Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt keresztények! Miért...

Tisztelt keresztények! Miért van ennyi bibliai fordítás? Isten neve tényleg Jehova? Isten nevében bűn-e az, hogy jehovistázok, jehovákozok?

Figyelt kérdés
2021. jan. 22. 21:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint Isten szemében! :D SZEMÉBEN.
2021. jan. 22. 21:40
 2/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Isten gondolkodása erről ma sem változott: "Jehovának, a te Istenednek a nevét ne vedd a szádra tiszteletlenül(vagy hiába), mert Jehova nem hagyja büntetlenül azt, aki ilyet tesz." 2Mózes 20:7

2021. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
[link] Ez nagyon furcsa. Én keresztényeket kérdeztem, és itt nem ír Nyehovát. Ugye tudod, hogy a zsidók nem merték kimondani a nevét ami amúgy nem Jehova?
2021. jan. 22. 22:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Isten neve JHVH (vagy YHWH יהוה). A Jehova (héberül: יְהֹוָה‎ Yəhōwā) csak az egyik lehetséges kiejtése, sokak szerint az a legvalószínűbb, hogy a Jahve a megfelelő kiejtés.
2021. jan. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szp72 ***** válasza:

@ "Isten neve tényleg Jehova?"


A "Jehova" Isten eredeti héber nevének a JHVH-nak egy valószínűleg téves kiejtése, tehát valójában Isten egyik neve, egyik névváltozata. A kiejtés végülis nem számít, hiszen lényegében egyetlen bibliai nevet sem ejtünk ki eredeti módon, hanem csak több-kevesebb torzítással.


@ "Isten nevében bűn-e az, hogy jehovistázok,"


Jehova tanúi valami oknál fogva nem szeretik, pedig tulajdonképpen jó szó, semmi sértő nincs benne. A kálvinista = Kálvin tanait követő, jehovista = Jehova Isten tanait követő, Jehova név fontosságát valló.


@ "jehovákozok?"


Úgy érted ha Jehova tanúit jehováknak nevezed? Ezzel valójában káromkodsz, ez olyan mintha teremtőnek, mindenhatónak, örökkévalónak neveznél egyszerű embereket.

2021. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jeho vista

Kálvin ista

2021. jan. 24. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Istennek nincsen személyi tulajdon neve!

A Jehova sem az! Jhvh-YHWH azt jelenti vagyok Aki vagyok! Azaz Én vagyok az örökkévaló! Ez nem személyi tulajdon név hanem jelző!


Röviden ennyi!

2021. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Tisztelt keresztények! Miért van ennyi bibliai fordítás?".


Azért, mert az igazságot nem ismerik és a szent írást nem tudják értelmezni! Ezért szükségesnek látták, hogy csináljanak egy új fordítást!.

2021. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A valódi neve Yahuah
2021. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valódi neve: ???

- Jehoshua. teljesen mindegy, akárhogy is fordítgatjuk a Jehova és Jézus összefonódik! A kettő egy és ugyanazt jelenti!


Istennek nincs személyi tulajdon neve mivel Ő Szellemi tudati állapot, melyben fenn áll az egész teremtett világ!

Isten Jézusban lett teljessé, azaz Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében mind Angyalok, mind pedig emberek számára, azaz a teremtett világ számára! Röviden ennyi! Ez ugye nem annyira bonyolult?!

2021. jan. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!