Keresztények, szerintetek miért rossz a Harry Potter?
Figyelt kérdés
febr. 10. 18:02
11/17 anonim 



válasza:





Sógornőm semmilyen irodalmat és filmet nem enged odahaza, amiben varázsolnak és boszorkányok szerepelnek benne, mert az a sátán műve. De olyan szinten, hogy amikor a lányom és az unokatesó nézték a minimaxot 5 évesen, és jött a Bibi Blogsberg, kikapcsolta a tévét.
12/17 anonim 



válasza:





sok kereszteny ismerek aki nagy rajongoja a harry potternek, egy kettot ismerek akik elitelik, rossznak tarjak, ok altalaban masban is eleg radikalisok.
tapasztalatom szerint a hitgyulisek, jehovasok azok akik nagyon ellene vannak.
erdemes lenne pedig elolvasni a konyvet, mert abszolut pozitiv dolgokra tanit.
14/17 ...Laci 



válasza:





Az igaz, hogy a varázslatok, mágia nem a hit világa.
De éppenséggel tanít pozitív értékeket is: elvhűség, bajtársiasság, törekedj a jóra gonosz környezetben is, stb.
Ha pedig a gyerkőc a szülővel nézi, akkor helyből lehet helyes értelmezést átadva tanítani.
15/17 anonim 



válasza:





Az elsőben nem hal meg senki. Utána egyre sötétebb lesz a hangulat, és egyre többen halnak meg.
16/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos. Ez nekem sem tetszik benne.
febr. 11. 16:23
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!