Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Főleg keresztényektől (azon...

Főleg keresztényektől (azon belül is a katolikusoktól) kérdezem: titeket nem háborít fel ez a rengeteg mocsok, amit ezen a semmirekellő, színvonalon aluli propagandaoldalon hordanak össze a pápáról?

Figyelt kérdés

[link]


Tény, hogy ez az oldal legalja-kategória, tehát nem sok súlya van annak a sok ostobaságnak, amit ott írnak, de észrevettem, hogy ez az oldal különösen nagy magabiztossággal gyalázza a pápát, miközben kereszténynek (!) hazudják magukat gyalázatos módon. A kommentek is elkeserítőek, hogy mennyi megvezetett ember hiszi azt magáról, hogy van kompetenciája olyat leírni, hogy a pápa maga a Sátán/Antikrisztus, továbbá egyesek a kárhozatát is kívánják, mindezt úgy, hogy abban a hatalmas illúzióban élnek, hogy ők márpedig "keresztényebbek a pápánál is". Nem háborítanak fel titeket az ilyen hulladék oldalak? Mert engem igen, főleg az, hogy mekkora morális felsőbbrendűségi tudatban élnek, csakis arra kell nekik a kereszténység, hogy mindezt az illúziót biztosítsák maguk számára. Szánalmas. Én sajnálom ezeket az embereket, főleg az oldal szerkesztőit, hogy képesek ilyen mértékű gyalázkodást kihányni nap-mint nap.



2021. jan. 27. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos így vélekednek az utolsó pápáról. Utána már nem lesz pápa, hanem eljön Jézus. Legalább Jézus eljöveteléig éljünk már békességben. Csak támadják egymást az emberek.
2021. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a stílussal nem is, a véleménnyel egyetértek. Keresztényként, katolikusként.
2021. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


Úgy érted, a Mindenszó nevezetű oldalon prezentált véleménnyel?

2021. jan. 27. 18:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, hogy akik a leginkább kritizálják (azaz inkább szidják) a pápát, azok éppen az aktuális "jobboldali"-populista identitáspolitika mentén teszik azt, pl. hogy nem ellenzi olyan módon a bevándorlást, stb. Viszont a pápának egyáltalán NEM kötelessége alkalmazkodni egy ilyen jöttment, aktuális körülmények szülte, ostoba, megvezetésre és szavazótábor-koncentrálásra létrehozott ideológiához, mert ez rövid időn belül megy a süllyesztőbe (mint a történelem során az összes, éppen aktuális, hatalom/politikusok által kitalált narratíva), hál' Istennek (aztán persze jönnek majd a következő korok pusztító ideológiái/világi hatalom által kitalált narratívái). Viszont az Egyház olyasvalamit tart az elsődleges szellemi autoritásnak, azaz tekintélynek, ami alapján a világ dolgait is meg kell ítélni, ami örökkévaló, az Úr Jézus Krisztus által, Isten által kinyilatkoztatott Igazság természetesen örökkévaló és szavakkal nem lehet kifejezni, mennyivel, de mennyivel felettébb áll a kormány propagandaoldalai által terjesztett aktuális narratívának, ami csak és kizárólag politikai, hatalmi érdekeket szolgál. Semmi, de semmi köze sincs Istenhez. Abszolút semmi. Nekem ez a véleményem erről az egész cirkuszról, ami mostanában megy a politikában "keresztény értékek" vagy "kereszténydemokrácia" címszó alatt.
2021. jan. 27. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Elég okádék stílusban lett írva. Igazad van.
2021. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell ezekkel szerintem nagyon foglalkozni, semmirekellő nímand emberek írják kicsinyes és ostoba dolgaikat. Annyit se érnek az ilyen emberek, hogy annak a lába nyomát csókolják, akit ők mocskolnak.
2021. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%

Mivel csak római katolikusoktól kértél véleményt a linkelt oldalról, és én nem vagyok az, nem írok arról véleményt, csak a kérdésedről: Ha csak olyanoktól kérdezel, csak olyanok véleményére vagy kíváncsi, akik egyetértenek veled, akkor sosem fogod felfedezni a saját hibáidat.

üdv Stefán

2021. jan. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Én olvastam már ennél durvábbat is.

Amúgy egy paptól hallottam, hogy ilyenkor azt lehet tenni, hogy kérjük Isten áldását rájuk is és minden bűnük bocsánatát. Még a vértanúink is így tettek, és azért ennyire súlyos helyzetben mi (még) nem vagyunk.

2021. jan. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!