Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia miért téved a tudomán...

A Biblia miért téved a tudományban és a világegyetem kialakulásáról? Állítólag a Biblia szerint a Föld lapos.

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy szó sem esik róla, hogy lapos lenne.
2021. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon sok igevers arra utal, hogy lapos.
2021. jan. 16. 10:20
 3/27 anonim ***** válasza:
Mondj egyet is.
2021. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
[link] olvasd el a hozzászólásokat.
2021. jan. 16. 10:54
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Sehol se írja, hogy lapos lenne, igaz azt se, hogy gömbölyű. Az akkori, bibliai világkép egyiknek se felel meg, teljesen másként látták.

Mivel a Biblia ezeket nem tárgyalja, ezért nem is tévedhet benne. Tudtommal a világegyetem szó se szerepel benne.

2021. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező példát kértem, nem egy kommentszekciót.
2021. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

‌Mert e világ bölcsesége bolondság az Isten előtt. Mert meg van írva: Megfogja a bölcseket az ő csalárdságukban. És ismét: Ismeri az Úr a bölcsek gondolatait, hogy hiábavalók.

1 Korinthus 3:19‭-‬20 HUNK


Már a Teremtés könyve egyértelművé teszi a lapos földet azáltal ,hogy elmondja ,hogy az ég egy szilárd mennyezet és felette vizek vannak.

És erre nem lehet azt mondani ,hogy szimbolikus mert ez kijelentés amít kapott Mozes

‌És monda Isten: Legyen mennyezet a víz között, a mely elválaszsza a vizeket a vizektől. Teremté tehát Isten a mennyezetet, és elválasztá a mennyezet alatt való vizeket, a mennyezet felett való vizektől. És úgy lőn.

1 Mózes 1:6‭-‬7 HUNK


Az embereknek tényleg nem is lehetne felróni azt,hogy "tévesen" értelmezték a világot ,de az atyának igen aki kijelentette a profétákon keresztül magát.Pár példát bemásolok a teljesség igénye nélkül amire lehetetlen ráerőszakolni a gömb modellt.

Amire viszont ráerőszakoltad meg fogom mutatni,hogy nem azt jelenti.


‌És megálla a nap, és vesztegle a hold is, a míg bosszút álla a nép az ő ellenségein. Avagy nincsen-é ez megírva a Jásár könyvében? És megálla a nap az égnek közepén és nem sietett lenyugodni majdnem teljes egy napig.

Józsué 10:13 HUN


Itt a napot állították meg és nem a földet ,bele lehet menni ,hogy szimbolikus meg bla bla bla ,de ami le van írva az akkor sem változik meg.



+ ami aduász lehetne mindenki számára az a következő...........

‌És az ég csillagai a földre hullának, miképen a fügefa hullatja éretlen gyümölcseit, mikor nagy szél rázza.

Jelenések 6:13 HUNK..........


Az összes csillag ide le fog hullani a földre ,most képzeld el abban az ostoba rendszerben ezt az egészet amit az embereknek tanítanak...........


‌Nemzedékről nemzedékre van a te igazságod, te erősítetted meg a földet és áll az.

Zsoltárok 119:90 HUNK........


Vagy pl,hogyan erőszakolod rá a pörgő forgó földre ,hogy meg van erősítve és áll?


Meg miért ne kellene szó szerint értelmezni,hogy a földnek vannak alapjai,hogyha egyszer szilárd teteje van ,ami cáfolhatatlan a teremtés könyve alapján?...........


‌Így szól az Úr: Az egek nékem ülőszékem, és a föld lábaimnak zsámolya: minő ház az, a melyet nékem építeni akartok, és minő az én nyugalmamnak helye?

Ésaiás 66:1 HUNK............


Vagy miféle Zsámoly az ami pörög forog az űrben ?...........



A ki vizeken építi fel az ő palotáját, a felhőket rendeli az ő szekerévé, jár a szeleknek szárnyain;

Zsoltárok 104:3 HUNK...........


Szerintem ez is egyértelmű..........


‌Az egek beszélik Isten dicsőségét, és kezeinek munkáját hirdeti az égboltozat.

Zsoltárok 19:2 HUNK.........



Egy folyamatosan elvékonyodó semmi,hogyan tudná hirdetni kezeinek munkáját?és hogy nem eset le neked eddig hogy az elfogadott modell mindenben az ellenkezője az atya szavának?



De nézzük meg azokat a verseket amik szerinted bízonyítják a gömb modellt.


Ugye szerinted Ézsaiás a föld kereksége alatt gömböt értett ,ami lehetetlen a következő idézetből.......

‌Ki ül a föld kereksége fölött, a melynek lakói mint sáskák előtte, ki az egeket kiterjeszti mint egy kárpitot, és kifeszíti, mint a sátort, lakásra;

Ésaiás 40:22 HUNK.......


Meg ugyan az a próféta ismerte a labda szót akkor miért nem azt mondta hogyha egy labdán élünk...........


