Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor a reinkarnáció igaz...

Akkor a reinkarnáció igaz vagy hamis?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy születnek új lelkek meg reinkarnálódnak meg más világokból is jönnek lelkek. De ezt miből állítják a reinkarnáció fanok? Reinkarnáció fanok ti újra és újra szenvedni akartok, újra vissza akartok jönni tudatlanul és ugyan úgy szenvedni? Netán egy kis bolha testében? Vagy csak egy rövid túrára mondjuk egy tiszavirágnyi napra?

2021. febr. 14. 11:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
igen
2021. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem akarnak visszajönni. Meghalni akarnak örökre, de ahhoz le kell mondani mindenről.
2021. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De annyian mondják hogy igaz meg elvileg gyerekek is mondják hogy előző életükbe mik voltak, hogy mar elgondolkoztam hogy lehet igaz.
2021. febr. 14. 11:56
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Még mindig klasszisokkal jobb a szeretőistenfanok agymenése, hogy vagy elfogadom, hogy bűnös vagyok (két hülye miatt akikhez semmi közöm) és elfogadom, hogy az állítólagos bűneim miatt egy másik embernek kellett szenvednie különben örökké tartó szenvedésben lesz részem. Ja és mindezt a szerető isten rendezi így...
2021. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudjuk, ahogy semmi más vallással kapcsolatos természetfeletti elképzeléseket se tudunk bizonyítani. Az emberek ezekben hisznek, bizonyítékok nélkül.


Érdekesség, hogy eredetileg keleten a reinkarnáció egy rossz dolog, aminek véget akarnak vetni, míg nyugaton remény a haláltól rettegőknek, hogy lesz még folytatás.

2021. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Retorikával és érzékszervekkel szinte minden magyarázható, de a legtöbb dologról fogalmunk sincs az életben és nem is tudhatjuk biztosra, de hihetjük ezt.
2021. febr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

"De annyian mondják hogy igaz meg elvileg gyerekek is mondják"

Az ember tudattal van felruházva. Ebbe a tudatba nem akarózik beleférni a tény, hogy a halál egyenlő az elmúlással, és csak a gyermekeinkben hátrahagyott génjeink maradnak fenn. Erre találták ki a mennyországot, reinkarnációt, stb-t.

2021. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyes keleti vallások szerint igaz, az ábrahámi vallások szerint hamis.
2021. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Volt olyan irányzat is, ahol az álmokat tartották fontosnak és ezt a létet nem, bár elnézve manapság is a virtuális térben történő dolgok a mérvadóak nem az itt történtek.
2021. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

én élveszem, minden "kínját" és "fájdalmát".

egy bazinagy komédia, igazi Isteni színjáték. több íz, több szerep, több szín.

én azt vallom, hogy élni jó és az ami nem öl meg, az megerősít... és egy élet kevés megélni/kiélni vágyaim és céljaim.


a test porból lesz, és porrá válik, tudatlanul születik és a feledés homályába vész. Ám ha van lélek, mi el nem pusztul, miért ne vágyna vissza a földi létbe, örömébe-bánatába, édességébe és keserűségébe? Azok kik "reinkarnáció fanok" vagy mazohisták, vagy szeretik az életet.


nem zárom ki hogy semmi sincs, de bánnám, mert beteljesületlenek lennének vágyaim. ha bármely más túlvilág létezne is, hiányolnám a földi létet. jelen életem minden pillanatát. Pedig nem volt túl jó, megaláztak, kivetettek, eldobtak és magamra hagytak. Ám szerettem, szerettek és szeretnek, látom a szépet és a jót, mit nem értékelnék annyira ha nem lett volna a keserűségben részem.


hogy a lexszika hogy tartja nem tudom, számomra a reinkarnáció annyi, hogy lehetőségem van újjá születni. újra élni, tiszta lappal másképp.

2021. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!