Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy mélyen...

Hogyan lehet egy mélyen vallásos emberrel vitázni?

Figyelt kérdés
Először is, nem akarok senkit átkonverálni vagy letéríteni, de beszélgettem/vitáztam már több vallásos emberrel is, de mindenkinél ugyanaz volt a probléma. Egyáltalán nem voltak nyitottak arra amit én mondtam, ha mégis akkor csak addig amíg elő nem hozakodtam olyan érvekkel amikre ők nem tudtak válaszolni. Hogyan lehet érvelni egy olyan emberhez aki ilyen mélyen bele van temetve egy ideológiába anélkül hogy ő defenzívvé váljon, esetleg még be is tudja fogadni azt amit mondok?

2021. febr. 18. 14:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy és nincs is értelme.Hitekkel nincs értelme vitatkozni mert azok nem tények.

Soha ne vitatkozz olyannal aki tudatlansága ellenére az igazához ragaszkodik.Pl nyilvánvaló hogy hamis amit mond akkor fejezd be a beszélgetést a témáról vagy inkább az egész beszélgetés.Pl:nem szokott lenni a boltban valami azt mondja mikor mindig szokott lenni.Itt semmi értelme tovább beszélni arról ha ez nyilvánvalóvá válik kifejtés után.

2021. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
19%

Sehogy.

90% vitaképtelen.

Ezért hívő - különben gondolkodó lenne.

A maradék 10% érdekesebb:

velük lehet vitatkozni - egy pontig. Ott, azon a ponton ugyanúgy megbicsaklanak, mint a többi az elején, és kitalálnak valami nagyon nagy butaságot. Ott derül ki, hogy a szépen felépített, és egyébként teljesen szilárd légváruk mégiscsak a levegőben nyugszik.

2021. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
87%
Én hívő vagyok, és a másik oldalon pontosan ugyanezt tapasztalom. Kevés ember tud szabályosan, logikai érvekkel, adekvát cáfolatokkal vitatkozni. Főleg szalmabáb érvelések hangoznak el.
2021. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

Én még ateistában ilyennel nem találkoztam, bár biztos van :-(

Küldenél néhány ilyen beszélgetést?

De ne olyat, hogy egyik vallást összekeveri a másikkal, mert az egyszerű tájékozatlanság.

2021. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
100%
Az esetek többségében nincs. De teljesen más vitatkozni a 80 éves xy nénivel és teljesen más egy teológián végzett lelkésszel vitatkozni. Az első fölöslegesen a második még akár érdekes is lehet.
2021. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
65%
Ha belebonyolódok ismét egy ilyen vitába és nem felejtem el, akkor linkelem ide. Bármikor megtörténhet:)
2021. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
40%

Tulajdonképpen az ateista is egyfajta hit. A legtöbb akivel beszéltem abban hisz, hogy csak az létezik, amit már tudományosan bizonyítottak.

Ez alapján már mindent tudnunk kellene, és kutatni sincs értelme, mert minek, ha csak az létezik amit már bizonyítottunk?

2021. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
52%

Az ateizmus NEM hit.

Nem, nem is egyfajta hit.

Az ateista valóban hihet sok mindenben, az más kérdés. De nem kötelező neki.

2021. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
42%

"Az ateizmus NEM hit."

Miért? Nem vagy meggyőződve, hogy nincs Isten? Vagy fizikailag látod, h nincs Isten? Tehát az ateizmus is hit.

2021. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, az ateisták között is van olyan meggyőződéses, hogy meg se hallgat, azonnal leordítja a fejed. A vallások közül meg általában a monoteista vallásban hívőkkel nem lehet vitatkozni, ők nem nyitottak semmire. De embertől is függ.

Más kérdés, hogy nincs értelme vallásról vitatkozni, mert hiten alapul, nem észérveken, nem nagyon vannak bizonyítható vagy cáfolható tények.

2021. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!