Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként higyjek a...

Keresztényként higyjek a reinkarnációban?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy összhangban van-e a kereszténységgel. Sok gyermek mondja, hogy emlékszik az előző életére meg halálközeli élményben Dobronay Laci is azt mondta hogy már 9 élete volt. Most már nem tudom melyikben higyjek a reinkarnációban vagy Istenben.

2021. febr. 14. 16:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%

Dán 12:13 Te pedig menj el a vég felé; és majd nyugszol, és felkelsz a te sorsodra a napoknak végén.


Nincs reinkarnáció

2021. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%
Ne.
2021. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Sehogysem összeegyeztethető a Bibliával. A reinkarnáció egy keleti babona manapság ezotéria világában vergődik a csupakabra meg a halottakkal sugdolózó boszorkányok mellett az ilyen a Biblia szerint bűn.

De el tudod képzelni amikor Jézus feltámadását ígért nekünk akkor mondjuk egy fölfigiliszta formájában értette?

2021. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Ha keresztényként hiszel a reinkarnációban akkor az már vallási szinkretizmus.
2021. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Vidiripi


A kereszténységben feltámadás van! És nem valaki vagy valami más testében támadtak fel az emberek hanem a saját testükben támadtak fel. A Bibliában ez áll! Ez vagy elhiszed vagy nem. De ha nem, akkor hogyan állíthatod hogy keresztény vagy? Ezt meg én kérdezem!

2021. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg volt pár év még india környékén tanult, szóval ki tudja.
2021. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%

Ne! Ne higyj benne. Más kérdés kapcsán már válaszoltam, de talán félreérthető voltam. Keresztényként a keresztény tanításokat kell követni, abban meg semmi szükség a reinkarnációra. A reinkarnáció alapvetően egy idegen tanítás. Ha van is bármi alapja, az számunkra ellenőrizhetetlen és nem szükséges róla tudnunk.

Magam is ismerek példákat reinkarnációs történetekre, de 1. ezek a történetek közel sem biztos, hogy igazak. Lehet, hogy csalás az egész. 2. Ha meg is történt velük, nem tudjuk, hogy valójában mit éltek át ezek az emberek. Egyáltalán nem biztos, hogy az előző életüket. Mondok egy szélsőséges példát: Mi van, ha mindenki aki az előző életére emlékszik, az igazából démonokkal áll kapcsolatban valamilyen szinten és azok láttatják velük más emberek emlékeit? Nem mondom, hogy ez a helyzet, csak egy példa. Vagy hallucinálnak? Vagy az idő egy lenyomatát látják, ami nem is velük történt meg? Vagy még ezer másik dolog, amiről nekünk embereknek fogalmunk sincs. 3. Ha tegyük fel létezik is, egyáltalán nem biztos, hogy jó dolog, ha az ember ezzel foglalkozik, vagy egyáltalán beleépíti a hitébe, mert lehet könnyen célt téveszt általa vagy olyan dologról van szó, amit teljesen félreért stb. és így a tudás többet árt neki, mintha nem is hitt volna benne.

Ha a kereszténységnek nem része a reinkarnáció, akkor én úgy vélem, hogy keresztényként kellene annyi bizalmat szavaznod a saját vallásodnak,

magának Jézusnak, aki nem tanította ezt a tant, hogy elhidd, hogy nem véletlenül nem része a keresztény hitnek.

Tehát én azt mondom, ne foglalkozz vele és ne higyj benne! Hanem légy elővigyázatos. Túl sok a negatív elem ekörül a tanítás körül, ami már önmagában figyelmeztetés lehetne. pl. Alapvetően a különböző ezoterikus közösségek népszerűsítették itt nyugaton ezt a tanítást, nekik meg semmi közük a kereszténységhez. Egyértelműen rossz út. Szóval, mondjuk úgy a reinkarnáció alapból gyanús. Abban a verzióban, ahogy általában tanítják, ellentétes a kereszténységgel. Önmegváltás, melynek vége gyakorlatilag halál vagy örökös újjászületés, örök körforgás, ez nem keresztény tanítás az biztos.

2021. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
20%
Nem.
2021. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%
A jelenben élj, ne azon gondolkodj hogy mi lesz a halál után, mert szar érzés haldoklás közben rájönni hogy a halálon gondolkozol egész életedben aztán a halál pillanatában rájössz hogy igazából nem is éltél csak spekuláltál.
2021. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
19%

Ján 5:24 Bizony, bizony mondom nektek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

Ján 5:28 Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát,

Ján 5:29 És kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.

2021. febr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!