Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia tanításai, szövege...

A Biblia tanításai, szövege alapján Isten milyen táplálkozást javasolt az emberek számára?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Nincs benne ilyen tanács, az Ószövetségben voltak tisztátalan állatok, de az Újszövetség eltörölte ezt a megkülönböztetést is.
2021. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ahogy a Teremtésben szerepel, hogy mindenről ehetnek, kivéve egy fát, arra enged következtetni, hogy nem volt ilyen megkötés. Emellett persze kétségtelen, amit az első ír, hogy az Ószöv. tartalmaz ilyen szabályokat, amiket a zsidó vallás máig megtart, nyilván kisebb-nagyobb változtatásokkal.
2021. febr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Isten ahhoz adott útmutatást, hogy hogyan üdvözülj. A táplálkozásnak ehhez nincs semmi köze. Tök mindegy, mit eszel, elérheted az üdvösséget. Bár valószínű ha a felebarátodat eszed meg, akkor nehezebb :D
2021. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Akkor az első 3 nem olvasta a Bibliát. Pedig nem kellett volna sokat belelapozni, egyből ott az első oldalon...

Mózes 1:29. És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül.

1:30. A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld fűveket adom eledelűl. És úgy lőn.

Tehát a kérdésedre a válasz: Isten növényevőnek teremtette az embert (meg az összes állatot is, ez a 30. versben van leirva). Ez igy is maradt volna, ha Ádámék nem rontják el és lesznek kiűzetve a paradicsomból. De mivel ez megtörtént, a bűn által jött a halál a világra, ezért van most öldöklés, erőszak, meg gyilok. Mert aki volt már disznótoron, az tudja, hogy az az állat nem önszántából megy bele a késbe, hanem szajlával húzzák ki az ólból, aztán leütik, vagy golyót kap, vagy elektrosokkal agyonütik (mifelénk ezek vannak) És ilyenkor mindent átjár a feszültség, az ideg. Ez nem egy normális közeg, hiába mondják a legtöbben. Ha Jézus arra tanitott minket, hogy szeresd felebarátodat, ha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel és a többi, akkor az erőszak eme módját is mellőznünk kellene szerintem.

Viszont az özönviz után új világ kezdődött, ott már úgymond meg lett engedve bizonyos állatok (tiszta és tisztátalan) fogyasztása. Azon lehetne vitatkozni, hogy miért. Szerintem az volt ennek az oka, hogy mivel egy évig vizalatt volt minden, ezért az összes növényzet kipusztult, de valamit muszáj volt enni a bárka lakóinak, mégsem böjtölhettek addig mig egy gyümölcsfa vagy gabona beérik. De az is lehet, hogy nincs igazam. Mindenesetre elég sok tanulmány bizonyitja manapság, hogy a tej fogyasztása nagy mennyiségben nem jó a szervezetnek (az emberek kétharmada laktózérzékeny, bizonyos daganatos betegségek kialakulásának kedvez) és a tojás, zsir, húsok sem a legjobbak (az első kettő magas koleszterintartalma érelmeszesedést okoz aminek eltömődött érfalak és agyvérzés/szivroham a vége, a húsban meg minden méreganyag megtalálható amit antibiotikumként meg szteroidként beadtak az állatnak, valamint magas a húgysavtartalma ami köszvényt és vesekövet okoz, meg olyat is olvastam, hogy mielőtt megölik az állatokat, az a félelem és ideg ami átjárja őket ilyenkor bizonyos méreganyagokat ad ki magából és ez a húsban rakódik le).

Ezek a tények pedig az Ószövetségi tanokhoz vezetnek vissza, miszerint nem kellene húst ennünk.

Ezt mindenki döntse el magában szerintem. Nem kell senkit kényszeriteni semmire, el tudja dönteni magának. Viszont a média annyiban hibás, hogy nem közöl vagy elhalgat bizonyos tényeket (mint pl amiket fent leirtam).

2021. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, belinkelem egy régebbi kérdésemet, hátha érdekel:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
A lényeg a mértékletesség, ez az egyik lélek gyümölcse.
2021. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Ne egyél kígyót, tatut, tobzoskát bammeg, mert COVID-os leszel!
2021. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

4-es vagyok, ez még eszembe jutott:

Dániel 1:8-15

8. De Dániel eltökélé az ő szívében, hogy nem fertőzteti meg magát a király ételével és a borral, a melyből az iszik vala, és kéré az udvarmesterek fejedelmét, hogy ne kelljen magát megfertőztetnie.

9. És az Isten kegyelemre és irgalomra méltóvá tevé Dánielt az udvarmesterek fejedelme előtt;

10. És mondá az udvarmesterek fejedelme Dánielnek: Félek én az én uramtól, a királytól, a ki megrendelte a ti ételeteket és italotokat; minek lássa, hogy a ti orczátok hitványabb amaz ifjakénál, a kik egykorúak veletek? és így bűnbe kevernétek az én fejemet a királynál.

11. És mondá Dániel a felügyelőnek, a kire az udvarmesterek fejedelme bízta vala Dánielt, Ananiást, Misáelt és Azariást:

12. Tégy próbát, kérlek, a te szolgáiddal tíz napig, és adjanak nékünk zöldségféléket, hogy azt együnk, és vizet, hogy azt igyunk.

13. Azután mutassák meg néked a mi ábrázatunkat és amaz ifjak ábrázatát, a kik a király ételével élnek, és a szerint cselekedjél majd a te szolgáiddal.

14. És engede nékik ebben a dologban, és próbát tőn velük tíz napig.

15. És tíz nap mulva szebbnek látszék az ő ábrázatuk, és testben kövérebbek valának mindazoknál az ifjaknál, a kik a király ételével élnek vala.

Mi ebből a tanúlság? Nekem az jön le, hogy a ˝Király étele˝ az a mindenféle finomság lehetett, amik luxuscikknek számitanak és csak a király eheti, tehát állatok is tálalva lehettek. Dániel és a többiek pedig egy ideig nem ettek ilyen ételeket csak zöldségféléket meg vizet, ami 10 nap múlva meg is látszott rajtuk. Tehát ez egyértelműen a növényi étrend jótékony hatásáról számol be, pedig hol volt még itt a Kina tanulmány :)

2021. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:
36%

Szia

Ha általánosságban vesszük, akkor fizikai és szellemi "táplálkozást javasolt" Krisztus. Ezt mondta erről:"De ő ezt felelte: „Meg van írva: »Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amelyet Jehova mond.«” Máté 4:4

2021. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

KZitus!

Az eretedi szövegben Theou, azaz Isten van. Szó nincs JHVH-ról

2021. febr. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!