Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásban hiszel?

Melyik vallásban hiszel?

Figyelt kérdés

Engem megkereszteltek. Sokáig kutattam a vallásom és arra jutottam, hogy a kereszténység egy nagy félreértés! Több alak olvadt egybe, a talmud is három Jézust említ, kik feltámadtak, orvoslást tanultak egyiptomian stb. Amellett a biblia tele van gusztustalanabnál gusztustalanabb gyilkolással vérfertőzéssel stb.

Szóval pogány lettem, mondjuk így. Nekem ezek az alakok amolyan lelki obijektumok, amik egy emocionális állapotot szimbolizálnak. Ilyen szempontból Lucifer az egyik kedvenc alakom. Nem áldozok kecskét vagy iylesmit, szerintem a Fényhozó legendája félre van értve, és isten a valóban zsarnok, gonosz.

Nem mondom magam militáns ateistának inkább agnosztikus, panteista. És a palettáról akkor már Lucifert választom mint szimbólum. De ennyi. Nem látik bele többet. Túl sok dolog hibádzik: Jahvénak pl eredetileg volt felesége ashera, Jézus több alakból olvadt össze (Mitrah, sol invictus), a tejút valójában halott galaxis, a föld egy peremvidéki, kies bolygó!

Tulajdonképpen engem a vallás pszichológiailag érdekel, metafizikailag. Ilyen elvontan :D Nem vagyok vallásellenes annyira, amíg tiszteletben tartják a másik hitét. Véső soron szerintem színezik a világot és a részemről meg is ijedek néha a militáns ateistáktól mert teljesen gépnek tekintik magukat. Nem hisznek a lélekben, pedig szerintem valaminek léteznie kell még akkor si ha kémiai reakció esetleg.



2021. febr. 15. 14:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
hagyjatok békén bibliával!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2021. febr. 15. 17:32
 12/24 anonim ***** válasza:
A keresztény ilyen.... mindíg térít, és ítélkezik... szard le. 10.es voltam.
2021. febr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ilyenek... :(
2021. febr. 15. 17:41
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkinek magának kell megtalálnia melyik illik hozzá.
2021. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Vámpírista
2021. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan honlap, ahol kerdeseket lehet feltenni.

Nem arra valo, hogy 4 bekezdesben kifejtse valaki a vilagnezetet, aztan varja a reakciokat.

Akkor sem, ha odatesz egy kamu kerdoivet (ami mar 200x volt itt, es semmi ertelme nincs).

Inkabb nyiss egy blogot, es majd akit erdekel, foglalkozik veled.

2021. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%
#12: A keresztény azért térít, mert jót akar neked. Nem akarja, hogy a pokolban rohadj meg. Nyugodtan leszarhatod, nem nehéz. De mi van, ha igaza van?
2021. febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17-es akkor isten nem jóságos!
2021. febr. 15. 23:02
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

Mit értesz a jóságos alatt? Azt, hogy bármit megcsinálhatsz az életben, úgysem lesz semmi következménye, nem jár érte büntetés? Pl ha lopsz vagy hazudsz, akkor azt várod, hogy majd megsimogatják a buksi fejecskédet, mert jóságos az Isten?

Jóságos, de igazságos is. Egyszerűbb ezt letagadni, mint megeröltetni magad, és egy magasabb színvonalon élni.

Keresheted a kibúvókat. De mi van, ha mégis igaz?

2021. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17.es. Nem mindenki keresztény. Más vallások is léteznek, és én ha azt mondom hogy én sámánista vagyok akkor nem leszek keresztény. Én mást vallok, más a hitem. Ha valakinek nem tetszik az legyen az ő hibája.
2021. febr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!