Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel a halál utáni életben?...

Hiszel a halál utáni életben? Ha a test meghal, menny vagy pokol? Vagy valami van?

Figyelt kérdés
Anyukám 51 éves, én 25F vagyok. Szerinte csak ilyeszgetés a pokol, és nem tudni mi van utanna, ezt a foldi eletet kell örömteli dolgokkal meg tölteni, egyebkent Katolikusok vagyunk. De nem foglalkozunk a vallással....
2021. febr. 1. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Én hiszem, hogy van. Mindenki a cselekedetei alapján kerül, ahova kerül a Biblia szerint.


Tudom, hogy le leszek pontozva, mert itt a többség nem hisz Istenben és az Úr Jézus Krisztusban. Pedig sok minden mutatja, hogy igenis létezik.


Olvasd el a János jelenések utolsó előtti és utolsó részét.

2021. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Alapvetően csak a biológiai folyamatokban hiszek. Ha azoknak vége, akkor vége mindennek.


Ha mégis van menny és pokol, úgy gondolom, hogy a pokol nem olyan hely, amilyennek a keresztény egyház feltünteti. Sokkal inkább egy befogadó, szabad helynek tartom, aminek a "felső bugyrai" kifejezetten kellemesek.

2021. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudja bizonyítani senki sem pro, sem kontra. Pont ettől hit. Ha bizonyosságot szerezne akár az hogy van túlvilág, akár az, hogy nincs, akkor a vallás, mint egy lufi kipukkanna. Mégpedig azért, mert ha biztosan tudjuk, hogy van, akkor nem kell többé hit, hanem simán tényként lehet kezelni. Ha meg nincs, akkor meg be lehet zárni az elmeállapota miatt mindenki aki a bizonyosság ellenére még térít.

Szóval akár van, akár nincs, csak a hit élteti a hitet.

2021. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem, meghalsz és ennyi volt
2021. febr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem hiszek.
2021. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En tudom, hogy van valami szuletes elott es halal utan is. De azert nem lehet leirni, mert erzesek, testnelkuli, erzekszervekkel nem erzekelheto vilag. Az almom, az orgazmus vannak kozel hozza.

Majd megtudjuk.

2021. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6

Ha nem lehet érzékelni, akkor mégis honnan tudod?

2021. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!