Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha valakit valamilyen...

Hogyha valakit valamilyen vallás szerint nevelnek, az az értékrend utána berögzül egy életre?

Figyelt kérdés
Akkor is, ha felnőttként már nem követi azt a vallást?

2021. jan. 22. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Valamilyen szinten igen. De ha meg akar az a valaki szabadulni tőle, akkor nem.
2021. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Meg akar szabadulni, csak nem sikerül.
2021. jan. 22. 14:11
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Hát akkor sajnos egy életre berögzült neki. :(
2021. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Szia,

A vallások értékrendje általában pozitív dolog, és tartást ad az ember számára az életben. Pontosan miről van szó, amitől meg akar szabadulni?


Üdv. Péter

2021. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elsőáldoztam,bérmálkoztam,hittanra jártam,templomba jártam,gyülekezetbe jártam,hittanos táborba jártam,mert azt csináltam amit kellett,vagyis azt amit először parancsoltak később már csak elvártak tőlem.Amikor már kimertem állni magamért,hagytam az egészet,emlékként még megvannak bennem a dolgok amiket megtanultam,a történetek,az imák,haloványabban de még az is megvan hogy mit mond egy pap a szentmise elejétől a végéig,és mik történnek.Nem vesztettem el a hitem,mert igazából soha nem is volt,így visszagondolva azért jobb volt ez mégis,mintha valami értelmetlen dolgot csináltam volna helyette,de akkor sem a saját akaratomból csináltam ezeket,mivel nem is volt saját akaratom.Ateista se vagyok,mert akkor az azt jelentené hogy nem hiszek benne,de valamilyen mégis hisz benne az ember akkor is ha ateista,ezért van ellene.Nem tudom hogy ez érthető-e,megfogalmazásban nem vagyok jó,kigondolok valami értelmeset,de amikor leírom már csak értelmetlenséget olvasok vissza,vagyishogy,na mindegy,lényegtelen.Lényeg hogy nem izgat hogy van-e vagy nincs,na ezt akartam kinyögni.
2021. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Két ateista youtubert is ismerek, az egyik Apostate Prophet a másik Drew McCoy, az egyiknek gyakorló muszlimok, a másiknak keresztény fundamentalisták a szülei, mégis ateisták lettek felnőtt korukra.
2021. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Sok mindenen múlik egy ember értékrendje. Igen, a család és a gyerekkori tapasztalat nagyon meghatározó, de nem determinál mindent.

Én olyat ismerek, akinek ateisták szülei és keresztény lett felnőtt korában.

2021. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Amerikai esetekről tudok, a legtöbbeknek sikerült megszabadulni a kereszténység következményeitől. Sajnos maradnak sokan olyanok, akik felnőtt korukban már nem tudnak soha megszabadulni a pokol fenyegető borzalmától, akkor sem, ha ésszel tudják, hogy nem létezik, az álmaikban újra visszatér. Akikről tudok, hogy nem tudtak megszabadulni teljesen a tehertől, elsősorban már felnőtt korúak.


#4 Kedves Péter, a hívők valóban úgy látják mint te magad, de aki nem hisz abban a vallásban, az egyes részeket nagyon kártékonynak tarthatnak. Mint pl. a meleg emberek elítélése.

2021. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltetlenul, vannak, akik pl. ateistak lesznek.


De attol is fugg, milyen eros volt a neveles, milyen "ertekrend" az, ami berogzult es amitol szabadulni probal? Pl. ez lehet tanitas, gondolkodasi forma, eletmod, nem feltetlenul "ertekrend".


Szoval egyentol fugg.

2021. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem baj ha lelkiismeretesen betartja a Tízparancsolatot, házassággal kapcsolatos nevelést is.


Hosszútávon előnyére válik mégha most úgy is érzi akadály az számára.

2021. jan. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!