Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ortodoxok miért vetnek...

Az Ortodoxok miért vetnek három keresztet a katolikusok egyet az unitáriusok egyet se, mindhogy az apostolok se vettek keresztet?

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Csak Európában 800-felekezet van . Honnan tudjam mit miért .
2021. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Szentháromság miatt vetnek háromszor keresztet. A katolikusok nem veszik olyan komolyan ( én mindig is húztam az ortodox vallás szokásaihoz) a többi meg nem ismeri a keresztvetést. Én református vagyok s tudok keresztet vetni ( meghajolni szépen meg ikont csókolni nem tudok) jobbról balra is ahogy helyes lenne ( mert a Johanna a nőpápa regényben olvastam az okát hogy miért vetik jobbról balra s azt találom követhetőnek) meg barlól jobbra is mint a római katólikusok. A görögkatólikusok olyanok mint az ortodoxok annyi külömbséggel hogy a római pápa áll felettük s nem a pátriárka. A buszon ha valaki keresztet vet direkt figyelem hogy veti s onnan tudom hofy ortodox vagy katolikus.
2021. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mikor kezték el a keresztvetést?

Az apostolok hagytak hátra vagy előttük illetve utánuk kezdődött?

2021. febr. 9. 17:54
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem kérdezed erről Istent?
2021. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért mert a szavában nem írja a keresztvetést.Azt kell kérdezni aki gyakorolja.
2021. febr. 10. 21:13
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

A kereszténység hite szerint Isten mindenható és lehet vele beszélgetni. Neked ebből egyik állítás sem sikerül. Miért?

Vagy azt gondolod, hogy Isten nem mindenható és nem tudja a választ? Vagy nem állsz vele kapcsolatban és nem tudod megkérdezni?

2021. febr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6.Isten azzal áll szóba aki vele is szóba áll az akarata szerint.De aki nem az akarata szerint áll szóba az a Sátán akarata szerint beszélget amit Sátán halgat meg.Igy jogos ugybeszélgessünk,hogy Istenhez csőrögjünk be ne az Ördöghöz.

Ha hamis vádad van vagy hazugságit mondasz az Ördögnél csörögsz.

Jogod van hozza odacsörögsz ahova akarsz.

Én nem igénylem a csörgetéseidet amíg nem igazak.

2021. febr. 11. 07:34
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Te most magadról beszélsz, mivel én is rólad írtam. Nem magamról. Tehát te a sátáné vagy és ezért nem állsz szóba Istennel.
2021. febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8.Mi közööd van hozzam?

Ki igényli a hamis állitásaidat?

2021. febr. 11. 08:02
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Én csak megkérdeztem, hogy miért nem kérdezed meg Istent, mire te azt válaszoltad, hogy mert aki a sátáné, annak nem felel, ezért nem kérdezed meg. Tehát a sátáné vagy.
2021. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!