Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A templombajárás mulasztása...

A templombajárás mulasztása miatt pokolra lehet jutni?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy jó életet él (nem lop, nem paráználkodik, hisz Istenben, imátkozik stb) viszont nem jár templomba, az bűn és pokolra jut? Vagy ez hogyan működik?

2021. jan. 21. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Igen, legalábbis a katolikus vallás szerint ez halálos bűn, amit ha nem gyónsz meg, a pokolra jutsz.
2021. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

A templomoknak semmi köze istenhez,inkább ahhoz,hogy a falu bolondjának legyen állása.

Isten szemében templom az egész világ.

2021. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
A protestáns vallás szerint nem. Elég csak gyülekezetbe. De ha abba sem jársz szerintem az is megbocsátható!
2021. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem
2021. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Senki nem jut a pokolra mert nem létezik, még a Bibliában sem szerepel. Dante találta ki. Középsikola 9. osztály, jónapot kívánok.
2021. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha valaki egy jó életet él (nem lop, nem paráználkodik, hisz Istenben, imátkozik stb) viszont nem jár templomba, az bűn és pokolra jut?"

Azt tudod, hogy már nem ószövetség van? Az alap, h nem követünk el bűnt, de nem a törvény szerint. Viszont a keresztény élet a mások felé történő szolgálat. Felruházni a meztelent, gondoskodni az árvákról, adni aki kér, stb...

És ezeket sem azért, hogy üdvösségünk legyen, hanem azért, mert így szeretünk élni, tisztán, szeplőtlenül, másokért. És hálából, mert üdvösségünk van.

Ha a törvény alapján élsz, akkor köteles vagy a tejes mózesi törvényt megtartani. Mind a 613-at! És még akkor sem fogsz üdvözülni.


3,10 Mert a kik törvény cselekedeteiből vannak, átok alatt vannak; minthogy meg van írva: Átkozott minden, a ki meg nem marad mindazokban, a mik megirattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje. [5 Móz. 27,26.]


3,11 Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él. [Hab. 2,4. Róm. 1,17.]


3,12 A törvény pedig nincs hitből, hanem a mely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által. [3 Móz. 18,5.]


3,13 Krisztus váltott meg minket [2 Kor. 5,21.] a törvény átkától, átokká levén érettünk



Inkább ezeket cselekedd, és maradj bűntelen:



25,35 Mert éheztem, és ennem [Ésa. 58,7.] adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;


25,36 Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.


25,37 Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?



1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.



2,14 Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit? [Jak. 2,17. Mát. 7,21.]


2,15 Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül, [Luk. 3,10.11]


2,16 És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna? [1 Ján. 3,17.]


2,17 Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.


25,38 És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?


25,39 Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?


25,40 És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én [Péld. 19,17. Zsid. 2,11.] velem cselekedtétek meg.

2021. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elnézést, nem tudom, hogy miért keverte össze az igéket a GYAK. Újra:


25,35 Mert éheztem, és ennem [Ésa. 58,7.] adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;



25,36 Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.



25,37 Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?


25,38 És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?



25,39 Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?



25,40 És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én [Péld. 19,17. Zsid. 2,11.] velem cselekedtétek meg.



1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.



2,14 Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit? [Jak. 2,17. Mát. 7,21.]



2,15 Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül, [Luk. 3,10.11]



2,16 És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna? [1 Ján. 3,17.]



2,17 Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

2021. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jézus is csak azért ment a templomba, hogy kiverje onnan a kufárokat.

Szóval nem kell oda járnod. Önmagad vagy a "templom", és több benned az Isteni, mint abban a kőházban.

Azonban akik templomba járnak, az is hasznos, mert együtt vannak a hívők, bíztatják egymást, és a közös ima felerősödik.

2021. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a templomok mennek a pokolra.Ugyértsd,hogy a pokol a Biblia szerint sirgödör.Isten nem kinoztassa az embereket.

"A bűn zsoldja a halál" írta Pál,így aki meghalt a halálával kifizette a bűnt.

2021. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Senki nem jut a pokolra mert nem létezik, még a Bibliában sem szerepel. Dante találta ki. Középsikola 9. osztály, jónapot kívánok."

Ennél nagyobb ökörséget rég olvastam. :D És ez kapta a legjobb értékelést. Tragikomikus. Igen, Dante volt a kitaláló, a térdére csapott, vagy a zuhany alatt jött az ihlet, hogy legyen pokol.

Viccet félretéve, számtalan ókeresztény szerző ír a pokolról.


A kérdésre válaszolva:

Aki halálos bűnben hal meg, az kárhozik el. Tehát itt az a kérdés, hogy az illető miért mulasztja el a templomba járást? Az hogy "nem hisz", az is tág fogalom. Halálos bűnt elkövetni csak tudva és akarva lehet. Mennyiben az ő felelőssége ez, gyerekkorában hogy nevelték, milyen példát látott, milyen hívőkkel találkozott, kapott-e jó példát valahonnan?

Senkiről nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy elkárhozott "ezért és ezért". Rengeteg mindent nem tudunk róla, Isten ítéli meg.

2021. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!