Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek Jézusban teljes szívemb...

Hiszek Jézusban teljes szívemből. De még nem választottam irányzatot. Jehova utál engemet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 21. 00:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell semmilyen irányzatot választanod csak egyedül Istent és ő maga a Szeretet. Nem utál téged. Engedd, hogy Ő vezessen.
2021. jan. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

"Jehova utál engemet?"

Nem, sőt szeretetét azzal nyilvánítja ki, hogy nem kényszerít egyetlen vallásba sem.

A hit a szívből jön, a vallás a külsőségek megnyilvánulása.

Először tanulmányozzad hited elmélyítésére az eredetihez legközelebb álló, (tehát nem a friss szekták átírta!) Bibliát, aztán dönthetsz arról, melyik közösségnek leszel tagja!

2021. jan. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem hiszem hogy Jézus azt szeretné hogy irányzatot válassz.
2021. jan. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 qkker1 ***** válasza:
Először is döntsd el, hogy Jézusra vagy kíváncsi, vagy a nemlétező Jehovára!
2021. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

"Hiszek Jézusban teljes szívemből." Ennyi tökéletesen elegendő.

Próbáld követni, megérteni a tanításait, végezz lelki gyakorlatokat, de a Bibliát nyitott szívvel és ugyanakkor kritikusan tanulmányozd, mert sok benne a hamis rész. Próbáld megtalálni, hogy mi az benne, ami harmóniában lenne Jézus tanításaival, és szellemiségével.

Sok sikert!

Minden spirituális útra kb igaz, hogy kb 5 %-át adják az írások, a többi a gyakorlás, a belső munka.

2021. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi = ) nekem rossz volt az ateizmus, ezért inkább az élet értelmére kerestem választ míg nem találtam egy jó keresztény Jézusos filmet és attól kezdve gondolkodtam, majd elkezdtem hinni, mert az egész bibliai történet nagyon tetszik nekem.
2021. jan. 21. 08:58
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
Sajnálom kérdező hogy a könnyebb utat választottad, a tudományt megérteni nehezebb, de sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb vagy ha azt az irányt választod. A vallás a könnyebb út, az azoknak való akik nem értenek és nem is akarnak érteni semmit a világból.
2021. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Legyél katolikus, vannak csodák, sok orvos és tudós is hívő. Katolikus egyetemek, mint a Pázmány Péternek is van pl. bölcsész és informatikai kara is. A döntés a tied.


Orvosok:

[link]

[link]


Harvard Business School egyik volt professzora, aki ateista volt előtte inkább:

https://www.youtube.com/watch?v=EWDevlijGUI


Ez is egy jó videó szerintem, pont evangelizációról szól, igen jól érvel a püspök atya a hit mellett:

https://www.youtube.com/watch?v=LJZZlCv7UHc

2021. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

5-ös vagyok.

Szerintem nincs igazad 7-es.

Részemről szkeptikus és ateista voltam 15 éve még, van két diplomám (az egyik egy mérnöki), egy sikeres vállalkozást felépítettem, -lett időm és pénzem- a csajozások között elkezdtem gyakorolni egy kínai spirituális irányzatot.

Az egész világképem megváltozott a gyakorlás eredményeképp.

Sokkal mélyebben megértettem mi a világ, mennyivel több minden van, mint amit a hétköznapi világnak gondolunk.

Semmilyen dogmát, vallást, agymosást nem kaptam, pusztán a gyakorlások során valahogy folyamatosan születik bennem egy sokkal szélesebb megértése a Vilàgnak.

Értem (érteni vélem) a különböző vallásokat, -elfogadom őket-, és bár én ebben nem osztozom, de làtom a különböző spirituális utak hasznosságát és hitelességét.

A gyakorláson 95%-a oda esik, amit a mainstream tudomány sötét anyagnak és sötét energiának hív.

Nem átadni akarom ezt, nem meggyőzni bárkit, csak el akartam mondani, hogyha valaki a széles világlátását még szélesebbre nyitja, akkor kb kizárt hogy ne kezdje el megérteni és elfogadni a vallásokat is.

2021. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Pont a római katolikusba születtem bele, de elutasítom a purgatóriumot, a Mária közbenjárót. Jézus ilyenekről nem tanított. Csak mennyről és pokolról.


https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1YCl8awydRSIFPXoU1n..


amúgy ez a videó számomra meggyőzött és nem tudja semmi sem le rombolni a hitemet szerintem :)

2021. jan. 21. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!