Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy mélyen...

Hogyan lehet egy mélyen vallásos emberrel vitázni?

Figyelt kérdés
Először is, nem akarok senkit átkonverálni vagy letéríteni, de beszélgettem/vitáztam már több vallásos emberrel is, de mindenkinél ugyanaz volt a probléma. Egyáltalán nem voltak nyitottak arra amit én mondtam, ha mégis akkor csak addig amíg elő nem hozakodtam olyan érvekkel amikre ők nem tudtak válaszolni. Hogyan lehet érvelni egy olyan emberhez aki ilyen mélyen bele van temetve egy ideológiába anélkül hogy ő defenzívvé váljon, esetleg még be is tudja fogadni azt amit mondok?

2021. febr. 18. 14:05
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

“ na ilyen az amikor elkeseredetten védi a hitet ”


Na pont ilyen az a fanatikus ateista, aki inkább olyan mint a szektások.

Sehol nem írtam hogy a vallást védeném. Van rálátásom a katolikus és evangélikus egyházra, és a zen buddhizmusra. Mindegyiknek látom előnyét, hátrányát.


Neked viszont van egy darab bited, ami szerint aki nem a neked megfelelő választ adja, az vallási fanatista, punktum.

A legjobb példa vagy arra a fajta ateistára, aki ugyanolyan vitaképtelen, mint bármely vallási fanatikus.

2021. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
A hit pont attól hit hogy hiszel valamiben amit nem tudsz.Ha tudod az meg már nem hit.Pl ha azt mondod tudod hogy létezik isten akkor az már nem hit.Hanem téveszme vagy tény.Attól függően hogy igaz e.
2021. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

"Na pont ilyen az a fanatikus ateista, aki inkább olyan mint a szektások." nem vagyok ateista te olvasni nem tudó.leirtam hogy nem tudom hogy létezik e isten(agnosztikusságnak hivják ezt).erről beszéltem.még értelmezni se tud.na tényleg lezártam.

Nem hitem van barátom hanem tudásom.Vicces hogy elkezdtél másolni.(projektálod a frusztrációd amikor tudod hogy rólad van szó erre a másikat is beállitod olyannak mint magad (vitázni nem tudó fanatikus vitapartner)

2021. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
Csak kérdem, Einstein hitt a dolgokban, amik alapján felállított olyan téziseket, amiket jóval később kezdtek bebizonyítani, illetve cáfolni, vagy ő már megtapasztalta mérések alapján?
2021. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
Vitaképes vagyok amig van miről virtázni és nem tévdefiniciókról meg fas zságokról(magyarul van értelme a vitának) van szó.Ja meg amikor a másik el se olvassa amit irsz és ateistázik.Nálad nincs értelme.Az olvasók is le fogják tudni szürni ezt.
2021. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
94%
És einstein oké hogy hitt és?De a hitét tudta bizonyitani és máris nem lett hit hanem bizonyitott tény.na ennyit rólad.
2021. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
na viszlát
2021. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

23, nincs frusztrációm. Te támadtál be, mert a válaszom nem fért bele a beszűkült világnézetedbe, és most folytatod személyeskedéssel.

Valaki pont ezt említette korábban. Azért vicces, hogy két sorból komplett analízist készítesz arról hogy mit gondolok, frusztrál-e valami, illetve azt is tudni véled akár 1000 kilométerekről a világhálón keresztül, hogy mit gondolok.

Ez kérlek nem tudás hanem vak hit. :D

2021. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:

“ És einstein oké hogy hitt és?De a hitét tudta bizonyitani és máris nem lett hit hanem bizonyitott tény.”


Igen, pontosan. (Leszámítva azt, hogy még most is van olyan tézise, amiben nem biztosak)


Ezt megfordítva, ha nem hitt volna benne, mi lett volna a motivációja, hogy bizonyítson olyan dolgot, amiben nem hisz?

2021. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
0%
26, te is azok közé tartozol, aki azt hiszi, hogy tud vitázni, de te csak veszekedni tudsz. Nem ugyanaz a kettő. :D
2021. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!