Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagytok ti keresztények...

Miért vagytok ti keresztények ha nem fogadjátok el Ádám és Éva történetét? Persze teista evolúcióval. Aki nem keresztényként válaszol azt ignorálom.

Figyelt kérdés
2021. jan. 26. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
A Biblia egy dolgot említ, amiben hinnünk kell az az, hogy Jézus Krisztus Isten Fia. Teljesen mindegy, hogy létezett-e Ádám és Éva vagy csak egy hazugság az egész vagy pedig egy tanmese. Kereszténynek lenni nem a teista evolúció elfogadását jelenti az ateista evolúció helyett. Én nem tudom mi az igazság Ádám és Éva történetével kapcsolatban, de nem is kell tudnom. Van nagyon sok más dolog, amire szeretnék választ kapni, de sokszor még lehet azt sem tudom mi a kérdés, amit fel kéne tennem. Ha majd ezekre a dolgokra az összes választ megkapom, akkor esetleg jöhet Ádám és Éva.
2021. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Nekem ezzel az a problémám, hogy amennyiben a Bibliának csak egy nem hisszük el bizonyos részeit akkor mégis miért kellene elhinni a többit? Szóval ha tegyük fel az özönvíz, meg az édenkert nem igaz, akkor miért lenne igaz pl Lázár feltámasztása?


Mondom ezt úgy, hogy ateista vagyok ezért a kérdező nyilván ignorálni fog. Teista evolúció??? Na ne röhögtess.

2021. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
ma 18:21-nek, köszi! Én hozzá adom a teista evolúciót. Ádám = ember, Éva = asszony. És a nagy Édenkerten kívül is voltak emberek, csak a teremtés történet nem árul el mindent. Mi van a halállal? Nos ha Ádám és Éva hallgatot volna Istenre, akkor örökké élnénk. De a többi ember akik az Édenkerten kívül éltek? Nos, ők meghaltak öregségben, de nem féltek a haláltólés tudták, hogy van Isten. De Isten állítólag a mennyországba küldte őket is. Állatok pedig azért haltak meg, mert ez az élet rendje... Nem tudom, hogy a mennybe kerülnek-e, de az állatok sem szenvedtek, és nem ették egymást. És nem 6000 éve volt ez mind, hanem mondjuk 600 000 éve. Tehát nem szó szerint veszem, de a bukást és eredendő bűnt elhiszem.
2021. jan. 26. 18:34
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy gondolom, hogy a normális keresztények azért nem fogadják el Ádám és Éva történetét szó szerint, mert ma már tudni lehet, hogy ez így nem igaz, nem történt meg. És a normális keresztények nem ragaszkodnak egy meséhez akkor, ha már tudni lehet rőla, hogy mese.

Kérdező: te miért nem fogadod el a Bibliából, hogy a Föld lapos? És alatta vannak a földi vizek, felette meg szilárd égbolt és az égi vizek?

2021. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%

A kettes válaszoló megragadta a lényeget. Csak a gyáva keresztények vallanak olyat, ami szembe megy Isten igéjével. Akik nem akarnak konfrontálódni azokkal, akik nem hisznek.

Az ilyenek szelektálnak és ezt elhiszik, mást pedig nem Isten szavai közül. Úgy válogatnak, hogy nekik jó legyen. Ők rosszabbak, mint azok, akik nem hisznek.

2021. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk azt én sem értem, hogy mi a jó abban, ha a fél Bibliát elhiszi valaki, a másik felét meg nem.
2021. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jézus maga is utalt pl Noéra, szóval vagy elhisszük az egészet, vagy semmit...
2021. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Én inkább hiszek Jézusnak, és Pálnak, mint az embereknek =) ha nincs Ádám és Éva>nincs bukás>nincs eredendő bűn>nincs bűn>nincs megváltás stb...


[link]


A tudomány néha káros, néha jó. De én az örök életemet a hitbe rakom inkább. Ha agymosott vagyok, akkor mondjad a többieknek és a sztároknak is.

2021. jan. 26. 19:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi a probléma?

Az ókori emberek elképzeltek valamit.

Nem jött be.

Ennyi.

2021. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akkor Jézust is beképzelték. Hiába mondtok bármit is, Ádám és Éva létezett! Ha nem, akkor a Biblia megdől. A tudomány pedig nem cáfol meg semmit, mert azt a jelent kutatja.
2021. jan. 26. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!