Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként nézhetem a...

Keresztényként nézhetem a halállista anime sorozatot? Nálam nem káros, de azért talán kipróbálnám, ha lenne ilyen nekem. Legfeljebb nem halállista, hanem kínlista. De nem biztos, hogy kipróbálnám.

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen Animet nézhetsz:)

Mondjuk azt még pont ne láttam, pedig elvileg elég ismert.

2021. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor jobbha elkezded. Tök érdekes és izgalmas!

2021. jan. 16. 18:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Köszi. Hamarosan befejezem a Gleipnir-t és akkor rákukkantok :D
2021. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény vagyok és a Death Note az egyik kedvenc animém.
2021. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szuper. De szerinted Jézus szemében ez jó? A JT-k szerint óvakodni kell ezektől, még a varázs játéktól is.
2021. jan. 16. 18:51
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A hentai és ecci műfajokat kerüld, azokon kívül válogass egészséggel az animék között! :D
2021. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok anime rajongó, de a Halállistához volt szerencsém nekem is és nagyon megfogott. Számomra az úgymond "varázs" része a sorozatnak szimpla díszlet. Az anime igazi eszenciáját egyrészről a karakterek között dúló szellemi és erkölcsi háború adja, másrészről pedig Kira személyiségváltozása, ahogy az ölébe hulló lehetőség hatására egy alapvetően jó szándékú személyből egy hataloméhes, megalomániás, manipulatív és nárcisztikus hajlamú zsarnokká válik. Ha valami akkor mondjuk a második inkább lehet keresztény szempontból kifogásolható, mint a sorozat varázslatos vonatkozása, de ez csak személyes vélemény.
2021. jan. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Hang72 válasza:

Miért függ össze a kettő?

Ha megnézel egy háborús filmet, amiben százezreket gyilkolnak, az ugyanolyan, mint amikor megnézel egy animét, amiben gyilkolnak, csak az animében szereplő gyilkosságok nem igaziak. Tehát még jobban is jársz vele.

Vallás ide vagy oda, ezek kitalált képsorok, Isten nem fog elítélni.

2021. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Köszi :) csak a valóságban ne próbáljam ki. Álmodozni szabad, de kipróbálni tilos, nem?
2021. jan. 17. 10:06
 10/16 Thunderfairy ***** válasza:
És Isten létezésére milyen bizonyitékaid vannak tudományosan???
2021. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!