Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nem hivő de jo...

Ha valaki nem hivő de jo ember meg erdemli a poklot?

Figyelt kérdés
Olvasgatom 2 honapja a bibliat,, annyi manipulacio van benne, en peldaul katolikus vagyok, de nem foglalkozom vallassal,, nem iszok nem cigizek bulikba a virus elott se jartam, van csaladom dolgozok elek szepen, tisztesseges de a vallas annyira nem erdekel. Par hivo rokonom szerint a pokolba fogok jutni,, most tenyleg ennyire hulyek??? Senki se tudja hogy a Mennyei atya vagy kicsoda az igaz Istenseg meg azt se hogy halal utan mivan. Szerintem most kell elni es kesz
2021. jan. 16. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy hívő, akkor eleve nem is kéne hinned a pokol létezésében (mármint bibliai értelmében), nemde?
2021. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mert jartam 12.13 evesen templomba voltam elso aldozo hittanra is jartam. Es onnan tudom ezeket
2021. jan. 16. 13:48
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Kb 100%ig elfogadott tény vallási körökben hogy hittől függetlenül a jó emberek a mennybe jutnak.
2021. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Nincs sem pokol, sem menyország. Akár mit ír a biblia.

A büntetés jutalmazás elvére alapozva, így próbálják írányítani a hívőket.

Ez működik, mert sokan elhiszik.

2021. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Keresztények szerint az Isten igazságos, tehát ha nem hiszel benne, de úgymond a tanai szerint, jó életet élsz, akkor mivel igazságos, te is a mennybe jutnál.

De amúgy tény, hogy ezek a vallások mind mesék. Lehet van Isten, lehet nincs, de az biztos, hogy egyik vallás se mondja meg a frankót neked.

2021. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A világ más pontjain, ahol nem a kereszténység, hanem a buddhizmus, hinduizmus, stb stb hódít, azok követői is pokolra jutnak ezen elmélet szerint?


Naugye.

2021. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ember jó természetű, de eltörik a földön.
2021. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Máté 10. „37. A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méló én hozzám;”
2021. jan. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!