Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek van neve? Annyit...

Istennek van neve? Annyit tudok, hogy Ő nem teremtett lény és azt mondta "vagyok aki vagyok" és asszem a Jehova egy női félre fordított név.

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 07:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

A vagyok aki vagyok, nem név. Isten a nevének jelentésére utalt: az vagyok aki lenni akarok kifejezéssel. Ezzel arra utalt, hogy képes olyanná válni, vagy azt megtenni, ami által megvalósít dolgokat.((Ehje Aser Ehje) "„AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK”

Az Izraeliták ismerték Isten nevét, ezért nem volt szükséges megismételni. Mózes ezért használta a név magyarázatát, hogy megbízhatnak benne, bármire képes.

(a ’válik, lesz [valamivé]’ jelentésű héb. há·wáʹ ige befejezetlen cselekvésű, műveltető alakja; jel.: ’előidézi, hogy legyen’):

Isten neve a ’válik, lesz (valamivé)’ jelentésű héber ige egyik alakja. A Jehova név arra utal, hogy Isten beteljesíti az ígéreteit.


Sok emberek által használt névnek van jelentése, még sem a jelentését használják az emberek, hanem magát a nevet.

2021. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Jehova a JHVH téves olvasata az Adonáj pontozásával.


A Jehova egy 20. században kitalált hülyeség. Az eredeti tetragrammaton, a JHVH. Mivel a magánhangzókat a héberben nem jelölik, kiejteni meg nem ejthették ki a nevet, ezért a mai napig nem tudjuk, hogyan is kéne helyesen kiejteni.

2021. jan. 18. 08:55
 3/25 Mansour ***** válasza:
61%

Istennek sok ezer neve van.

Egyértelmű, hogy a Jehova egy etimológiailag téves alak, de ha valaki mégis így akarja nevezni Isten, hát tőlem nyugodtan teheti.

2021. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%

Azt ugye vágjátok, hogy jehova nem isten, hanem egy felsőbb dimenziós entitás?


Isten neve az abszolút fény. Ha mindent egybegyúrsz, ami van, az az energiajelőlés isten neve.

2021. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Mansour ***** válasza:

"Isten neve az abszolút fény"

Ez is csak egy sok ezer közül.

2021. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan értelemben nincs neve, mint valakinek a Béla vagy Jóska, vagy ha van, nem ismerjük. Viszont Isten sok nevet használ a Szentírásban, mely mind valamely tulajdonságát hangsúlyozza ki. Például Isten egyik legrégebbi neve az El, Elohím, mely annyira ősi, hogy pontos jelentése se tisztázott. Mózesnek JHVH néven mutatkozott be, ami örökkévalóságára utal, "Aki van".
2021. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Red, pont ezt jelenti az Isten szó, és sokan vannak.

Yahweh kb Istenként volt jelen pár ezer éve, mint többen mások is. A név használatot azért tiltotta le, mert kompromítálódott a tanítása hozzáadott negatív tartalmakkal (sosem mondana olyat egy pozitív entitás, hogy öljetek meg mindenkit, még hogy a csecsszopóknak se kegyelmezzetek, stb).

2021. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Isten neve Jehova (magyarosan) avagy Jahve, Jah. Magyarban a Jehovát használják, mert magyarul könnyebb kiejteni ezt mint a Jahve-t és közelebb áll a magyar hangzáshoz.

De angolul pl Jehovah (Dzsöehóvá)

2021. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

#8

Nekem nem okoz semmi nehézséget a Jahve kiejtése, minek kéne használni egy bizonyítottan helytelen alakot akkor helyette? Amúgy angolul tudtommal Yahweh, butaságot nem kéne híresztelned.

2021. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%

9

Nem Yahwe angolul, hanem Jehovah. [link]

Azt hiszem önre vonatkozik, hogyha nem tud valamit, ne híresztelje a téves adatot

2021. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!