‌Hempelygetvén hempelyget, mint gombolyagot, mint labdát, nagy messze földre, ott halsz meg, oda mennek dicsőséged szekerei, te, urad házának gyalázata!

Ésaiás 22:18 HUNK........


Tehát A föld kereksége szó ponthogy a lapos földre utal de példabeszédek 8 megmagyarázza ,hogy mire is gondol:.......

‌Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget; Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai; Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

Példabeszédek 8:27‭-‬29 HUNK........


Tehát a föld kerekségét úgy kell elképzelni ,mintha egy tervező mérnők kimérne körzővel egy kört a papiron.



Job 26:7 -en meg csak az húzza fel magát aki nem érti mire gondol.


De ennek magyarázata elött bemásolom mi található meg még Job könyvében a a föld alakjáról........


‌Az egek oszlopai megrendülnek, és düledeznek fenyegetéseitől.

Jób 26:11 HUNK..........


‌Vele együtt terjesztetted-é ki az eget, a mely szilárd, mint az aczéltükör?

Jób 37:17 HUNK.......



Tehát mi értelme van ráerőszakolni rengeteg verset egyetlen egy versre ami Job könyvében van. Miért nem keressük meg inkább a választ ,hogy az mit is jelent valójában?...........


‌Ő terjeszti ki északot az üresség fölé és függeszti föl a földet a semmiség fölé.

Jób 26:7 HUNK.......


Erre a válasz Énok könyvében van ami maga is egy lapos földet mutat be összhangban az írásokkal:.........


‌És ezek mögött a hegyek mögött az a terület fekszik, ahol a nagy földnek vége van: ott váltak a mennyek teljessé.És egy mély mélységet láttam, ahonnan égi tűzoszlopok törtek fel, és ahová tűzoszlopok zuhantak alá, s megmérhetetlen volt a mélységük és a magasságuk is. És a mögött a mélység mögött egy helyet láttam, ahol nem volt felül égbolt, és nem volt szilárd föld alul: nem volt ott víz, nem voltak madarak sem, hanem kietlen és rettenetes hely volt az.

1 Énok 18 :10-12.........


Enoch világosan leírja a földet egy alapon (mint sok más szerző, mint fentebb láttuk). De leír egy helyet is, amely a föld végén(északon )van. A szörnyű semmi helye. Bármi legyen is a véleményed, egyértelmű, hogy ezeknek a szerzőknek egyikét kölcsönvették a másiktól, vagy mindkettőt ugyanaz a Forrás ihlette. Enoch ismét leírja ezt a helyet ...........


‌Innen tovább mentem egy másik helyre, ami káoszban volt.

‌Itt rettenetes dolgokat láttam: Nem láttam ott sem mennyeket felülről, sem megszilárdult földet, hanem az a hely káoszban volt, és rettenetes hely az.

‌Láttam azon a helyen a mennyek hét csillagát együtt megkötve, mint nagy hegyeket, amelyek tűzben égnek. Ekkor megkérdeztem: „Milyen bűnök miatt vannak ők megkötve, és milyen oknál fogva lettek ide vetve?”

1 Énok 21 :1-4

...........

+ Ami Egy nagyon Erős bizonyíték arra ,hogy Job arról a hejről beszél ami Énok könyvében az engedetlen csillagoknak a bűntetési helye az az ,hogy előtte ezekről beszél:......


‌A halottak is megremegnek tőle; a vizek alatt levők és azok lakói is. Az alvilág mezítelen előtte, és eltakaratlan a holtak országa.

Jób 26:5‭-‬6 HUNK......


Remélem nincs harag, ha bárki is bolondnak gondol egy olyan embert aki az irásokra

alapozva azt mondja ,hogy lapos a föld erre a válaszom a következő:.........


‌Mert minekutána az Isten bölcseségében nem ismerte meg a világ a bölcseség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.

1 Korinthus 1:21 HUNK


Tehát az atya akarata ez a lapos föld is ez a mozgalom nem feltétlenül az ő szavának lejáratása , őneki tetszett az a dolog ,hogy az emberek szemében bolondok-nak tűnő embereket tartsa meg.hiszen keresi ő azt az embert aki úgy gondolkodik hogy inkább minden ember hazug de ő igaz...........


‌Távol legyen. Sőt inkább az Isten legyen igaz, minden ember pedig hazug, a mint meg van írva: Hogy igaznak ítéltessél a te beszédeidben, és győzedelmes légy, mikor vádolnak téged.

Róma 3:4 HUNK


[link]


Mit gondoltok?

2021. jan. 16. 12:07
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia nem írja hogy a Föld lapos!
2021. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tudod, hogy Hénoch könyve nem is része a Bibliának?
2021. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Azt azért tudod, hogy ezek az igeversek a teremtéskönyvéből valóak? Földkerekség stb... A palacsinta is kerek.
2021. jan. 16. 13:13
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!