Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényektől kérdezem, h...

Keresztényektől kérdezem, h hogyan szokták meg azt a környezetet, akár az otthonit is, hogy ne legyen sértő számotokra a csúnya beszéd és a káromkodás? Sajnos a tagot nem lehet kikerülni, főleg ha a filmben is van ilyen. "Jézusom" "Uramisten" stb...

Figyelt kérdés

2021. jan. 21. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet megszokni, mindig sértő maradt. Ilyenkor általában bocsánatot kértem magamban, hogy hallottam. Hülyeség, mert nem tehettem róla. már nem vagyok hívő, de a trágárságot most sem szeretem.
2021. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Jéusom" "Uramisten"

[link]


Az áldóját!

2021. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az eleinte még tetszett a film, de aztán lekezelő volt nekem. Úgy, hogy neki ment a dislike.. :P
2021. jan. 21. 10:40
 4/8 anonim ***** válasza:
A szinkron sokkal káromkodósabb mint eredeti hanggal...
2021. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ...Laci ***** válasza:

Nem láttam a filmet, de tudok hozzászólni a dologhoz. Amióta hívő lettem, nem káromkodom. Pontosan attól az időtől folyamatos széllel szembeni harc az élet ilyen szempontból. De felemelő is, mert úgy érzem, kicsit Istent is képviselem, ha nem olyan nagy szó ez.

A főnököm többször is említette, hogy felnéz rám ezért. A kollégáim bocsánatot kérnek, ha a jelenlétemben elszólják magukat. Ez azzal kezdődött, hogy ha meghallottam, hogy ízesen beszél vakaki, megkérdeztem: hogy is mondtad? Párszor így jeleztem, hogy nekem is van fülem. Azóta nagyjából odafigyelnek rá.

Persze tudom, hogy ez csak a felszín. Megváltoztatni nem lehet senkit, csak maga tudja mindenki megváltoztatni magát. Ha a másik nem partner ebben, akkor nem működik a mutatvány.

2021. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennek örülök Laci. Én sem káromkodtam és nem beszéltem csúnyán már több ideje. Én inkább meg sem hallom, ha valaki így beszél előttem, mert soha nem tanulja meg.
2021. jan. 22. 15:15
 7/8 anonim válasza:
Én nem vagyok hívő, se “makulátlan” ember (bár egyházi, szigorú középiskolába jártam): de utálom, ha valaki káromkodik. Pláne, ha minden ok nélkül, pl. “Most k.rvára ráérek”, “Hát b.zdmeg” szóval amikor nem is ideges az illető meg semmi. Ez szimplán illetlen, nem mellesleg tiszteletlen is, szerintem mindenkinek meg kell adni annyi tiszteletet, hogy értelmesen beszélünk az illetővel. Illetve azt az érzést kelti bennem, hogy az illető erőszakos.
2021. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kérdés kimondottan a “Jézusom”, “Úristen” és hasonlókra irányul, vagy mindennemű káromkodásra egyébként?
2021. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!