2021. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

"Elvesztek embert és barmot; elvesztem az ég madarait, és a tenger halait és a botránkoztatás eszközeit a hitetlenekkel együtt; az embert is kiirtom a föld színéről, azt mondja az Úr...És megszorongatom az embereket és járnak, mint a vakok, mert vétkeztek az Úr ellen, és kiontatik vérök, mint a por, és testök, mint szemét." (Sof 1,3;17)


Halleluja, milyen "jó" az Úr.

2021. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 KZitus ***** válasza:
27%

Szia

Zsoltárok 25:4, 5

"Ismertesd meg velem útjaidat, ó, Jehova, taníts meg a te ösvényeidre! Járass engem igazságos utadon, és taníts, mert te vagy az én megmentő Istenem. Benned reménykedem egész nap.

Jeremiás 33:3

»Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«

Ézsaiás 41:10,13

"Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel. Mert én, Jehova, a te Istened, megragadom jobb kezedet, én, aki ezt mondom neked: »Ne félj! Segítek neked.«

Jeremiás 29:11

»Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek."

2021. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
"Onnét továbbmenve, Jézus Tírusz és Szidón vidékére vonult vissza. Ott a környékről közeledett egy kánaáni asszony és hangosan kérte: „Könyörülj rajtam, Uram, Dávidnak fia! A lányomat kegyetlenül gyötri az ördög.” De ő szóra sem méltatta. Erre odamentek hozzá tanítványai és kérték: „Teljesítsd kérését, hisz kiabál utánunk.” Ezt felelte: „Küldetésem csak Izrael házának elveszett juhaihoz szól.” Ám az asszony odajött, és e szavakkal borult le előtte: „Uram, segíts rajtam!” De visszautasította: „Nem helyes elvenni a gyerekektől a kenyeret, s odadobni a kiskutyáknak.”
2021. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%
"Elég neked az én kegyelmem, mert a te erőtlenségedben nyilvánul meg az én erőm." 2Kor 12:9
2021. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

(Birom ezeket a diadalmas ateistakat, akik nyomjak az Oszovetsegi idezeteket Isten "josagarol" - legalabb annyit ertenenek meg a keresztenysegbol, hogy pont arrol szol, hogy az mar nem ugy van.

Ez alap tortenelmi, filozofiai muveltseg, es nem hit kerdese.)

2021. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!